Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önálló vagyok szerintetek?

Önálló vagyok szerintetek?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, otthon lakom anyunál, lakbérre, számlákra nincs gondom, kajába néha besegítek, dolgozok, ha szükségem van valamire, vagy menni akarok valahova, akkor magamnak fizetem. Van egy autóm, amit anyu vett nekem, de mikor elkezdtem dolgozni, visszafizettem az árát.

Vagy csak akkor leszek önálló, ha külön élek, albérletet, vagy lakást fizetek?


2010. szept. 23. 08:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Igen, csak külön leszel önálló.
2010. szept. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hét nem teljesen önáló, inkább gyüjtögetésre megfelelő állapot.Gyűjtsél 1-2 évig saját lakásra.Önálló az aki saját maga fizeti a számlákat és a kaját, eltartja magát és magára főz, takarít stb.amikor minden olyan költséget te fizetsz amit te is használsz.Lakhatsz otthon,de mindent te fizess amit használsz(víz, gáz, villany, kaja stb.).Az egy dolog h. fizetsz lakbért,de az nem egyezik a rezsivel, ha meg hitelre veszel lakást akkor ott alapból kell hitelt fizetni+rezsit+kaja+kocsi stb.Szóval inkább most még gyűjtögess és aztán költözz el, de ha ez így jó neked,akkor maradj, de gondolj arra h. mi lesz ha saját családok szeretnél, vagy ha már nem számíthatsz a szüleidre.
2010. szept. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én 25 vagyok,és egy évvel ezelőtt még ugyanaz volt a szitu mint nálad,csak én havonta adtam haza 30ezret a rezsibe,a többi pénzt mindig elköltöttem. Pár hónapja külön költöztem,és most jövök csak rá igazán,hogy milyen is önnálónak lenni. Főzni,tisztán tartani a lakást,meg minden hasonló dolgot,aminek a nagyrészét eddig anyu csinálta ugye... Meg hát a másik fele,hogy most már figyelni kell a bevásárlásra,a befizetendő csekkekre stb.,és hogy be kell tudni osztani a pénzt. Nem könnyű,de hát egyszer úgyis ki kell lépni a nagybetűs életbe! :)

25/N

2010. szept. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy önálló.
2010. szept. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem vagy önálló, hiszen a szüleid tartanak el :)

Használd ki ezt a helyzetet, most tegyél félre lakásra, ugyanis ha elköltözöl, iszonyú nehéz lesz (nekem jelenleg a teljes fizum elmegy lakbérre és megélhetésre).

Ha megteheted, ne fizess albérletet, inkább maradj addig a szüleiddel, amíg tudsz venni egy lakást. Sokkal jobban jössz ki belőle.

2010. szept. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 23. 08:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Jó úton jársz, nem kell elsietni! :)
2010. szept. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vagy önálló. Ha nem függenél a szüleidtől, tehát te vennél kaját, te fizetnéd a rezsit akkor szó lehetne róla.
2010. szept. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Most mondhatnám, hogy 24 évesen kínos még otthon lakni, de ma annyira rossz a fiatalok helyzete, hogy sokaknak esélyük sincs lelépni otthonról, hogy saját életet kezdjenek. Lehet választani: szűk, vacak albérlet, ami elviszi az ember megtakarításait, vagy a szülői ház, ahol legalább albérletet nem kell fizetni, és esély van egy kis spórolásra. Bár szerintem aki nem keres jól és nem is tudják támogatni a szülei, minimális eséllyel pályázik még egy kis lakásra is. Egyre többen élik le az életüket kis albérletekben.
2010. szept. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem 24 évesen nem kínos otthon lakni.Van,aki 30 fölött is otthon lakik,mert csak így tudja megalapozni a jövőjét amíg tanul vagy gyakornokoskodik.Azután kikerül "az életbe" és mindent kamatostul visszafizethet.
2010. szept. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!