Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem új párja sokkal...

A volt férjem új párja sokkal szebb és okosabb is nálam, mit tegyek? A családja pedig lenéz engem.

Figyelt kérdés

Bolti eladó a végzettségem, de zöldség- és gyümölcstermesztésben utazok (alkalmazottként) bejelentve és maszek alapon is. (Pl.: a külföldi nyaralásunk is a maszek munkákból megkeresett pénzből volt).


A gyerekeim mostohaanyja művelt, okos, sportos és gyönyörű. Tud festeni, rajzolni, énekelni, hangszeren játszik, sport múltja is van.

Az ő családja ilyen kicsit sznob család.


A gyerekeim szülinapjait, névnapjait, ballagásokat, vagy egyéb ünnepeket együtt ünepelünk, mert a gyerekek azt szeretnék.

Amivel nem is lenne baj, mert a gyerekeim mostohaanyja rendkívül normális (csak annyi, hogy féltékeny vagyok rá és kevesebbnek érzem magam mellette), csak ott a nő családja is. Akik lenéznek engem, de ez nincs kimondva, csak éreztetve, hogy nekem nincs diplomám, meg nem tudok sakkozni meg nem olvasok pszichológiai könyveket, meg egyéb dolgokat sem, és hogy én a földet túrom, míg ők valami hasznosat is teremtenek. Feszengek az ő társaságukba, van, hogy a mondatom közepébe vágnak, olyannyira nem vesznek figyelembe.


2022. júl. 25. 18:03
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Én bármennyire érett felnőttnek is tudom magam gondolni, biztos nem ünnepelném együtt a gyerekeim neves eseményét a volt férjem új nőjének a családjával.


És nem azért mert utálatos vagyok, hanem egészen egyszerűen rohadt kellemetlennek érezném. Akárhogy nézzük nem teljesen egy oldalon játszotok, hiszen te az exe vagy a pasinak... Te ott vagy egyedül, a sok sok "ellen". Nyilván nem háború, nem verseny, számomra akkor is kellemetlen lenne.


Neked hol vannak a szüleid innen? Vagy a te párod és annak a családja? Részemről esetleg így lenne korrekt.


A lenézésről meg annyit: mérnök vagyok, két diploma is akad. De kitörölhetem vele, ha nem tudok paradicsoomot, vagy bármi élelmiszert venni a boltban. Attól, hogy nincs diplomád, lehetsz intelligens, azt nem papíron jegyzik. Meg sem fordul a fejemben, hogy ettől bárki kevesebb lenne.

Nincs okod szégyenkezni, úgyhogy még most felejtsd el, mert a rossz érzések egy jó részét magadnak generálod. És pont emiatt a kicsi önbecsülés miatt mész bele számodra kellemetlen helyzetekbe.

2022. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!