Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom ezt miért nem...

A családom ezt miért nem veszi komolyan?

Figyelt kérdés

Minden családtagnak adtam 31 darab kupont a hónap elején. Egy kuponon hatot lehet lukasztani papírlukasztóval. Ez annyit jelent 1 nap hatszor ingyen használhatják a wct és azon felül minden wc használat 200 Forint, amit beleteszünk a közös pénzbe, amit hozzá teszünk ahhoz a pénzhez amiből fizetjük a tisztítószert, wc papírt és a vízszámlát.

Nem lukasztják ki a kuponokat. van aki azt sem tudja hol vannak a kuponjai. Van aki kilencszer is kimegy és ez 600 Forint lenne plusz és nem fizeti ki.


Vettem egy felhúzható órát és kiraktam a fürdőbe. Minden zuhanyzás előtt felhúzom 5 percre, ha tudom lesz hajmosás akkor 10 percre. A szabály, ha csörög az óra és ők tovább fürdenek, minden második percért 250 forintot fizessenek. Nem fizetik ki, van aki 15 percigis pancsol.


Van egy csomó hasonló okos ötletem amivel pénzt lehet spórolni és igazságosan belead mindenki a költségekbe és senki sem veszi komolyan.


Miért nem vesz komolyan a családom?


2022. júl. 21. 10:59
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

Nem kap vissza pénzt, ott lesz neki a jó érzés hogy vizet spórolt és természetesen azt amit nem használt el aznap átviheti egy másik napra, de ilyenkor ajánlanám neki hogy inkább ne tegye, örüljön a spórolásnak ha lukasztana a család. Mindegy, látom itt is mindenki 2 kézzel szórja a pénzt.


Én gondolkodtam a vendégeknek is kupont adni, de jó fej vagyok és inkább nem várom el tőlük, hogy kupont használjanak, korlátlanul használhatják a wct ingyen, szóval nem vagyok rosszfej, kedves vagyok. A rokonoktól meg elvárható lenne a spórolás.

2022. júl. 21. 12:48
 22/42 A kérdező kommentje:

írtam, 10 perc jár a hajmosásért, 5 perc a zuhanyzásért. Van hintőpor, az izzadás gátló, hintőpor mellett elég a napi egy zuhanyzás és van olcsó hintőpor, veszek, nem használják, midőn pénzkidobás. Tényleg szomorúan olvaslak titeket és szomorúan állok a helyzet előtt.


Annak örülök, látom aki egyetért velem, neki ment a zöld és köszönöm!

2022. júl. 21. 12:50
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
2022. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%

Éltek ti x-en egy házban. Fizetitek a fizet s a mindent. Ha te most elkezded gyűjtögetni a pénzt a pisilésért és a zuhanyzási IDŐÉRT (aminek a vízfogyasztáshoz még csak semmi köze sincs), akkor csak abból lesz fizetve megint az egész, mint régen, csak átment rajtad is a pénz.


Véletlenül nem lopni akarod azt a pénzt, hogy ennyire fontos neked, hogy gyűjtve legyen külön?

2022. júl. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen okos embernek csak az tudom tanácsolni, hogy 30 percen keresztül ne vegyen levegőt ezáltal kevesebb széndioxid kerül a levegőbe.
2022. júl. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora egy fazon vagy, hallod-e :DDD

Én egyáltalán nem pazarlok, meg úgy senki a családból, a wc eleve nem tartályos, hanem szelepes, annyi víz kell csak lehúzni, amennyitől tényleg lemegy, de én tuti megfordulok vagy 20-szor egy nap, ha szerencsém van 15x, de így is abszolút alatta van a vízszámlánk egy csomó családtaghoz, baráthoz, ismerőshöz képest.

Zuhany nekem hajmosással is csak 5 perc, pedig lapockáig ér, de tuti nem engedném, hogy bárki beszabályozza.

Hiperakítv hólyagom van (igen, diagnosztizált), ha kevesebbet iszom (amire nem vagyok hajlandó) sem kell kevesebbszer wc-re mennem.

Van rengeteg jó ötlet, amivel kicsit öco-friendly-vé lehet tenni egy háztartást, de ezek közül egyik sem az.

Mondjuk nem lecserélni a működőképes mobilokat 1-2 évente, csak mert van újabb, takarékos izzók, nem bedugva a töltők, elzárni a vizet fogmosás, mosogatás közben és csak öblítéshez használni, mellőzni a pet palackos termékeket, nem újítani a ruhatárat szezononként, hacsak ki nem nőtte valaki, tömegközlekedni, ahova csak lehet és még lehetne sorolni a végtelenségig, de a stopperos zuhany tuti nincs közte, ahogy eljárni máshova brunzolni sem opció, de trollkodásnak nagyon jó volt, azt meg kell hagyni...

A legtakarékosabb ötlet pedig az, hogy mindenki akassza fel magát az első fára, amit talál, utána tuti nem fogyaszt már semennyit.

2022. júl. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
És hány tampont/betétet engedsz meg naponta annak, aki menszizik?
2022. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Biztos troll, ilyen tuti nincs. Meg arra se válaszolt, ki ő ebben a családban.
2022. júl. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
100%

"itt is mindenki 2 kézzel szórja a pénzt"

Csak abból, hogy legtöbben nem értünk egyett az agyament ötleteiddel, még ne következtess ki ilyen baromságot. Nem így kell spórolni, ahogy írod. Én is úgy csinálom már régóta a kézmosást, hajmosást, fogmosást, hogy nem folyatom közben a fizet fölöslegesen. A wc nem tartályos, így lehet szabályozni, mennyit engedek le. Ruhákat ritkán veszek. Elektronikus eszközökből akkor veszek újat, ha az előző már használhatatlan. Takarékos izzókat használok, nem égetem a villanyt fölöslegesen. Autóm nincs, tömegközlekedéssel járok vagy biciklivel, rollerrel. De ha valaki meg akarná szabni, hogy hány percig zuhanyozhatok (amúgy csak pár percig szoktam) vagy hányszor mehetek pisilni egy nap, meg kuponokat osztogatna ezekre, hát azt szemberöhögném.

2022. júl. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem világos hogy lehet azzal spórolni, ha ugyanannyi ideig használod a vizet, de ezért berakod a pénzt egy befőttes üvegbe. Ugyanúgy kifizeted azt a vízszámlát, csak másik zsebéből. Béna egy ötlet.

Ha spórolni akarsz, pozitív ösztönzőt kell alkalmazni, de nagyon nem a wc öblítések mennyisége után.

2022. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!