Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem új párja sokkal...

A volt férjem új párja sokkal szebb és okosabb is nálam, mit tegyek? A családja pedig lenéz engem.

Figyelt kérdés

Bolti eladó a végzettségem, de zöldség- és gyümölcstermesztésben utazok (alkalmazottként) bejelentve és maszek alapon is. (Pl.: a külföldi nyaralásunk is a maszek munkákból megkeresett pénzből volt).


A gyerekeim mostohaanyja művelt, okos, sportos és gyönyörű. Tud festeni, rajzolni, énekelni, hangszeren játszik, sport múltja is van.

Az ő családja ilyen kicsit sznob család.


A gyerekeim szülinapjait, névnapjait, ballagásokat, vagy egyéb ünnepeket együtt ünepelünk, mert a gyerekek azt szeretnék.

Amivel nem is lenne baj, mert a gyerekeim mostohaanyja rendkívül normális (csak annyi, hogy féltékeny vagyok rá és kevesebbnek érzem magam mellette), csak ott a nő családja is. Akik lenéznek engem, de ez nincs kimondva, csak éreztetve, hogy nekem nincs diplomám, meg nem tudok sakkozni meg nem olvasok pszichológiai könyveket, meg egyéb dolgokat sem, és hogy én a földet túrom, míg ők valami hasznosat is teremtenek. Feszengek az ő társaságukba, van, hogy a mondatom közepébe vágnak, olyannyira nem vesznek figyelembe.


2022. júl. 25. 18:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Ne hagyd, hogy a mondatod közepébe vágjanak. Meg lehet ezt szépen, kulturáltan oldani.
2022. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Semmit, szard le. Miért fontos az ő véleményük?
2022. júl. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
Semmit sem tudsz tenni.
2022. júl. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
96%

"én a földet túrom, míg ők valami hasznosat is teremtenek" - zöldséget-gyümölcsöt gondolom, ők is esznek.

Ha félbeszakítanak, mondd azt, hogy bocsánat, szeretném befejezni.

Emberileg semmivel sem különbek nálad.

2022. júl. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Hát de az akkor se olyan értékű munka, mint egy rajz, vagy egy elért eredmény. Pláne az ő szemükben.
2022. júl. 25. 18:22
 6/31 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem mondják, de téged ennyire zavar, akkor te érzed magad kevesebbnek náluk. Képezd magad, sportolj, olvass könyveket. Ha nem zavar, akkor meg ne foglalkozz velük.
2022. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

#5, Hát de az akkor se olyan értékű munka, mint egy rajz,


Szerintük. Szerintem pedig igenis az az értékteremtő munka, amit te csinálsz. Ki tudja..ahogy a dolgok állnak, talán pár év múlva nekik is kapát kell ragadniuk, ha enni akarnak. Mert a rajzukkal nem fognak jóllakni.

2022. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%
Ne ünnepeljétek az egész pereputtyal a családi ünnepeket. Ti nem vagytok 1 család. A gyerekeknek nyugodtan meg lehet mondani, hogy apuval elváltatok, és külön ünnepeltek, te nem tartozol oda, így legalább dupla ünneplés lesz. Nem kell a gyerekek kedvéért rendszeresen olyan helyre járni szórakozni, amit te a hátad közepére kívánsz.
2022. júl. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nem mondják, de éreztetik, hogy kevesebbnek gondolnak.


Nem tudom figyelmen kívül hagyni a hozzám való állásukat, mert a gyerekeimnek sokat jelentenek ezek az emberek. Alapból többször is akarják, hogy a két család együtt legyen, a minimumot teljesítem ezzel kapcsolatban.

2022. júl. 25. 18:44
 10/31 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem lenne földtúrás nekik nem lenne mit enni.. de nem ez a lényeg.. Egyfelől tisztán látszik, hogy te saját magad is igen csak lenézed ami elég nagy baj.. a másik pedig (ami szintén itt gyökeredzik), hogy neked nem kötelező ezeket az embereket elviselned és tűrnöd, hogy belerondítsanak az életedbe. Nyugodtan kezeld értelmes emberként a gyerekeid és mond el nekik, hogy anya nem szeretne velük közösen ünnepelni ha nem muszáj. Nekik meg ha kell mond el, hogy egyfelől nem kötelező találkoznotok, ha ennyire semmibe vesznek mert ez csak a gyerekek miatt van, másfelől mutassanak picit több tiszteletet mert te is emberi lény vagy sőt azoknak a gyerekeknek a szülő anyja.
2022. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!