Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküli nők, lányok!...

Munkanélküli nők, lányok! Volt nálatok hátrányos megkülönböztetés?

Figyelt kérdés

Például: kérdezgettek akarsz -e gyereket vagy sem, vagy van e barátod..stb? és ezért úgy érezted nem lett tiéd a munka.

Vagy egyéb más miatt?

Egy 27 éves pályakezdőnek milyen esélyei vannak? (előtte volt 2-3 év diákmelón)


2010. szept. 20. 13:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Szerintem a pasiknak egy kicsit könnyebb!


És ez a társadalmi elvárásoknak róható fel!

Hisz gondoljunk bele, a nő nem teheti meg azt hogy ha a gyerek beteg, akkor ne maradjon otthon vele.. (na jó most nézzük úgy hogy tényleg beteg a gyerek, 40 C-os hőm, és nincs kire bízza), mert ha nem így tesz akkor "rossz anya"lesz. Ellenben egy pasival, akinek a gyereke ha belázasodik, majd otthon marad anya, és ápolja,mert egyrészt apa jobban keres, másrészt apa nem ért úgy az ápoláshoz ahogy anya... és ki szívja meg? az anya...


És a másik! A bíróságok...

HA egy pár szétmegy akkor nagy valószínűséggel az anyának ítélik oda a gyereket, és apa lehet hétvégi apuka is. Így az anya nyakába dupla felelősség szakad (pl reggel vinni a gyereket az iskolába, du hozni.) Míg apuka munkavállalását ez nem befolyásolja... Én biztosan nem hagynám ezt, ha a bíróságon dolgoznék... igazságtalan...

2010. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Barátom testvre azt mondta, hogy a 28 éves nket szinte sehova nem veszik fel,,,mert már olyan korban vannak..

én ettől félek...nagyon


26 L

2010. szept. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Nem hagynád?? könyörgöm, az anyának egy szavába kerül a bíróságn és nem hozzá kerül a gyerek.. Inkább az anya szokta kérni direkt hogy nála legyen..
2010. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

oké, félreértelmezhető volt!


Úgy nem hagynám, hogy valaki csak hétvégi szülő legyen:

Vagyis igenis vegyen részt a napi teendőkbe, legalább annyit, hogy ő vigye vagy hozza a suliból/oviból a gyerkőcöket napi szinten (ha még kicsik)... szóval én így értettem. Aztán ha a gyerkőc 10- 12 éves, onnantól már szíve joga hétvégi apukának lenni, mert már ők is el tudnak menni ... Érted, ugye? Sok elvált apuka úgy van, hogy nem igazán érdekli hogy mi történik a gyerekével, PERSZE TISZTELET A KIVÉTELNEK...



Amúgy mi van akkor, ha az anya a bíróságon úgy nyilatkozik, hogy az apánál helyezzék el a gyereket? Akkor ő lesz a "hétvégi anyuka"? (ezt most komolyan kérdem, mert ilyenről még nem hallottam...)

2010. szept. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

"Barátom testvre azt mondta, hogy a 28 éves nket szinte sehova nem veszik fel,,,mert már olyan korban vannak..

én ettől félek...nagyon"


Remélem, hogy nem így van! És ha az a nő meddő vagy soha sem akar gyereket szülni?

mert ahhoz h valaki gyereket szüljön kell egy megbízható férj, egy lakás és egy biztos kereset is.

A másik, amiért nem akarok gyereket szülni, pont a nők hátránya. Ha szülök kikerülök a munkaerőpiacról, később nem biztos hogy kapok állást, a nők kevesebb bért kapnak, a nők rosszul fizető állást kapnak.

Tudom, h ez általánosítás, de több férfi keres jól, mint nő. És ha egyedül maradnék, akkor ott lennék a nyomorba xgyerekkel. Hajrá.

2010. szept. 20. 18:49
 26/33 A kérdező kommentje:

18:42 szerintem van ilyen, h a férfinál marad a gyerek. Ha jó ügyvédje, vagy a pasié a minden a lakás, a kereset a nőnek meg nincs hova vinni a gyerekeket.

Mert ilyen is van bőven.

Csak ilyenkor a gyerekeket az anyuk ellen uszítják a férj és annak a szülei, és a gyerekek saját anyja a saját ellenségük lesz. A gyerekek felnőtten csak azt fogják hajtogatni, hogy az ő anyjuk le sem sza*rta őket, nekik nincs is igazi anyjuk..stb. Miközben a hétvégi apukát nem fikázza senki...

2010. szept. 20. 18:54
 27/33 anonim ***** válasza:

Köszi az infót!

Amúgy ilyen esetekről még nem hallottam .. de ezek szerint van ... furiiiiii....


Az előző felsorolásodhoz visszatérve, és mi a helyzet a nőknél a nyugdíj terén? Ők a GYES, GYED után is kapnak, vagyis, ha nyugdíjas lesz az illető akkor arra a 3 évre hogyan számolják ki a nyugdíjt? A régi kereset után vagy a GYES, GYED után? És ha valaki 2 vagy 3 gyereket vállal be, azért a 9 év nyom valamit a latba, nemde? (szintén csak érdeklődök...)

2010. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert tőlem is azt kérdezték, hogy hol lakom, amikor Bp-re jelentkeztem. (én is borsod megyei vagyok:)


S ilyenkor kicsit dühös vagyok, mert ha én reggel 8-ra, munkakezdésre ott vagyok, szépen felöltözve, tisztán és kulturáltan, tettre készen, elvégzem a munkámat a tőlem telhető legjobban, akkor nem mindegy nekik, hogy én a Lánchíd alatt alszom-e?


Egyébként nem kérdeztek még hátrányos megkülönböztetést érintő kérdést.


S azt tudom tanácsolni a sorstársaknak, akik megint vagy ismét, vagy még mindig állást keresnek, hogy ne adjátok fel. Sokszor én is padlóra kerülök egy-egy interjú után, de nem szabad feladni. A rossz után jónak kell következnie.


27 N, megint álláskereső

2010. szept. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy szerintem hazudni nem érdemes, mert az úgyis kiderül. Sokan mondták, hogy miért nem csinálok egy okos és egy buta önéletrajzot. Az okosban benne lenne, hogy van 3 diplomám, a butában pedig, hogy van egy érettségim. Igen ám, de mit írok be a szakmai tapasztalati részbe, hogy mit is csináltam én 8 évig, ha semmilyen tapasztalatom nincs? Úgyis kiderül, hogy fősulira/egyetemre jártam.


Ez csak rosszabb fényt vet ránk. Így el kell fogadni mindként félnek, hogy nem mindenki tud elhelyezkedni a hivatásában, s másfelé is keresgél.

2010. szept. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

pasiknak miért könnyebb? döntsön mindenki belátása szerint!

szitu: pár babát vállal,

nő: görcsölve, kezét tördelve kér időpontot a főnökénél, h beszélhessen a babáról.....válasz: remélhetőleg pozitív és elhangzik egy gratuláció is, félőszintén/őszintén

pasi: ebéd közben büszkén mondja, h jön a kis trónörökös, a főnök gratulál, hátbaveri és beígér egy közös sörözést..

Remélem értitek a sarkítást......érthető a munkáltató reakciója, de azért néha nők joggal érezhetjük unfairnek a helyzetet!

2010. szept. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!