Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk a családi...

Mit tehetnénk a családi életünk egyhangúsága ellen?

Figyelt kérdés

Egy kis községben lakunk,társasházban.A férjem havi min. 210 órát dolgozik (szombaton is),ha itthon van alszik,vagy TV-t néz.(meg is értem)Én eddig GYES-en voltam,most munkanélküli vagyok a 2 gyerek miatt.(nem tudtuk másképp megoldani az oviba-suliba hordást)Baráti társaságunk nincs (itt mindenki csak kibeszéli a másikat),szórakozóhely nincs (de van vagy 8 kocsma).Szórakozni elmenni még a gyerekekkel sem tudunk,mert a pénzünk ha ügyesek vagyunk akkor pont elég számlákra,kajára,ruházkodásra.Szép a környék,akár kirándulhatnánk is,de a kicsi nem tud gyalogolni...

Csak telnek a napok-hetek,és ez a monotónia mindenre kihat,pl a házaséletünkre is.Úgy érzem,hogy egyre "kiégettebbek" leszünk a férjemmel,a házasélet sem működik ahogy kellene,pedig jó páros vagyunk.

A nyáron nagyon jól kijöttünk,amikor a lakást festettük,tapétáztuk,végre közösen csináltunk valamit,fel voltunk dobva,naponta 2x is összebújtunk.

Nagyon szükségünk volna közös programokra,de jelenleg az a legnagyobb izgalom a családban,hogy minden hónap 20.-ól a fizetést várjuk....

Kicsit részletes lett,de köszönöm annak aki elolvassa.Csak nem akartam,hogy az első kapásból adott válasz az legyen,hogy menjünk el a hétvégére egy Wellness-szállóba....

Mit csinálhatnánk a kevéske szabadidőnkben,kevéske pénzből és lehetőség mellett?


2010. szept. 22. 07:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Villanyvasút terepasztal készítés? 50 nm a lakás,hobbi lenne,mert pl a férjem is szeret fával dolgozni,nagyon szép polcokat,stb csinál,de nincs sem garázs,sem műhely hozzá,csak a gépek.

Ha dolgoznék sem tudnék bébiszittert felvenni...közalkalmazott voltam.És igen beleőrülök az itthonlétbe,de ez az egyetlen megoldás.

Társasozni szoktunk.

De nehéz ez...

2010. szept. 22. 08:52
 12/16 A kérdező kommentje:
Hát igen jó lenne Anyuhoz elmenni és ott aludni,bográcsozni a kertben,sétálni a városban,fagyizni a gyerekekkel,megmutatni nekik hova jártam iskolába stb..,de ő és a másik nagyszülő is egyik gyermeke családjával él,nincs hely.
2010. szept. 22. 09:01
 13/16 anonim ***** válasza:
Mehetsz hétköznap is a gyerekekkel apa nélkül, legalább te kikapcsolódsz. Kirándulni, be a városba babakocsival.
2010. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Figyelj nagyon sok ember igy el, mint Te. A nagyszulohoz nyugodtan elmehetnetek, pl. az En gyermekeim ott lattak, hogyan keszul a lekvar es nagyon elveztek ezt!!!


Nem beszelve arrol, hogy ott voltak nyuszik, cicak es kutya is, na aztan az kulon program volt szinten a gyermekeknek, mivel elveztek!

Ne a Te szemszogedbol nezd most a dolgokat, hanem a gyermekebol, es igy kell programot csinalni.

Orulj, hogy otthon nevelheted es talalj magadnak hobbit, kezdjel el tornazni pl. futni stb.

A gyerekekkel pedig olyan jatekot talalsz ki, ami lekoti Oket, lehet rajz, babu, gyurma stb.

4-et neveltem igy es tudom, hogy nem egyszeru, de valamiert, valamit!

Talald meg Onmagadat, a Ferjed az megteremti a modot, hogy ilyen korulmenyek kozott tudtok elni, s ezert legy halas,

a tobbi mar a Te feladatod!

Menjetek el a mamahoz, Aki kozeletekben lakik, nezzetek meg, hogy van, es segitsetek Neki stb.

Igy a gyermekedet megtanitod arra, hogy szeretet es gondoskodas!

2010. szept. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

A gyerekeknek megvan a szórakozásuk,baráti társaság akár hétköznap is.Társasház rengeteg gyerekkel,és anyukával,úgyhogy nekem sem gond,hogy szóljak valakihez.Csak délután le kell menni az udvarra,és már van is móka.A mamánál is rendszeresen alszanak hétvégén,családi ház,azonos korú unokatesók,rengeteg játék.Jóban vagyok Anyósommal,sógornőmmel.

De viszont ebből mind kimarad Apa...kevés időt tölt velem is ,gyerekekkel is.Olyan mintha egyedül nevelném őket,és érzem,hogy távolodunk egymástól.Hálás vagyok neki,mert értünk teszi,és megértem,hogy valamit valamiért.De nem lehetne mégis csinálni valamit,amiben ő is rendszeresen részt tud venni.

(szegény,ha kimegyünk az anyjához,leül a kanapéra,és rövid időn belül elalszik)

2010. szept. 22. 09:41
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,köszönöm,hogy együtt gondolkodtatok velem!

Alapvetően a probléma az,hogy 1-nekem is dolgoznom kellene,2-ehhez Apának több szabadidős állás kellene.De mivel nem válogathatunk a környékünkön az állásokban,valamint apának 3 éve volt egy Stroke-a,örülünk,hogy ezt is tudja csinálni,sőt a tudását,és a munka idejét még meg is becsülik....csak sosincs itthon,és ha van akkor is csak pihenne.Teljesen kivonja magát az életünkből.

Olyan mintha mindenre kifogásokat keresnék,pedig,csak tényleg kevés a lehetőségünk.

2010. szept. 22. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!