Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom ezt miért nem...

A családom ezt miért nem veszi komolyan?

Figyelt kérdés

Minden családtagnak adtam 31 darab kupont a hónap elején. Egy kuponon hatot lehet lukasztani papírlukasztóval. Ez annyit jelent 1 nap hatszor ingyen használhatják a wct és azon felül minden wc használat 200 Forint, amit beleteszünk a közös pénzbe, amit hozzá teszünk ahhoz a pénzhez amiből fizetjük a tisztítószert, wc papírt és a vízszámlát.

Nem lukasztják ki a kuponokat. van aki azt sem tudja hol vannak a kuponjai. Van aki kilencszer is kimegy és ez 600 Forint lenne plusz és nem fizeti ki.


Vettem egy felhúzható órát és kiraktam a fürdőbe. Minden zuhanyzás előtt felhúzom 5 percre, ha tudom lesz hajmosás akkor 10 percre. A szabály, ha csörög az óra és ők tovább fürdenek, minden második percért 250 forintot fizessenek. Nem fizetik ki, van aki 15 percigis pancsol.


Van egy csomó hasonló okos ötletem amivel pénzt lehet spórolni és igazságosan belead mindenki a költségekbe és senki sem veszi komolyan.


Miért nem vesz komolyan a családom?


2022. júl. 21. 10:59
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

Asszeretnémén kérdezni, hogy ha valaki pl. csak 5x megy vécére egy nap, az visszakap valamennyi pénzt?

Vagy ha pl. egymás után 2-3 megy, és csak az utolsó húzza le a vécét?

Vagy ha pl. én egy adott nem fürdenék, vagy az edzőteremben fürdenék, akkor mennyi pénz jár nekem vissza?

2022. júl. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezen most jót nevettem 😂
2022. júl. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

Atyavilág... hozzám is viszonylag közel van egy benzinkút meg egy bevásárlóközpont, mégsem oda járok wc-re :D Vagy te azt várnád el a családtagjaidtól, hogy mondjuk délután 6-tól mindig odamenjenek, ha wc-zniük kell? A benzinkútnál jót röhögnének, ha ti naponta oda járnátok pisilni, aztán megunnák és kidobnának.

"veheti a fáradtságot és beteheti a befőttesüvegbe" - azt hittem, a kis/nagy dolgát tegye a befőttesüvegbe :D

Szerintem trollkodsz, ennyire barom nem lehetsz.

2022. júl. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

"Nyáron a melegben a több víz elpárolog. Az ember hiába iszik több vizet, hatnál többet nem pisil egy nap, ezért ezt a több vizet ittam mentséget nem fogadom el kifogásnak."

Ha nem pisilsz többet a több víztől, akkor izzadsz. Nem tudom, te hogy vagy vele, de legtöbb ember nem szeret ilyen gatyarohasztó melegben egész nap ülni a saját izzadtságában, ezért aztán gyakrabban jár zuhanyozni. Ez is plusz pénz, csak mert meleg van?

2022. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
32%

A többiekkel ellentétben én annyira ezt nem tartom hülyeségnek :D Vagyis csak akkor nem, ha 14 év alatti vagy. Ha ez így van, akkor szerintem egy jó kezdeményezés lehet, hogy egy kicsit takarékosságra sarkalld a családtagjaidat. Főleg mint ahogy írtad, két kézzel szórják a pénzt. Egy kicsit drasztikusnak tűnik néhol az ötlet, de én pl. örülnék ha a gyerekem ilyen ötlettel állna elő, ha már én képtelen vagyok egy kicsit gazdálkodni a vízzel.

Szóval összegezve viccesen hangzik, viszont ha ez egy gyereknek az ötlete, ez esetben nekem tetszik, és biztos hogy részt vennék ebben a "játékában".

Ha 25 éves vagy és még mindig anyádék nyakán lógsz, akkor engedd el ezt az ötletet. :D

2022. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy csak én nem értem, hogy mitől pénzsporlás az, hogy az ALAPVETŐ dolgokért te külön szedsz pénzt, amiből úgyis azt fizetitek mint előtte, mint mikor te nem követelted külön?


U.i. 5 perc alatt úgy lehet csak hajat mosni, ha kopasz vagy. Zuhanyozni meg úgy, hogy csak összevizezed magad.

2022. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

Atyaég, és még nem is érted, mi a gond? Hát nehogy már te akard megszabni, ki mit csinálhat a saját otthonában! A ház a te neveden van egyébként? Mitől van ehhez jogod? Vagy te abból a zsebpénzből dobálod az aprót, amit a szüleid adnak.

Szállj magadba, de gyorsan, mert ilyen emberrel senki nem akar egy fedél alatt élni.

2022. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen filléreskedés helyett inkább nézz utána az ésszerű spórlási módszereknek. Olyanoknak, amelyek nem csak a saját háztartásodban csökkentik a vízfogyasztást, hanem nagyobb általánosságban alkalmazhatók. Erről már elmeszélgethetsz a családtagjaiddal.

Pl. hajmosás: amíg mosod a hajad samponnal, zárd el a vizet és csak akkor engedd meg újra, amikor öblítesz. Kézmosásnál, fogmosásnál is alkalmazható, akkor sem kell végig folynia a víznek. Nem is gondolnád, mennyi vizet tudsz így megtakarítani.

Wc-re ha menni kell, akkor menni kell, ezen nem érdemes kicsinyeskedni. Na meg ha elmész máshová, akkor lehet, hogy nem te fizeted, de ugyanannyi vizet használsz el máshol.

Mosogatásnál is el lehet zárni a vizet időnként, pl. ha épp súrolsz egy edényt.

Ez a fizess vagy menj el máshová nem túl hiteles, ellenkezést vált ki, vagy csak nem törődnek vele mások.

2022. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
Ha így kellene élnem a saját otthonomban mint nálad, ez lenne a spórolás, akkor inkàbb felakasztanám magam, mert ez nem élet. Számos ésszerűbb, normálisabb, barátságosabb dologgal lehet spórolni. Ez amit te írsz, agyrém. Az ételen, dohányzáson, nyaraláson, mosáson, ezeken mind lehet spórolni na de hogy a pisilésen is, az màr a legalja. Mondom inkább felakasztanám magam, mert ez nem lenne élet.
2022. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 Katona Dius ***** válasza:
16%
Jó,most sokan röhögnek,de. Spórolni nem rossz dolog. A wcn felesleges,azt engedd el. A fürdésen viszont nagyon sokat lehet spórolni. Mikor még a szüleimnel laktam,rendetegszer volt,hogy én lefurodtem 5-10 perc alatt, és bele is adtam a rezsibe,öcsém még tanult,de ő elzuhanyozgatott 1 órát is,és mindig ment a jajongás hogy sok a vízdíj. Azon valóban lehet spórolni. Nem pont így, ahogy te csináltad,de lehet. A mosogatason is. Nem kell folytatni a vizet. Megengedni a mosogatóba,elmosni majd gyors leöblít. A villanyt sem kell égetni egész nap.
2022. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!