Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküli nők, lányok!...

Munkanélküli nők, lányok! Volt nálatok hátrányos megkülönböztetés?

Figyelt kérdés

Például: kérdezgettek akarsz -e gyereket vagy sem, vagy van e barátod..stb? és ezért úgy érezted nem lett tiéd a munka.

Vagy egyéb más miatt?

Egy 27 éves pályakezdőnek milyen esélyei vannak? (előtte volt 2-3 év diákmelón)


2010. szept. 20. 13:56
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

14:27

igen,a mig igy gondolkozik a magyar, addig rinyálhat annyit a politika amennyit akar, nem fog szülni a magyar nő! mert nem akar éhenhalni előtte-alatta-utána. elkeserítő, kiábrándító. és azért remélem nem mindenki ennyire undorító hozzáállással rendelkezik. amúgy én ilyesmiről mindig hazudok.

2010. szept. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazudsz, és nem buksz le, megkapod a munkát.

Ha hazudsz és lebuksz, nem kapod meg.

Ha nem hazudsz, nem kapod meg.


Kell még magyarázni?


Lehet korrekten játszani, de van, hogy nem érdemes, ha mindenki hazudik, csak te nem, éhen halsz, még mielőtt szentté avatnának. Nekem se tetszik, de sajnos ez van.

2010. szept. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Hajjaj.... A szokásos körök: van-e párom, akarok-e gyereket nekem is megvoltak, már 23 éves koromban.


De a legjobb: egy helyütt a valóságnak megfelelően közöltem (26 évesen), hogy nincs partnerem és a következő években nem tervezek gyereket. Az interjúztató pasi a családi fotójára sandított a polcon, és megvetően közölte: "a család azért nem egy rossz dolog" ÉS Ő MEG EZÉRT (?) NEM VETT FEL!!!!!!!!


29/N, van párom, munkanélküli vagyok már megint.

2010. szept. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Én 25 vagyok, nincs pasim, se gyerekem, se munkám, viszont van két diplomám. Állást keresek. Eddig 5 állásinterjún voltam, és sosem kérdeztek ilyet. Annál inkább arra mentek rá, hogy hol lakom, mivel Bp-re jelentkeztem állásokra, de én borsod megyei vagyok.


Én is gondoltam már rá, hogy hazidni kéne az önéletrajzban 1 év munkatapasztalatot.

2010. szept. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Na épp ez az! Amit az utolsó írt!


Ha nincs párod, joggal feltételezhetik, hogy egy olyan ember vagy akivel nem lehet jól kijönni, és azért nem alkalmaznak. (vagy "vajon mennyire szereti a kötöttségeket? vajon itt is akar maradni 5 évig, vagy mint a párját váltogatja, ahogy a kedve tartja...)


HA van párod, összec@rják (bocsi a kifejezésért) magukat, hogy na akkor nemsokára lesz gyerek is. Vagy megkérdezik, hogy akarsz-e, mire azt válaszolod, hogy még nem, akkor meg azt veszik le, hogy miért vagy olyannal együtt, akivel nem is gondolod komolyan, és lehet hogy a munkád során is így lesz (ergo, pár hónapos gyakorlat után lelécelsz)

2010. szept. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Én most 21évesen vagyok pályakezdő, felsőfokú okj-vel. Nagyon-nagyon elégedett lennék egy egyszerű asszisztensi állással.(Később levelezőn diplomát szeretnék szerezni) 3hónapja írom az önéletrajzokat, próbálom bevetni az kapcsolataimat, de semmi. Még egy interjún sem voltam, úgyhogy még alkalmuk sem volt megkérdezni hogy akarok-e gyereket.:( Nagyon el vagyok keseredve, de legalább tudok menni heti kétszer takarítani alkalmi munkásként!

Van egy 1hónapos szakmai gyakorlatom, és be szoktam írni a takarítást is hogy lássák nem vagyok olyan ember akinek büdös a munka....dehát le se sz@rnak.:(

2010. szept. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Nem tudom hányadik vagyok, én írtam hogy érthető ha megkérdezik ezeket.

