Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakit befogadsz az...

Ha valakit befogadsz az otthonodba, mi a minimum amit cserébe elvársz tőle?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 10:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogadnék be senkit a házamba, mert nem akarnék másokhoz alkalmazkodni. Ha egy szál faxban akarok sétálni, akkor nem akarok körülnézni, hogy lehet -e. Ezen kívül, ha valakit be kell fogadni, az már úgysem tud beszállni a rezsibe és kajába, hiszen egy albérletre se telik neki. Ha meg mindig elvenném a maradék kis pénzét, akkor sose menne el, mert sose tudna félretenni annyit, hogy elmehessen albérletbe.

Az igazat megvallva családtagot még kevésbé fogadnék be, mint idegent, mert a családtag hamar természetesnek venné a helyzetet, és nem tartaná magát a szabályokhoz(a családtag jogcímén).

2010. szept. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

12:52

Hogy ez mennyire igaz!


Olyan furcsa, hogy egy idegen általában tudja, hogy hol a helye, míg a családtagok egy ilyen helyzetben puffognak... bár ez nagyrészt függ attól, hogy milyenek.

2010. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
TISZTELETET!
2010. szept. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

mossa ki maga után a kádat, vigye le néha a szemetet, kérdezze meg, járhat-e odabenn cipőben!

Hozzon reggelit.

2010. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, én már nem fogadnék be senkit. 42 éves koromig soha nem laktam egyedül, ebőől 16 éves koromig egy szobában szülőkkel. Még hajat szárítani sem tudtam nyitott fürdőszobaajtónál. Most élvezem a függetlenséget, hogy otthon azt csinálok amit akarok, már nem akarok alkalmazkodni senkihez.
2010. szept. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én már fogadtam be cserediákot egy évre, ugyanazt vártam tőle, mint a saját gyerekeimtől, semmivel sem többet. Természetes, hogy ha hosszabb időre lakik valaki a családban, az nem lehet folyamatosan körbeugrált, agyonajnározott vendég, hanem ugyanúgy ki kell szolgálnia magát, vagy esetleg besegítenie, mint a többieknek.
2010. szept. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A min., hogy olyan legyen a lakás, amilyen akkor volt, amikor odajött. Tehát nem várom el, hogy kinyalja minden nap az egészet, de minimum maga után pakoljon el, ha eszik mosogasson el, a beleegyezésem nélkül mondjuk ne tartson bulit. Nem várnám el,hogy beszálljon a költségekbe, ha meg van szorulva. Viszont ha látnám, hogy minden nap x összeget elkölt felesleges dolgokra, akkor bizony szólnék, hogy adjon valamennyit a rezsibe. És igen, alkalmazkodás. Ez persze mindkét fél részéről fontos, viszont neki kell toleránsabbnak lenni, ha én fogadom be.
2010. szept. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Természetesen függ attól, meddig marad, milyen az anyagi helyzete... de kb. ezeket:

-alkalmazkodjon az én életritmusomhoz (tehát akkor ne bömböltesse a zenét, amikor alszom stb.)

-segítsen be a házimunkában vmennyit

-a kajáját, italát maga vegye, és ne egyen bele abba kérdezés nélkül, amit én veszek (és esetleg ha olyan az anagyi helyzete, segítsen be a rezsibe egy kicsit)

-ne amortizálja le a lakást (szval semmi dzsuva, vázaeltörés stb.)

2010. szept. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ha családtag? Szülő,testvér,anyós,após.
2010. szept. 20. 22:32
 20/22 A kérdező kommentje:
Igen kevés jövedelemmel.
2010. szept. 20. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!