Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kellett volna fizetnem...

Nekem kellett volna fizetnem az ebédet?

Figyelt kérdés
Autót vettem Ausztriából, és mivel a sógorom (barátnőm öccse) autószerelő, megkértem, hogy kísérjen el, mert a szakmájából adódóan jobban ért az autókhoz. Reggel 8kor indultunk, és délután 15re már hazaértünk. Útközben egy kis étteremben ebédeltünk, és a barátnőm szerint én kellett volna fizessem a tesója ebédjét is amiért eljött velem. 25euró miatt szerinte most pofátlan és sóher vagyok amiért nem hívtam meg. Egyébként szerintem a sógor nem vette rossz néven, csak a barátnőm csinál ekkora ügyet belőle.

2022. aug. 15. 13:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
93%

Sóherság magas fokon.

Azt legalább megkérdezted tőle, hogy mivel tartozol a hétórás szívességért?

Vagy annyi még simán belefér, ha neked megy el valaki...

2022. aug. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
93%
A barátnődnek igaza van. Csinálj belőle nagy ügyet te is, mert az.
2022. aug. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
94%
Alap ha valaki ellenszolgáltatás nélkül segít, hogy minimum az ételt-italt állom neki.
2022. aug. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
88%

Tibi, te vagy az?

A férjem régebbi haverja volt ilyen.

Mindig átjött valami apró szívességet kérni, mert elég jó műhelye van az uramnak.

Hozott egy csavar alátétet, hogy kéne egy kis szívesség, me ' traktort csinál, azt ez má' megvan.

2022. aug. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
93%
Számold ki, mennyi időt töltött veled, órabérével szorozd fel, vesd össze az ebéd árával. Barátnőd nagyon jófej, ha ezt kulturáltan közölte veled, még jobb fej, ha ezek után bárkitől szívességet kér a kedvedért. Farkasok neveltek, vagy mi?
2022. aug. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
3%
Mit ettetek? Mindhárman ettetek, vagy valaki nem evett?
2022. aug. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
93%

Most legalább tudja a barátnőd, hogy mire számíthat tőled, ráadásul a komplett családja előtt is elástad magadat.

A helyedben még ma megpróbálnám rendezni a helyzetet.

2022. aug. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
94%
Minél hamarabb meglepném a sógort egy üveg jóféle skót whiskyvel, sokputtonyos tokaji aszúval, bármivel, amit szeret, ha van felesége-gyerekei extra bonbonnal egy rövid családi látogatás erejéig. Nagyon drága szívességet tett neked.
2022. aug. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
87%

Itt azt kellene csinálni, hogy elnézést kérsz, hogy figyelmetlen voltál és megajánlod, hogy egyfelől kifizeted a rád szánt idejét, másfelől meg vinnék neki egy valami komolyabb italt pl whiskey-t ajándékba, nagy sűrű bocsánatkérések közepette.


Nem fogok fröcsögni, mint itt egyesek, mert szerencsére én jól megvagyok magammal, nincsenek frusztrációim, de tény, hogy ilyen esetben illendő minden költséget annak állnia, aki részére a szívesség történik. De ha már nem történt meg, ezt azért jóvá lehet tenni, nem akkora örihari téma, mint ahogy a frusztráltak gondolják.

2022. aug. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
92%
Önimádó lehetsz, hogy te vagy az isten, neked minden jár csak úgy. Elképesztően tahó dolgot tettél, kérdező.
2022. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!