Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nevelik életképtelenné...

Miért nevelik életképtelenné a mai fiatalokat, miért teszik őket szülőfüggő, döntésképetelenné, alkalmatlanná az önálló életre?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 14:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Régen is voltak amúgy olyanok, akik semmit nem csináltak és a szüleik tartották el és olyanok is, akik döntésképtelenek voltak. Ezek nem újkeletű dolgok.
2011. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A mai fiatalok nem függetlenednek hamar, hanem függetlenedni akarnak, ekkor a szülő észbekap és elkezdi láncolni a gyerekeit és így van az, h huszonévesen meg azt sem tudják, h jobbra v balra. Sztem nem lenne baj, h 16 évesen vki munkát vállal, elköltözik, csak az a baj, h a gyerekek nincsenek felkészítve az életre. Gyerekkorukban mindent a fenekük alá raknak. Mikor nagyszüleink és a többi őseink voltak gyerekek, akkor már gyerekként arra tanították, h hogyan tartsák fenn magukat (földet gondozni, főzni stb). A mai gyerek meg pl addig jut el, h kinyitja a hűtőt és van kaja.
2011. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ne általánosíts,az én anyám rám se sz@rik,ha ez megnyugtat.
2011. aug. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Ennek sok oka lehet, szülőfüggő dolog...

-majomszeretettel csüngenek a szülők a gyerekeiken, mert máshonnan nem kapják meg... egyszerűen egyre többet várnak el az emberek a kapcsolatoktól és a másiktól, a gyerek meg sosem fogja elhagyni, ha úgy neveli...

-mindent megadnak anyagilag a gyereknek

-túl liberálisak a nézetek, a gyereknek mindent megadnak, mert joga van hozzá, még a szobájukat sem takaríttatják ki velük akár 14-15 évesen sem, mert nem akarják dolgoztatni...

-azok az emberek, akik alapból nem alkalmasak vezetői feladatokra, szeretnek hatalommal élni akárki felett...

2011. aug. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
sza*rik helyett szar.
2011. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

engem például hagy apu magam dönteni.lehet hogy azért mert egyedül nevel és nem tud mindig mellettem lenni a nap 24 órájában mert dolgozik.de mindig tudja hogy mit akarok vagy mit tervezek mert elmondom neki.és én pl. pénzt is akkor kérek tőle ha nagyon muszáj.nagyon sok dolgot én intézek pl.főzök meg takarítok meg egyéb dolgok.

16/l

2011. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
ez nem általános, és nem mai jelenség. nagymamámnak volt egy nevelt lánya, akinek direkt azt a sorsot szánták, hogy majd velük marad idősen, és segít nekik. őt nevelték önállótlanná, a többi gyereket nem. nem tudom, hogy tudatos volt-e, de így történt. az a szülő, aki ilyenné neveli a gyerekét, az fél, hogy egyedül marad, és ő maga is önállótlan a felszín alatt.
2011. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
és ez főleg az egyedülálló szülőkre jellemző.
2011. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
én meg épp az ellenkezőjét vettem észre, inkább elégé önállóak a mai fiatalok, jobban is mint kellene.
2011. aug. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Szerintem sok fiatal(15-25) hiszi azt, hogy egyszerű az élet, és minél hamarabb függetlenek akarnak lenni. Sok ismerősöm van(volt),aki "független" volt, csak anyuci és apuci fizette az albit, rezsit, kaját vett, vagy pénzt adott, hogy a független gyerek élni tudjon. Gratulálok hozzá! Szerintem a mai fiatalok nagy része kényelmes, elvárják a dolgokat, közben meg vágynak arra, hogy felnőttként kezelje őket a társadalom. Amikor szembesülnek azzal, hogy dolgoznak 8-12 órát, a fizetés nagy része elmegy a lakásra és az életre, akkor meg szenvednek, hogy sz@r az élet. Persze vannak mint mindig vannak kivételek.
2011. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!