Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküli nők, lányok!...

Munkanélküli nők, lányok! Volt nálatok hátrányos megkülönböztetés?

Figyelt kérdés

Például: kérdezgettek akarsz -e gyereket vagy sem, vagy van e barátod..stb? és ezért úgy érezted nem lett tiéd a munka.

Vagy egyéb más miatt?

Egy 27 éves pályakezdőnek milyen esélyei vannak? (előtte volt 2-3 év diákmelón)


2010. szept. 20. 13:56
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Az okos és a buta önéletrajzot én is hallottam már, méghozzá egy HR-es munkatárstól!


HA tényleg kell a pénz, és jó pár hónapig egy call centeres állás, akkor nyugodtan, ki lehet hagyni a diplomát, mert oda csak érettségivel veszik fel az embert, a diplomás álláskeresőket már az első mozdulattal kiszanálják! (láttam mikor call centerben a hR-es csaj, rögtön a kukába dobta az önéletrajzot, ahol a diploma szerepelt! Azt mondta, hogy ide nem kell diplomás, ha még kommunikáció szakon végzett akkor sem!) (hát nem szomorú?)


Ha fel akarod turbózni az önéletrajzot / állásinterjút , a valóságban is elképzelhető szitukat kell megemlíteni, aminek van valóságalapja, de az életben nem tudnak utána nézni... nem olyanra gondolok, hogy van 3 diplomám, mikor csak egy van, mert azt simán le lehet ellenőrizni. (kb.: olyan hogy feketén dolgozott valaki, vagy segítő családtag volt valahol...stb.)

2010. szept. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Lenne egy kérdésem?!


Tényleg mi van azokkal akik nem BP-en laknak de ott szeretnének állást keresni/találni!?


A bejárást meg tudná oldani az illető, 8-ra a munkahelyén lenne... ilyen esetben a munkáltatónak mit kell mondani?

(Amúgy a próbaidő alatt még nem akar felköltözni bp-re, majd ha lejárt a próbaideje, csak akkor...)

2010. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Szerintem próbaidő alatt érdemes már felköltözni Pestre, mert az új munkakör is fárasztó, s nem kell, hogy még az utazással halálra kínozd magad. Pont elég a görcs, az állandó készültség, hogy jó legyek, hogy megfeleljek, ne izgulj még azon is, hogy mikorra érsz be, be érsz -e időben s nem hiszem el, hogy valaki pár óra utazásra vágyik a munka végeztével.


Egyébként a call centernél tényleg így működhet a dolog, mert engem is kiszórtak az első körben, hogy nem feleltem meg. (iq jellegű teszt volt, műszaki, szövegértés, angol, levél fogalmazás) Szóval nem gondolom, hogy ezt nem tudtam volna megoldani(3 diplomával). Ráadásul úgy volt hirdetve, hogy középfokú végzettségűeket keresnek, s előny a felsőfokú. A műszaki nem az erősségem, na de mindent meg lehet tanulni. Akik főiskolát végeztek, de nyelvvizsga hiányában nem kaptak diplomát, azok mind maradtak.

2010. szept. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!