Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az ilyen szülőkről?

Mit gondolsz az ilyen szülőkről?

Figyelt kérdés

Mostanában reggelenként nagyon hideg van , és nincsen átmeneti kabátom . Sajnos a régit már kinőttem , és a szüleim nem vesznek nekem újat csak október környékén . De addig nem tudom h hogyan fogom kibírni , már mindenkin átmeneti kabátot látok , csak rajtam van reggelenként egy vékonyabb pulcsi ... erre felé nagyon hidegek a reggelek , és mire beérek a suliba szétfagyok .. ennek következménye lett sajnos h beteg lettem .. persze nem hiányozhatok a suliból , mert a szüleim nem engedik.. gyakran lázas vagyok az órákon , és sajnos náthás is vagyok :SS .. Amikor felvetettem a szüleimnek h szükségem volna átmeneti kabátra , apám csak ennyit mondott : " bírd ki októberig !" meg hogy oldjam meg valahogy... mikor elindulok a suliba kb 2-3°-ban, persze még szél is van , kilép az ajtón és látja h milyen az idő, megh hideg van... de őszintén szólva nem nagyon izgatja a dolog ... anyagilag nem állunk olyan rosszul , az apám sok mindent megenged magának..( csak neki kb . 2-3 átmeneti kabátja van .. :/ )

persze rám viszont nicns pénze , ruhám is alig van ... és nem nagyon tudok mit csinálni , mivel nekem sincs soha pénzem , így magamnak se tudok venni kabátot ..

ebben a helyzetebn mit tudnék csinálni ?

15/L


2010. szept. 20. 21:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Vedd el apud kabátait járj azzokban és véletlenűl hagyd el öket... ha neki se lesz majd átgondolja.
2010. szept. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
66%

ma 21:55-ös vagyok


Ha emailben megmondod a ruhaméretedet,címed,neved akkor én tudok neked postán küldeni pulcsit, meg akár kabátot(bár az ilyen vastag pufajka vagy hogy hívják).


17/L

2010. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
gondolom nem véletlenül mondták hogy októberben vesznek majd. gondolom akkor lesz csak pénz erre .(ezt te is megértheted) egyébként ahogy előttem írta valaki rétegesen öltözködj, esetleg egy vékonyabb pulcsi plusz valami kardigán. sálat is felvehetsz az most úgyis divatos.
2010. szept. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
7%

Ha nincs pénz akkor nem tudsz mit csinálni, gondolom a szüleid szeretnek és ha tudnának vennének neked kabátot. A mai Magyarországon már a "nem túl rossz anyagi helyzetben" álló családokat is megviseli a hónap vége. Nem hiszem hogy apukád ebben a hónapban vette magának azt a 2-3 kabátját, szerintem már évek óta meg van neki csak ő nem növi ki. Én megértem a helyzetedet mert mi sem állunk jobban anyagilag nálatok de szerintem ne követeld a kabátot, inkább legyél kicsit megértőbb és hidd el októberben meg fogod kapni. Amúgy reggelenként nincs 2-3 °C,a szél se fúj olyan erőteljesen de ha nagyon fázol akkor öltözködj rétegesen, így legalább ha délután meleged lenne le tudsz venni pár ruhát;) A következő 2 hétre nyárias időjárást mondanak úgyhogy nem hiszem hogy meg fogsz fagyni!

Említetted, hogy alig van ruhád, nos kinek mit jelent az hogy "alig". Gondolom szoktál kapni pénzt ruhákra mert láttam hogy nincs pénzed. Azt a pénzt amit ruhákra kapsz költhetnéd olcsóbb ruhákra,nem muszáj mindig a drágábbat venni, már lehet kapni minőségi olcsó ruhát is vagy figyeld a leértékeléseket!

Szerintem nem attól lettél beteg, hogy nincs kabátod mert ha akarnál felvennél több pulcsit, így megelőzve a betegséget. Én is pulcsiba járok és nincs semmi bajom, viszont azok az osztálytársaim akik kabátba járnak betegek...akkor hogy is van ez?*-)

2010. szept. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Szerintetek ha nincs pénzük kabátra, akkor mégis mennyi ruhája van? :S Azért elég sok cucc kell ahhoz, hogy mindennap fel tudjon rétegesen öltözni, a pólót/trikót meg csak nem veheti fel másnap is... Őszintén szólva fogalmam sincs mit tegyél kérdező, marad amit a többiek javasoltak. A tavalyi kabátod nem jó már rád? Akkoris csak jártál valamiben!
2010. szept. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
szerintem nem izzad le annyira mint egy tesi órán szóval 2-3 napig nyugodtan felvehet egy polot..
2010. szept. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, és azt hiszem addig próbálom "kibírni", rétegesen öltözködni és majd meglátom mi sül ki belőle. És szedem a vitaminokat...
2010. szept. 20. 22:21
 18/29 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül valami márkás kabátot akarsz? Ha nekem nem 2 ezer forintos kabátom lenne hanem valami 15 ezresre vágynék bizony én is járhatnék pulcsiban. És az én apámnak is van 2-3 átmeneti kabátja mind vagy céges vagy 1000 forint körüli. Ha nem ez a probléma akkor viszont ( és így is) azt tanácsolom: 2 pulcsi jóval melegebb mint egy kabát. Gyakran én is inkább így megyek mert sokkal melegebb. A másik meg hogy én is meg vagyok fázva ma egész nap 37 feletti "lázzal" ültem suliban. Igyál sok teát én napi fél litert is megiszok forrón és már is jobban érzem magam!
2010. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, mellesleg október már "csak" 10 nap. Addig fél lábon is ki lehet bírni kabi nélkül :) Nekem cipőm nincs és én csak jövő hónap tizedike körül kapok de akkor sem tudok venni mert szétesett a bicajom is :(
2010. szept. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom hol laksz, de ma én úgy indultam el otthonról reggel, hogy volt rajtam egy vékony fehér ingblúz, aminek még az ujja sem hosszú, csak könyékig ér, és egy rövid farmer mellény, amit össze sem lehet gombolni. Oké, az árnyékban kicsit hűvös volt, de a napon teljesen jó. A 3 éves (!!) gyerekem is csak egy pólóban és pulóverben ment reggel bölcsibe, eszembe sem jutott kabátot adni rá. De amúgy ha hidegebb van, akkor én inkább felvennék egy trikót, arra rá egy felsőt, arra egy pulcsit, plusz mehet ahhoz még egy sál is bőven.

Ja, amúgy anyukádnak nincs valami kabátja, amit kölcsön tudsz kérni tőle? Én 15 évesen mindig az ő cuccait kértem kölcsön, ha nekem nem volt éppen valamim.

2010. szept. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!