Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nevelik életképtelenné...

Miért nevelik életképtelenné a mai fiatalokat, miért teszik őket szülőfüggő, döntésképetelenné, alkalmatlanná az önálló életre?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 14:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A környezetemben is elég sok ilyen van, de ha a fiatal nagyon akarna, "átnevelhetné" magát. Mondom mindezt a magam 25 évével.
2011. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs idejük nevelni őket, és ezt elkényeztetéssel kompenzálják. Úgy értem anyagilag.
2011. aug. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
53%
miért általánosítasz, miért hiszed azt, hogy ez mindenkire igaz és egyáltalán, miért gondolod, hogy ez így van? Félre ne érts, én nem kötekedem, csak épp az ellenkezőjét tapasztalom: a gyerekek nagyon hamar függetlenednek a szüleiktől, nem vonják be őket az életükbe, a döntéseikbe, és általában véve sokkal gyengébbek a kötődések, mint az "én időmben". 35N
2011. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
előző vagyok: és most én is rondán általánosítottam...
2011. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Én nem tudom, de valahol jogos a kérdés. Már a 50--70 éves szülőgeneráció között is van nem egy olyan, aki köti a gyerekét magához.

Lehet kinevetni, én fiús anyuka vagyok, de egyet tudok: nekem ne jöjjön nyafizni, meg tűrje el, hogy mindig friss kaját, ruhát kap, stb. Nagyon szeretem, segíteni fogom, de ő is önálló ember (lesz), meg én is.

2011. aug. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 ava87 ***** válasza:
Ilyenek régen is voltak.
2011. aug. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert "mindent meg kell adni a gyereknek, hogy semmiben ne szenvedjen hiányt" és akkor gondolják magukat jó szülőknek. Holott ez nem így van, ha mindent a gyerek segge alá tolnak, sosem fog megtanulni küzdeni a céljaiért, és sosem fogja megbecsülni igazán, amihez "ingyen" jutott hozzá. :(
2011. aug. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Neked van gyereked????

Az enyém még csak egy éves,de nem lehet mindent jól csinálni,hiába hiszem azt...már most hibáztam sokat,de remélem,hogy az igaz szeretet kárpótolja azért,ha véletlenül kissé szülőfüggővé,önállótlanná válik...

A kérdésedre válaszolva szerintem ez a "rohanó,zord,zavaros világ" az,ami ezt "segíti". Mindaddig,míg én elmentem suliba gyalog,ma már nem engedném a gyerekemnek,mert nem biztos,hogy odaérne. ....és így van ez sok mindennel az életben...változnak a dolgok,és (reményeim szerint) a szülők próbálják a lehető legjobban nevelni a gyerekeiket. (persze vannak kivételek,de feltételezzük mindenkiről a legjobbat)

2011. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Hailey13 ***** válasza:

nem tudom, elég szomorú..

15 éves lány vagyok, és gyakran mondom muteromnak hogy főznék valamit, ő csak mondja mi kell, de nem, majd ő, meg majd később.

annyira nem érzi, hogy már érett vagyok, hogy ruhát is csak vele vehetek, merthogy biztos nem tudom, melyik a jó.. hát istenem.

nem mondom hogy sok bajom van vele, de én is attól félek, hogy (a jól alakul minden) egyetem után majd a mély vízbe kerülök és nem lesz könnyű..

2011. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mert ez a hobbijuk. :):):) :) (: :) (: :) (: (:(:(:
2011. aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!