Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküli nők, lányok!...

Munkanélküli nők, lányok! Volt nálatok hátrányos megkülönböztetés?

Figyelt kérdés

Például: kérdezgettek akarsz -e gyereket vagy sem, vagy van e barátod..stb? és ezért úgy érezted nem lett tiéd a munka.

Vagy egyéb más miatt?

Egy 27 éves pályakezdőnek milyen esélyei vannak? (előtte volt 2-3 év diákmelón)


2010. szept. 20. 13:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
nekem jó tapasztalatom van e téren, mert a baba témára nem kérdeztek rá. családi körülményekre már előfordult. kivel, hol élek, stb.
2010. szept. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
76%

Ilyet alapjáratok nincs joguk kérdezni! De hozzáteszem tőlem is kérdezték már meg és én olyankor mindig azt mondom,hogy nincs és jó ideig nem is lesz gyerekem, tehát bátran számíthatnak rám.

DE rendszerint elutasítanak, mert bár levelezőn járok olyan sűrű a beosztás, az elővizsgák száma, hogy szinte hetente 2 napot nélkülözniük kell és eddig ezt még senki sem fogadta el,úgyhogy letelik ez a fél év és pápá megyek végre dolgozni, feltéve,hogy felvesznek pályakezdőként, mert bevallom nehéz lesz az biztos, mivel gyakorlatom nincs.Más tészta,hogy oké voltam gyak helyen de az semmi sem volt.

2010. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

A pályakezdők esélyei mindig szarok, főleg, ha diplomás vagy. Asszisztensnek túlképzett vagy, komolyabb munkakörbe meg tapasztalatlan, én 23 évesen így jártam, pedig volt pár hónapos szakmai gyakorlatom (nem diákmeló, hanem szakmai). Ingyen dolgoztam egy helyen a referenciáért, semmire se mentem vele.

1 évig nem találtam munkát, akkor is csak úgy, hogy azt hazudtam, hogy a diploma óta eltelt 1 évben az unokatesóm cégénél dolgoztam feketén.

A gyereket egy helyen kérdezték 25 éves koromban, mondtam, hogy amennyiben kerítenek nekem valakit, aki halandó elvenni, boldogan hozzámegyek, mert hogy nincs pasim. Röhögtek rajta és felvettek.

2010. szept. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

A pályakezdőnek minimális esélyei vannak. Olyan követelményeket állítanak fel, amiket egy pályakezdő sosem fog teljesíteni, például 4-5 év releváns szakmai gyakorlat és hasonlók, a kedvencem az olyan területeken szerzett jártasság, ami teljesen üti az adott szakmához szükséges tényleges elvárásokat. Amikor ilyen hirdetéssel találkozom, már tudom, hogy az állás már be van töltve, csak a hirdetés feladása törvényileg előírt.

Tapasztalatom szerint érdemes lódítani a munkaadóknak, mert a legritkább esetben ellenőrzik a referenciákat. Persze nem szabad orbitálisan nagyot, nyilvánvalót hazudni, de plusz 1-2 évnyi munkaviszony itt-ott belefér.

Én is úgy kaptam a munkát, hogy beleírtam az önéletrajzomba 2 év szakirányú munkát egy ismert cégnél, és rá is haraptak. A mai napig nem ellenőrizte senki ennek valódiságát. Nincs mit tenni, ha nincs ismerősöd, akkor olyan eszközt kell bevetni, amilyet tudsz. Ez sokszor bukóval jár, de ha bejön.. Akkor befutottál.

2010. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit megbántani,de ez az eset nem új keletű.Én 1992-ben szültem a fiamat.95-ben amikor 3 éves lett elkezdtem munkát keresni a szakmámban..Mindenhonnan elutasítottak,mondván,hogy kisgyerekem van..Volt ahol kijelentettem,hogy írásban adom,hogy soha egy napot nem leszek táppénzen a gyerekkel,mert a nagymamája fog vigyázni rá(a szomszédom volt az anyósom akivel jóba is voltam)De akkor meg jött az a szöveg,hogy "sajnáljuk,de maga még fiatal,és szülhet még" Erre rávágtam,hogy oké! Akkor írásban adom,hogy soha többet nem szülők,mert nincs is szándékomban..De akkor csak heves ellenkezés volt,hogy mégis hogy képzelem ezt?Nagyon sokáig kerestem állást,és szinte mindenhol az első kérdések egyike-Van gyermeke?mennyi idős?

