Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk a családi...

Mit tehetnénk a családi életünk egyhangúsága ellen?

Figyelt kérdés

Egy kis községben lakunk,társasházban.A férjem havi min. 210 órát dolgozik (szombaton is),ha itthon van alszik,vagy TV-t néz.(meg is értem)Én eddig GYES-en voltam,most munkanélküli vagyok a 2 gyerek miatt.(nem tudtuk másképp megoldani az oviba-suliba hordást)Baráti társaságunk nincs (itt mindenki csak kibeszéli a másikat),szórakozóhely nincs (de van vagy 8 kocsma).Szórakozni elmenni még a gyerekekkel sem tudunk,mert a pénzünk ha ügyesek vagyunk akkor pont elég számlákra,kajára,ruházkodásra.Szép a környék,akár kirándulhatnánk is,de a kicsi nem tud gyalogolni...

Csak telnek a napok-hetek,és ez a monotónia mindenre kihat,pl a házaséletünkre is.Úgy érzem,hogy egyre "kiégettebbek" leszünk a férjemmel,a házasélet sem működik ahogy kellene,pedig jó páros vagyunk.

A nyáron nagyon jól kijöttünk,amikor a lakást festettük,tapétáztuk,végre közösen csináltunk valamit,fel voltunk dobva,naponta 2x is összebújtunk.

Nagyon szükségünk volna közös programokra,de jelenleg az a legnagyobb izgalom a családban,hogy minden hónap 20.-ól a fizetést várjuk....

Kicsit részletes lett,de köszönöm annak aki elolvassa.Csak nem akartam,hogy az első kapásból adott válasz az legyen,hogy menjünk el a hétvégére egy Wellness-szállóba....

Mit csinálhatnánk a kevéske szabadidőnkben,kevéske pénzből és lehetőség mellett?


2010. szept. 22. 07:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor vannak ingyenes családi programok a nagy bevásárlóközpontokban- ezek ingyenesek, itt ti is és a gyerekek is jól tudják érezni magukat. Ha a kicsi nem tud gyalogolni elmehetnétek bicajozni. - nem tudom van e erre lehetőség, de az is egy jó program.
2010. szept. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szép a környék,akár kirándulhatnánk is,de a kicsi nem tud gyalogolni... "


Pedig a kirándulás lenne a legjobb megoldás, mekkora a gyerek, hogy nem tud gyalogolni? Mert egy 2 éves már 4-5 km-t tud menni, ha nem folyamatosan kell, hanem megálltok közben kicsit nézelödni. Ha meg kisebb, akkor babakocsit vigyeteke magatokkal, és ha elfárad, tegyétek bele.

2010. szept. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
jó ötletek:)
2010. szept. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Nincs barátotok-kollégátok hasonló korú gyerekkel? Vagy az erdő nem csak túrázásra jó, mikor gyerek voltam mi gyakran kimentünk ismerős családdal bográcsban főzni valamit vagy saslikozni, gombászni, tollasozni.
2010. szept. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A picinek kell egy babakocsi, aztan mar lehet is indulni!


Ha nem is a paroddal, de biztosan vannak ott Anyukak, Akik hasonlo gondolkodasu, es hasonlo gondokkal kuzd, es igazabol Neked erre lenne szukseged es a gyermekeidnek is.

A Ferjed dolgozik, de a haztartas es a gyermek neveles a Te reszortod, tehat Neked kell megoldani a gyermekeid kikapcsolodasat is.

Hol vannak a nagyszulok?

Te megoldod azt, hogy keresel egy hozzad hasonlo Anyukat, igy a gyermekeidnek is meglesznek a jatszotarsai, de a hetvegere mar lehetne 1 olyan programot beiktatni, amikor

kettesben mentek el a paroddal,

egy mind a ketten megpihentek egy kicsit, es elvezitek egymas tarsasagat, mivel az agy csak 1 resze a dolognak.


