Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem új párja sokkal...

A volt férjem új párja sokkal szebb és okosabb is nálam, mit tegyek? A családja pedig lenéz engem.

Figyelt kérdés

Bolti eladó a végzettségem, de zöldség- és gyümölcstermesztésben utazok (alkalmazottként) bejelentve és maszek alapon is. (Pl.: a külföldi nyaralásunk is a maszek munkákból megkeresett pénzből volt).


A gyerekeim mostohaanyja művelt, okos, sportos és gyönyörű. Tud festeni, rajzolni, énekelni, hangszeren játszik, sport múltja is van.

Az ő családja ilyen kicsit sznob család.


A gyerekeim szülinapjait, névnapjait, ballagásokat, vagy egyéb ünnepeket együtt ünepelünk, mert a gyerekek azt szeretnék.

Amivel nem is lenne baj, mert a gyerekeim mostohaanyja rendkívül normális (csak annyi, hogy féltékeny vagyok rá és kevesebbnek érzem magam mellette), csak ott a nő családja is. Akik lenéznek engem, de ez nincs kimondva, csak éreztetve, hogy nekem nincs diplomám, meg nem tudok sakkozni meg nem olvasok pszichológiai könyveket, meg egyéb dolgokat sem, és hogy én a földet túrom, míg ők valami hasznosat is teremtenek. Feszengek az ő társaságukba, van, hogy a mondatom közepébe vágnak, olyannyira nem vesznek figyelembe.


2022. júl. 25. 18:03
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
92%
Én értelmiségi vagyok, de úgy gondolom, nincs annál hasznosabb, mint amikor valaki megteremt vagy megtermel valami kézzel foghatót, vagy még tervezi, stb. Legyél büszke magadra! Legyél vidám, igyekezz közös élményeket nyújtani a gyerekeknek, hidd el, erre sokkal inkább fognak emlékezni, mint arra, hogy TE milyen könyveket olvastál, mit sportoltál, stb.
2022. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
71%

Én egyáltalán nem értek egyet az előttem írók nagy részével, mert ez úgy tűnik te generálod a problémát!

És főleg nem veled! Ez a te félelmed, a te érezhetően, és nagyon is kifejezve a szorongásod. Nem kell vele, velük versenyezned, már nyertél, te vagy az anyja ezeknek a gyerekeknek.

Egyáltalán nem kellene kellemetlenül érezned magad, ha meg igen, akkor változtatni kell. Amit írsz az alapján első sorban magadon. Ha ez nem sikerül, akkor meg nem kellene erőltetni az összejárást.

Hány évesek a gyerekek?

2022. júl. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

8-as: nekik a dupla ünneplés nem ünneplés. Ezen már túl vagyunk.


Az úgy jó lenne, hogy az én élettársam, a volt férjem, az új nője és én közösen ünnepeljünk. De a gyerekeim összehaverkodtak a családdal, sajátjuknak tekintik a gyerekeimet (a mostohaanya anyja, apja, mostohaapja, nagyapja, nagyanyja, nagynénje és férje, meg a gyerekeik is teljesen elfogadták őket, csak engem nem).


16 és 14 évesek, már ebbe van döntési joguk, hogy kit hívnak meg, nem 5 évesek, akiknek még meg lehetne mondani, hogy ez van és kész.

2022. júl. 25. 18:49
 14/31 anonim ***** válasza:
96%

16 és 14 évesen már bőven felfogják, hogy te nem szívesen vagy a volt férjed családjával, mi több, azt is láthatják, hogy téged nem kezelnek egyenrangúként. Ezt talán szívesen nézik?

Biztosan vannak a te részedről is rokonok, pl. nagyszülők, nagybácsi, nagynéni, unokatesók stb. Miért ne lehetne külön ünnepelni? Senki kedvéért nem kell olyan sznob társaságba járnod, ahol lenéznek a munkád miatt, pláne ha lenne más alternatíva.

2022. júl. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
99%
8-as vagyok. Nem kell neked mindenben a gyerekekhez alkalmazkodnod! Jó, 98%-ban a szülőnek kell, de ott van az a 2%, amikor a szülő szempontjai is érvényesülhetnek. A gyerekek nem veszik tudomásul, hogy elváltatok. (Bár itt mondjuk már új feleség is van, tehát egyértelmű, hogy nem lehet visszacsinálni.) Vannak dolgok, amiket a gyerekeknek tudomásul kell venniük akkor is, ha nincs ínyükre. A válás és ezáltal a teljesen külön élés, beleértve az ünnepeket is, ilyen. Nem mondom, hogy egyszer-kétszer ne lehetne elmenni, de azt már megtetted. A nyilvános eseményeken, pl ballagás vagy valami bemutató is mindketten ott vagytok. De nem kell, hogy a gyerek az ujja köré csavarjon, miközben te azt se tudod, hova bújj a szégyenkezéstől. Egyébként ezek az emberek egyáltalán nem intelligensek, egy intelligens ember nem viselkedik úgy, hogy az asztaltársa megalázva érezze magát. Semmi okod, hogy a lekezelő viselkedést magadra vedd és felnézz rájuk!
2022. júl. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen #11!


Talán még az lehet a baj, hogy szerettem volna én is tovább tanulni, de nem vagyok főiskolára/egyetemre való, mert baromi lassan tanulok, az biztos, hogy valami tanulási nehézségem volt (nem lett kivizsgáltatva).


Igazából azért váltottam szakmát, mert mindig is szerettem az állatokat és a növényeket, de mivel nem minden állatot szeretek, és sok állattól félek, így evidens volt a növénytermesztés. A munka eleje mindig döcögős, de amikor már a permetszerrel járkálok a szőlősbe, vagy nézegetem a szép, nagy érett paradicsomokat, az melegséggel tölti el a szívem. De amikor ott ül velem szemben kettővel arrébb egy tízpróbázó, aki rám se néz, és belevág a szavamba, mintha ott se lennék, vagy ott ül mellettem egy nagyon szépen rajzoló nő, aki mindkét kezével tud rajzolni, míg az én írásom olvashatatlan, és azt meséli, hogy milyen munkásnak szólt be és miért, az egy nem túl jó érzés.

2022. júl. 25. 18:57
 17/31 anonim ***** válasza:
68%
Tehát: Nem kell a gyerekeid kedvéért sem megalázkodnod! Ezt a gyerekeid se várhatják el tőled. Az ember nem megy olyan társaságba, ahonnan kinézik, akikhez semmi köze. Mindenben tisztességes anyjuk vagy, de ezt - mivel teljesen értelmetlen - nem vállalod.
2022. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
94%

#16 Annak a nagyon szépen rajzoló nőnek a rajzeszközeit, alapanyagait és a rajzoláshoz szükséges egyéb cuccait mind kétkezi munkások állítják elő.

Lehet, hogy ő tehetséges a rajzolásban és pszichológiai könyveket olvas, de ha közben ekkora sznob, akkor nem lehet túl intelligens. Egy szellemi munkát végző intelligens ember tudja, hogy a fizikai munkások semmivel sem rosszabbak (vagy jobbak), a munkájuk sem ér kevesebbet és emberileg sem lesznek kevesebbek.

Ha meg dicsekszik azzal, hogy milyen munkásnak szólt be, akkor egy barom is. Én sem lennék szívesen a társaságában, mondom ezt értelmiségiként.

2022. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
17%

16-os Látod, hogy mennyien megsajnáltak, olyan szép trollkodás volt eddig!

Kár volt így elbaxni.

2022. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam ki, hogy megsajnáljon bárki is.
2022. júl. 25. 19:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!