Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 40 körüliek, ti veszítettétek...

40 körüliek, ti veszítettétek már el szülőtöket vagy más családtagot? Hogy bírtátok feldolgozni?

Figyelt kérdés
Én 39 vagyok és két hete halt meg az apukám. Iszonyatosan érzem magam.
2022. júl. 14. 15:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Még nem tudom, hogy fogom feldolgozni. Egy hónapja halt meg az anyukám. 36 éves vagyok. Egyelőre ott tartok, hogy persze tudom, hogy már nincs többé, de nem is igazán tudom felfogni, ami történt.

Ő az a tipikus jó értelemben vett család motorja típus volt, korát meghazudtolóan fiatalos, meg nem mondtad volna róla, hogy 65 éves. A rák 3 hónap alatt elvitte. Én azt viseltem nagyon rosszul, hogy hétről hétre egyre gyengébb lett, ő, aki sose volt beteges, állandóan jött-ment, intézkedett. És nem tudtak már segíteni rajta, szóval a tehetetlenség is borzasztó volt (az egészségügyet hagyjuk is, pedig fizettünk volna bármennyit). Őelőtte sosem, de rengeteget sírtam. Az utolsó két hétben már tudtuk, hogy lassan itt a vége, öntudatlan volt, szóval nem ért váratlanul. Pillanatnyi megkönnyebbülés volt talán, hogy nem szenved tovább, de persze mocskosul fájt. Azóta is.

Teszem a dolgom, mert muszáj, nem zokogok folyamatosan, de rengetegszer eszembe jut minden nap. Időnként elvonulok kisírni magam.

Biztos rengeteg olyan helyzet lesz még, amikor rádöbbenek, hogy nem tudom megmutatni/elmondani neki ezt, vagy azt, azok nagyon fognak majd fájni(pl. 1-2 éven belül házasságot, gyereket terveztünk, ezzel kapcsolatban biztosan lesznek nehéz pillanatok).

Egyelőre a túlélésre játszom, aztán idővel biztos enyhülni fog majd a fájdalom, csak nem tudom, mikor.

2022. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
42 vagyok. 1 éve vesztettem el a nagyapámat. Apa nélkül nőttem fel, így nekem szinte olyan volt, mintha az apukám lenne. Még most sem tudom igazán felfogni, hogy nincs többé.
2022. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is apukám hunyt el pár hónapja, borzasztó nehéz, mindennap gondolok rá azóta, pedig azelőtt volt, hogy napokig eszembe sem jutott. Lelkiismeret-furdalásom is van vele kapcsolatban, többet kellett volna foglalkoznom vele, többször felhívni, meglátogatni. Rettenetesen sajnálom szegényt, én úgy vagyok vele, hogy én magam megérdemlem a szenvedést, mert nem törődtem eleget vele. Hónapok teltek el, mégis úgy gondolom, hogy már soha az életben nem leszek ugyanolyan gondtalan, boldog, mint azelőtt. Mert mindig jelen lesz a vele kapcsolatban érzett lelkiismeret-furdalás, meg maga a fájdalom is, hogy ő már nincs többé. És sajnos nem volt sima az odavezető út számára, ezért is érzem magam borzasztóan, bárcsak tudtam volna róla, hogy ennyire beteg. Tudtam, hogy nincs jól, de nem gondoltam volna, hogy meghal.
2022. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg amugy minél többet ismerősökkel, barátokkal lenni, hogy picit eltereljék a gondolataid kérdező.
2022. júl. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

45 éves leszek a jövő hét végén.

A szüleim már nem élnek, épp csak végeztem a felsőoktatásban annak idején, mikor egymás után meghaltak.

Jogilag is felnőtt voltam, külön éltem, dolgoztam stb- de nehéz volt (mindketten daganatos betegségben is ráadásul, amivel ott ültünk tesómmal mindkettőjük ágya mellett az utolosó napig).

Eltelt kicsit több, mint 20 év- szeretem őket és emlékezem rájuk.

Nekem is lett gyerekem, aki nem ismerhette meg őket.


…enyhülnek a sebek az idővel, ez tényleg igaz- de az igazán szép emlékek nem felejtődnek el… de sajnos halványulnak ugyancsak.

Azt vettem észre, hogy már nem tudom felidézni a hangjukat, csak álmomban jön néha elő… ez valahol szomorú, de 20 év alatt valahogy megszelídülnek a dolgok.


Őszinte részvétem édesapád miatt. Kitartást kívánok, azt gondolom, most a legnehezebb.

2022. júl. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

42 voltam, amikor apa meghalt.

Hetekig végigsìrtam az éjszakákat.


Semmi nem segített csak a sírás meg az idő.


Őszinte részvétem. Együttérzek veled.

2022. júl. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és azt, hogy többen hosszabban is kifejtettétek gondolataitokat. A túlvilági létben én is hiszek, de akkor is nehéz ezen túl lenni, mint ahogy ti is leírtátok, az idő enyhíti majd kicsit a fájdalmat. Ő épp a kertben dolgozott velem és hirtelen összeesett, abban a pillanatban meghalt. Szép halálnak mondják ezt, csak kicsit korán jött 70 évesen.
2022. júl. 15. 04:21
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

37 voltam, mikor anyukám meghalt, 42, mikor apu. Sokat segített, hogy a férjem támogatott, együtt jártunk a temetőbe. Ma is nagyon hiányoznak, ez csak enyhül, de soha nem múlik el.

N

2022. júl. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

8 voltam mikor apám meghalt, és anyum tavaly.

Apám sosem érdekelt soha nem is hiányzott.


anyám annál inkább.


minden nap sokat gondolok rá azóta is.


Nem is tartottunk csak szűk körű temetést mert nem szeretem.

Ráadásul családi zűr is volt miután tesóm elhúzott és megmondta h nincs családja többé.


Az anyja temetésére sem jött el, de a részét kéri persze...


A rokonaink meg undorítóak.


Szóval sok szar dolog maradt még azóta is utána.

2022. júl. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#19 vagyok


amúgy 38/F vagyok.

2022. júl. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!