Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önálló vagyok szerintetek?

Önálló vagyok szerintetek?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, otthon lakom anyunál, lakbérre, számlákra nincs gondom, kajába néha besegítek, dolgozok, ha szükségem van valamire, vagy menni akarok valahova, akkor magamnak fizetem. Van egy autóm, amit anyu vett nekem, de mikor elkezdtem dolgozni, visszafizettem az árát.

Vagy csak akkor leszek önálló, ha külön élek, albérletet, vagy lakást fizetek?


2010. szept. 23. 08:16
1 2
 11/13 Shanokk válasza:
24 évesen otthon lakni ciki? Nem hiszem, hogy a mai társadalmi normák esetében, ,még a 30 év sem az. Persze ez nem azt jelenti, hogy ez így jó. Szerintem Spártában csinálták jól, 8 évesen kib.sztak a semmibe, azt élj, ahogy tudsz! :-D Én 21 éves vagyok jövő hónapban költözök el a párommal, de csak mert szeretnénk megszabadulni a szülőktől, (nem pejoratív értelemben), ha azért akarsz elköltözni mert valamelyik haverod a fejedhez vágja, hogy nem vagy önálló... akkor ne tedd. Számold ki mennyit kell kiadnod költségekre, elég-e a fizetésed, tudsz-e alapfokon főzni stb. És ha minden stimmel nekivághatsz, bár szerintem így sem lesz könnyű, de majd 2 hónap múlva megírom a saját tapasztalataimat. :-D
2010. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

érdekes kérdés.

én már a párommal lakom, a saját lakásomban, amit a nagyszüleimtől örököltem. van jövedelmem, de anyum minimálisan besegít. én főzök, mosok, takarítok, fizetem be a számlákat, intézem a hivatalos ügyeimet.


most akkor tulképp. én sem vagyok önálló, annak ellenére, hogy nem anyummal lakom.


az önállóság sztem ott kezdődik, hogy már csak lelkiekben támaszkodsz a szüleidre, ha szükséged van rá, viszont anyagiakban nem.


de sztem a normális szülő, amíg tudja, támogatja a gyerekeit, hiszen (gondolom én) ezért alapított családot.

nem várom el, de örülök neki, ha alkalomadtán "jótékonykodik" :D

2010. szept. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Haladsz az önállósódás felé de még nem vagy az.
2010. szept. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!