Volt olyan,hogy feltették a kérdést,és én már mosolyogva álltam fel,hogy "köszi ,megint feleslegesen jöttem el.." Arra meg,hogy írd le a telefonszámodat visszahívunk már ne mis reagáltam...

Szóval ez volt 18-20 éve is..Előbb-utóbb lesz egy olyan cég aki alkalmazni fogja a kisgyerekes anyukákat is..Én is találtam melót,és utána egyre könnyebb lett..

2010. szept. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

nem fognak mindenhol kapkodni utánad, de azért vannak lehetőségek, tőlem személy szerint nem kérdeztek ilyet, de hallottam, h van ahol aláíratnak egy papírt h nem akarsz gyereket két éven belül....hát undorító!

én azt tenném, h vagy finoman terelném a témát....még nem gondolkodtam ezen.....stb.....esetleg hazudnék, h nem, nincs senkim.....ezen irányú kérdések teljesen jogtalanok és nem vagy köteles az ilyenre válaszolni, persze az élet más ezért inkább mond azt h még nem szeretnél gyereket!

2010. szept. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:

Kedves 14:10_es?

Most ezt komolyan mondod, h hazudjuk azt önéletrajzban, h x év munkaviszonyom van?

És ha utána néznek?

És ha a munkádból rájönnek, h nem is értesz hozzá, hát ennyi gyak alatt megszerethetted volna!?

Nem bántásnak szánom, csak kérdezem, hánya használták már ezt a módszert, mármint akamu önéletrajzot?

Pályakezdő, aki szintén nem találált még munkát:(

2010. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
mondjuk eszem ágában sincs szülni (párom sincs) de munkát szeretnék:)
2010. szept. 20. 14:27
 9/33 anonim ***** válasza:
39%

Miért undorító hogy aláiratnak egy papírt hogy 2 évig nem lesz gyereked? Te alkalmaznál egy csajt akiről tudod hogy nemskára szülni akar? Hát én nem, és meg is értem hogy aggódnak emiatt...

24/L

2010. szept. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Sajnos aki igazat mond és nem próbálja eladni magát, az rosszul jár.

Persze, utána járhatnak, és akkor mi történik? Ugrott a munka. De ha nem járnak utána, akkor az lehet a döntő szavazat a felvételed mellett.

Amit én írtam be magamnak, annak 100%-ban volt köze az adott szakmához, így nem volt meg az a kockázat, hogy olyan gyakorlatot írok be, amihez nem is értek. Annak semmi értelme nem lett volna. Ha valaki bolti eladóként végzett, akkor bolti eladói gyakorlatot is írjon be.

Az sem baj, ha nem írsz be semmit. A becsületesség erény, maximum nem kapsz munkát a szakmádban. De gépeltem már pár ember önéletrajzát, és baromira kínos, amikor a gyakorlat és korábbi munkahelyek rovat szinte teljesen üres, és az egészet személyes információkkal(ami a munkaadót halálosan nem érdekli) és 2 oldalas motivációs levéllel kell kibővíteni, mert annyira nem lehet semmit beleírni. És hogy keresgél a HR munkatárs? Gyakorlat szerint, és talán a lakóhely is szerepet játszik, hogy kell -e fizetni a munkavállaló utazási költségeit, vagy sem.

A pályakezdőnek egy aduja van: az utána járó adókedvezmény a Start kártya formájában(ha van ez még egyáltalán). A probléma az, hogy kiváltása után ketyeg az óra, el kell helyezkedni elég gyorsan.

2010. szept. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!