Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom ezt miért nem...

A családom ezt miért nem veszi komolyan?

Figyelt kérdés

Minden családtagnak adtam 31 darab kupont a hónap elején. Egy kuponon hatot lehet lukasztani papírlukasztóval. Ez annyit jelent 1 nap hatszor ingyen használhatják a wct és azon felül minden wc használat 200 Forint, amit beleteszünk a közös pénzbe, amit hozzá teszünk ahhoz a pénzhez amiből fizetjük a tisztítószert, wc papírt és a vízszámlát.

Nem lukasztják ki a kuponokat. van aki azt sem tudja hol vannak a kuponjai. Van aki kilencszer is kimegy és ez 600 Forint lenne plusz és nem fizeti ki.


Vettem egy felhúzható órát és kiraktam a fürdőbe. Minden zuhanyzás előtt felhúzom 5 percre, ha tudom lesz hajmosás akkor 10 percre. A szabály, ha csörög az óra és ők tovább fürdenek, minden második percért 250 forintot fizessenek. Nem fizetik ki, van aki 15 percigis pancsol.


Van egy csomó hasonló okos ötletem amivel pénzt lehet spórolni és igazságosan belead mindenki a költségekbe és senki sem veszi komolyan.


Miért nem vesz komolyan a családom?


2022. júl. 21. 10:59
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
92%
Csak egy troll abból is a ritka erőltetett fajta.
2022. júl. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Ne kuponokat osztogass, hanem a WC öblítő-tartályt állítsd át, hogy egy öblítés ne 12 liter víz legyen, hanem 6 liter. Máris spóroltál 50%-ot kuponok nélkül, nem kell kivágni minden fát a kuponjaid miatt. Vagy a melegvíz készítő bojlert/kazánt 60 fokról állítsd át 45 fokra. Ebben a nyári melegben az is elég a tusoláshoz. Szóval ne nevettesd ki magad az óvodás rendszabályokkal, hanem úgy próbálj spórolni, ahogy egy olyan felnőtt teszi, aki valóban családfő. És nem a hatalmi mániáit akarja kiélni a családon, hanem valóban takarékoskodni szeretne. Nem kell mindenkit fincogtatni, lehet csendben, szó nélkül is takarékoskodni, és takarékosságra bírni másokat - akár észrevétlenül. Amit te csinálsz, az nagyon erőltetett, és gyerekes. Mint mikor az ovis kalauz szeretne lenni ha felnőtt lesz, hogy lyukaszthasson...
2022. júl. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
Állj be budi bácsinak az ajtó elé xD Csak határozottan! xD Aki nem fizet azt be se engedd. xD
2022. júl. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Tekintsünk el attól, hogy troll vagy, szóval úgy válaszolok, mintha komolyan venném a kérdést:

1. A vízfogyasztás nem attól függ, hogy valaki hány percet tartózkodik a zuhany alatt/WC-n.

2. Ha minden családtag tudna pénzt betenni a befőttesüvegedbe, akkor nyilván mindenkinek van jövedelme, így a rezsit is közösen fizetitek.

3. Ebből következik, hogy pontosan ugyanannyi számlát fogtok fizetni, mint a "spórolás" előtt, csak a pénz egy része a te befőttesüvegedben lesz egy darabig.

+1: Ha a családod komolyan venné az ötletedet, már konzultáltak volna egy pszichiáterrel, a zárt intézeti kezelésed érdekében.

2022. júl. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
89%

Annyiban megvédeném a kérdezőt, hogy nem biztos, hogy ugyanannyi lenne a számla. Ha jól értem, akkor olyankor kéne fizetni pénzt, ha az ember az átlagosnál többet használná a vizet. Ha már fizetni kell érte, akkor lehet inkább tudatosabban fürödne, kevesebb vizet használva, mert nem akarna plusz pénzt beadni. Szóval ilyen téren van logika benne, de az a baj ezzel, hogy valóban életszerűtlen.

A másik gondolatom az, hogy troll kérdés, pluszban egy kis provokáció a kormány mostani rezsivel kapcsolatos rendeletei miatt.

2022. júl. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom bevezetni a 10 alkalmas bérletet és a szülinapos kedvezményt.
2022. júl. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
97%
Eláruljam én mennyit járok pisilni a szar vesémmel?.sőt még utazási hülye betegségem is van amikor így 5 percen belül 4x is pisilek.
2022. júl. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
93%
Inkább örülj, hogy nem vagyunk rokonok. Én tuti innentől a te ágyadba sz@rnék/hugyoznék. Persze szigorúan akkor, amikor te is benne fekszel, csak hogy érezd a törődést, na meg a jó érzést, hogy megint spóroltál! :D
2022. júl. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
94%
Ennyike... én kiröhögnélek, és ha nagyon pattognál szorgalmaznám, hogy kb. holnaptól menj albérletbe.
2022. júl. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 qborka ***** válasza:
78%

Annyiban megvédem én is a kérdezőt,hogy tényleg ne pazaroljunk.


Nem osztotta be a wc papír adagot,azért ez pozitív.

egy barátom anyukája kb 20 ével ezelőtt megszabta: pisilésnél elég 3 kocka!


Egyébként,amikor elkezdtem minden nap itthon dolgozni (Covid elején) + a párom nem dolgozott egy ideig, 2500 forinttal lett több a vízdíj két hónapra attól, hogy otthon pisiltem + mostam kezet,fogat napközben. Ahogy újra bejártam dolgozni + a párom is,ismét olcsóbb lett.


Én alapjáraton nem zuhanyzok 5 percnél tovább,csak nagyon ritkán (könnyen kiszárad a bőröm),de ha valaki megszabná, hányszor menjek wcre,hozzá vágnám a kuponjait.

2022. aug. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!