Amikor baratnod van, ne beszelj Neki a "magan" eletedrol, s igy nem adtal lehetoseget arra, hogy kibeszeljenek, mert az emberek tobbsege rendelkezik ezzel a "kibeszelo" tulajdonsaggal, ezt megvaltoztatni nem tudod, itt Neked el tudni azt, hogy nem adok modot arra!

2010. szept. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen nekem is a bicós kirándulás,és az erdei séta,nyársalás,bográcsozás ami megoldásnak tűnik.3 múlt a kisebb azért ez tényleg megoldható vele.De ugye pl a nyáron is vagy hőség volt bicózni,vagy az eső zuhogott.Nem igazán volt kedvező hozzá az időjárás,így letettünk róla.

És ugye a férjem a heti 1 szabadnapján gyakran csak pihenni szeretne....viszont szükségünk meg közös családi programokra lenne.

2010. szept. 22. 08:39
 7/16 anonim ***** válasza:

Kevés pénzből csak művelődési házak programjain vehetsz részt, kézműves szakkörbe járhatsz, de ha autózni sincs pénz, akkor otthoni hobbyt kell kitalálnotok.

Villanyvasút terepasztal készítés? Csak a síneket és egy-két vonatot kell venni, a többit én gyerekként sima papírból alakítottam ki. Vannak ehhez könyvek is. Jó családi program.

Esetleg vállalj gyerekfelügyeletet, ha van pénzed a segély mellé, akkor utazhattok is újra.


Ez az egész állapot számomra borzasztó, nem tudtál elmenni mégis dolgozni? Egy bébiszittert kellene felvenned, aki ingázik a gyerekekkel vagy felügyeli őket.

Én ezt évegig nem csinálnám, egyszerűen ennyi időre kiesni a munkából számomra kész öngyilkosság lenne.

2010. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
És ha otthon játszanátok? Társas vagy ilyesmi, ami közben a párod pihenni is tud de mindannyian élvezitek.
2010. szept. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hol vannak a nagyszülők? Az egyik nyugdíjas,itt lakik 10 házra tőlünk,nem program elmenni hozzá...

A másik dolgozik,még hétvégén is,hónapok óta nem találjuk otthon.Másik városban lakik.

Közös családi program kellene....

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!:)

2010. szept. 22. 08:47
 10/16 anonim ***** válasza:

Kérdezz körül, hogy van-e a faluban valakinek hátra való gyerekhordója. Mi rengeteget kirándultunk ilyennel, apa hátán a gyerekhordó, a kicsi meg ha elfáradt, akkor felkéredzkedett. És menjetek, kiránduljatok, most szuper az idő hozzá.

Amikor elfáradtatok, vágjatok nyársakat és süssetek szalonnát valahol.

Vagy rendezzetek az udvarban bográcsozást, azt is szeretik a gyerekek. Esetleg hívjátok meg az osztálytársaikat, barátaikat, oké, úgy már nem annyira olcsó mulatság, de azért még kibírható, egyszerűen több személyre kell főzni, de mondjuk paprikás krumpliból még az se veszélyesen drága. És ott futkosnak a gyerekek körülöttetek, aztán még az is lehet, hogy a szüleik kedvesek és összebarátkoztok. Ha meg nem, akkor meg beszéljenek ki, hogy megvendégelitek a gyerekeket :D

Külön programnak: ha a nagyszülők vállalják, passzoljátok le a gyerekeket, vegyen ki a férjed mondjuk két nap szabadságot és addig legyetek csak ketten otthon. Vagy a nagyszülők vigyázzanak nálatok a gyerekekre és ti azt a pár napot töltsétek az ő házukban, így még utaztok is egyet - és semmibe nem kerül! Nálunk általános, hogy így utazunk, nagyon praktikus megoldás.

Vagy kezdjetek el zenélni, főleg ha van valamilyen hangszeretek. Elképesztő, mennyire összehozza a családot a közös zenélés.

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. De használd a fantáziád, legyél kreatív, biztos, hogy van még ezer más megoldás is, csak meg kell találni őket!

2010. szept. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!