Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem kellett volna fizetnem...

Nekem kellett volna fizetnem az ebédet?

Figyelt kérdés
Autót vettem Ausztriából, és mivel a sógorom (barátnőm öccse) autószerelő, megkértem, hogy kísérjen el, mert a szakmájából adódóan jobban ért az autókhoz. Reggel 8kor indultunk, és délután 15re már hazaértünk. Útközben egy kis étteremben ebédeltünk, és a barátnőm szerint én kellett volna fizessem a tesója ebédjét is amiért eljött velem. 25euró miatt szerinte most pofátlan és sóher vagyok amiért nem hívtam meg. Egyébként szerintem a sógor nem vette rossz néven, csak a barátnőm csinál ekkora ügyet belőle.

2022. aug. 15. 13:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
91%
Többet fogyaszt az autó ha többen ülnek benne (nagyobb súly) - szerintem számold ki mennyivel több benzint fogyasztott az út során az autó, mint ha csak egyedül utazol és fizettesd ki a sógoroddal
2022. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
92%

Ha én valakitől szívességet kérek, akkor az a minimum, hogy vagy azt mondom neki, hogy figyelj mit kérsz cserébe, és ha erre nem valami pofátlanul nagy dolgot kér (kb. toronyórát láncostól), akkor a kérés ellentételezésének arányában megpróbálom meghálálni.

Tehát igen, minimum az ebédjét kellett volna állnod. Adott esetben egy 2000 Ft is elfért volna (vagy akár 5000).

2022. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
94%
Komolyan még csak át sem villant az agyadon, hogy felajánld, hogy meghívod, miután szívességet tett neked? Azért az elég nagy baj.
2022. aug. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
95%
Jó eséllyel először és utoljára tett neked ilyen szívességet.
2022. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
95%
Hát, minimum. Elcseszte a napját, mert veled ment, gondolom szívességből. Lehet nem tette szóvá, mert volt gyerekszobája és nem akar zűrt csinálni a testvére kapcsolatában. De a minimum ilyen esetben meghívni, ha az ő kocsijával mentek még a benzint is állni. Nem csak a felét, egészet. Mert csak miattad ment ki. Neki ez munka volt, akkor is ha "csak átnézte", ebből lesz késöbb a "csak cserélje ki, javítsa meg". Ne csodálkozz ha nem fog ráérni sose, hogy a te autóddal foglalkozzon.
2022. aug. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
91%
Ez lett volna a minimum. Te tényleg nem érzed úgy hogy illett volna meghívnod?
2022. aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy meg - bár ELISMEREM, hogy NEM tartozik a tárgyhoz - az - ahogyan te fogalmazol - sógorod legfeljebb a leendő sógorod, esetleg a "sógorod", így idézőjelesen, mert valójában majd csak akkor lesz a sógorod, ha mostani, jelenlegi barátnőd a feleséged lesz.
2022. aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy utólag meg az lenne a minimum, hogy megkérdeztesd a leendő sógorod valamelyik közeli hozzátartozójával, hogy mit szeret a leendő sógorod, és azzal a valamivel (ami lehet egy jó minőségű whiskey, egy kubai szivar,ha boros, akkor egy üveg minőségi bor, ha sörös, akkor akár pár doboz minőségi sör) beállíts hozzá és annyit mondj, hogy Jóska/Pista/Dezső bocsánat, hogy akkor ilyen hülye voltam, annyi minden járt a fejembe, én barom, eszembe se jutott, de kérlek ne haragudj rám,és fogadd el ezt a csekélységet!
2022. aug. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
93%
Alapnak kellett volna lennie.
2022. aug. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
93%

25 euró miatt soher vagy...

Igen, az vagy. Ha nem sok az a 25 euro, akkor miért nem hívtad meg?

2022. aug. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!