Nő vagyok, én is akarok majd gyereket tehát természetesen nem azt mondom, hogy jó hogy így működik a rendszer. De az nem lehet véletlen, hogy ez nem jellemző minden országra... Nem egy magyar anya van, aki a munkaideje felét táppénzen tölti, mert a gyerek reggel köhögött, vagy hasmenése volt... Persze nem mindenki olyan szerencsés hogy áll mögötte nagyszülő, de sok anya ürügyként használja a gyereket arra hogy ne kelljen dolgozni menni. Annak a munkaadónak akinek már volt ilyen tapasztalata nem lehet felróni ha előítéletei vannak a kisgyerekesekkel, vagy a szülés előtt állókkal. Amíg néhány anya mentalitása nem változik, a munkaadóké sem fog.

Csak egy példa: édesanyám alkalmazott 7-8 éve egy akkor 20 éves lányt, aki egy éve szült. Nem akart évekre gyesre menni, hiszen abból nem élt volna meg. Napközben nagymama vagy baby sitter vigyáz rá, a lány 3-4 óránként megeteti, az így kihagyott időt otthon dolgozza le hétvégén (ez hetente kb 2-3 óra szóval nem nagy dolog). Szóval meg lehet oldani, csak sokan erre nem veszik a fáradságot.

2010. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

h miért undorító? mert ezt nevezik hátrányos megkülönböztetésnek! a csodálatos hipermarketek előszeretettel alkalmazzák is: fizess ha terhes leszel!

Egy gyerekkel két évet "éri meg" nagyjából otthon és hány évet dolgozik egy nő nyugdíjig? Kiszúrásból nem hiszem h lesz valaki terhes...

bocs, ez a 24 éves lánykának....

Mond határozottan h nem és el van intézve, ha úgy érzed, h kifejezetten ezért küldenek el, akkor meg lehet őket jelenteni is!

Jó hogy azt nem kérdezik, h tervezed e a jövőben h munkakéképtelen leszel és táppénzre mész!

2010. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Én megértem a munkaadókat is hogy nem akarnak olyan nőt felvenni aki szülés előtt áll, vagy kisgyereke van. Mert nekik abból csak hátrányuk van. De éhen halni sem lehet gyerekestül...

Sajnos nőnek lenni nehéz és mindez a gyerekszülés miatt van:(

Én nem akarok soha gyereket szülni, csak dolgozni. De ez is érdekes, hogy van, aki ezért tenne engem félre?

Kérdem én: a pasiknak miért minden ilyen egyszerű? Ők nyelik le a zsíros állásokat és mellette meg bulizgatnak. az egyedülálló nők meg nem szülnek mert nincs mire, ha meg szül, akkor meg nem kap munkát:S

2010. szept. 20. 15:25
 20/33 anonim ***** válasza:

A pasiknak miért lenne egyszerű? Én egyáltalán nem tapasztaltam a munkakeresésnél azt, hogy én hű de kivételezett helyzetben lennék csak azért, mert férfi vagyok. Ugyanannyira semmibe vettek, mint mást.

Most, hogy munkám van, napi 9 órát dolgozok, alig valamivel többért, mint a minimálbér(éljen a közalkalmazotti fizetés!). Semmi kivételezés, ugyanolyan körülmények között dolgozom, mint a többi droid, nemtől függetlenül.

Mi a különbség?

Ha gyereket akarok akkor ahhoz nyilván nő is kell, tehát akkor már 2 keresetről van szó. A férfi dolgozik tovább, a nő pedig elmegy TGYÁS-ra, GYED-re, majd GYES-re(vagy vissza dolgozni). Ha pedig előtte nem volt munkája, akkor miért várja el, hogy egy munkáltató felvegye, miközben hamarosan úgyis GYES-re fog menni? Ez a munkáltatóval szemben sem fair hozzáállás szerintem.

Szóval az a nő is hunyó, aki úgy keres állást, hogy közben a férjével gyereket terveznek rövid időn belül.

Pont azért nevezik a férjet családfenntartónak, mert ő tartja fenn a családot addig, amíg a gyerek fel nem cseperedik annyira, hogy az anyuka el tud menni dolgozni. Én nem látok ebben olyan eget rengető igazságtalanságot.

2010. szept. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!