Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokat várok el? Szerintem ez...

Sokat várok el? Szerintem ez a minimum ha már nem ad a közösbe.

Figyelt kérdés
Anyósom 1hónapja nálunk lakik. Hogy miért nem ad pénzt az mindegy! Van egy 4hónapos kislányom. Eleinte minden szép és jó volt,vigyázott a gyerekre megfőzött jól kijöttünk. Az utóbbi 2hétben viszont már alig akar a gyerekkel lenni,mindég valami sürgős dolga akad ha el kezd sírni. Van hogy beül a Wc-be mint aki a dolgát végzi. Érzem hogy már nem szívesen teszi,és unja. Ha megkérem hogy vigye már le a gyereket levegőzni,még főzök mindég azt mondja majd levisszük együtt. Már nem is főz meg,csak az első héten tette. Szinte semmit nem csinál. Most már majdnem ott tartok mint mikor egyedül voltam a gyerekkel. Jó ha már nagyon sír,és nem tudok rögtön menni azért ránéz,de én ettől többet "várnék el" ha már mi etetjük. Nagyon jól esne ha néha magához venné nappal,hogy kicsit tudjak pihenni,mert elég sokat fel van éjjel. Már kezdem unni, ennyi erővel egyedül is lehetnék,így legalább kevesebb lenne a kiadás. Nem kérek bunkó válaszokat,ha pld:anyukám lenne,nála is így gondolnám!
2010. jún. 26. 10:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

1. Miért van nálatok az anyós?

2. Ülj le vele beszélni, hogy miért nem segít. Ha egy barátnőd lenne, tőle is elvárnád a segítséget, nem?

És kérdezd meg, ha ti laknátok nála, és ti ugyanúgy viselkednétek mint most ő, mit tenne?

2010. jún. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Hol a gyerek apja? Miért lakik nálad az anyósod? Abban egyet értek, hogy ha már ott lakik valamit csináljon is, pl takarítás, mosogatás..

De azt ne várd el, hogy a gyerekkel álalndóan foglalkozzon, nem bébiszitter...én a házimunkát forszíroznám.

2010. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Beatrix17 ***** válasza:
100%
Lehet,hogy maradi vagyok,de mi lenne,ha levinnétek együtt a gyereket,és menet közben megbeszélnétek,elmondanád neki,mi nem tetszik?Ha együtt éltek,ez a minimum!Ha bajom van,megbeszélem!Ha nem a "tipikus"anyós,normálisan szót tudsz vele érteni!De ne kérdőre vond,csak mond el!!
2010. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Próbálj meg beszélni vele, (vagy esetleg a pároddal, hogy ő beszéljen vele) hogy látod, hogy nem szívesen vigyáz a gyerekre, stb., de akkor vegye át a főzést például vagy más feladatokat tőled, és te foglalkozol a gyerekkel.
2010. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Ne foglalkozz vele,viszont kérjetek pénzt akkor ha nem segít.Ha nem tud adni,akkor vagy alkalmazkodik,vagy viszontlátásra.Ne hagyd,hogy a fejetekre nőjjön.
2010. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A fejedre nőtt az anyós...az gáz:S Először is, az uradnak kéne vele beszélni, mert az kevésbé sértő számára, meg jobban hallgat a fiára, mint a menyére. Elég baj, hogy nem szereti felvenni az unokáját, ennek valami oka van. Nem tudom elképzelni, hogy ha itt lakna anyósom velünk, ne foglalkozna szívesen a gyerekkel...sőt, nálunk a másik véglet lenne, az se annyira jó:D

Mindig is ilyen volt? Már pedig le kell vele ülni megbeszélni, mert ez így tényleg nem kóser, lehet, hogy önhibáján kívűl kényszerült ilyen helyzetbe, hogy a nyakatokon kell élnie, ez idáig oké. De hogy nem csinál szinte semmit, az már nem kóser, nem igazságos. Szeret téged az anyósod? Lehet nem tetszik neki, ahogy főzöl, takarítasz, gyereket nevelsz, van ilyen. Tisztára úgy viselkedik az elmondottak alapján, mint egy kamasz.

2010. jún. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom, de írni megtanulhatnál és nem csak tájszólásban! Na jöhet a lepontozás:D
2010. jún. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

Az anyósod vendég. Családtagok nem szoktak pénzt adni, ha vendégségbe jönnek.

Nem olyan fiatal már mint te, nem bírja ilyen hosszú távon a gyereksírást. Most már köszönd meg, hoyg segített, aztán meglesztek egyedül. Eleinte többet segített, mert újszülöttel voltál. Most már lassan vége a gyerekágynak, most már egyedül is ellátod a kicsit meg a háztartást, már nem szorulsz segítségre. Eddig a mama segíteni volt a gyerekágyas asszony mellett, de most már ez lassan letelt, most már nem segíteni van, csak kicsit még nyaral, így a segítség után.Biztos el is fáradt. Ahogfy idősebb az ember, egyre hamarabb elfárad, és csökken a tűrőképessége. Anyámék is alig várták nyaranta hoyg megkapják az unokákat, de egy hónap múlva már teljesen ki voltak merülve. 3 hétig pihenetek, mikor végre elhoztuk őket. Köszönj meg mindent, kicsit kényeztesd még a mamát, pár napig, aztán mehet végre haza. És kipiheni magát otthon. Már a másnál lakást is nehezen viseli az ember 40 fölött. Ezt fiatalon nem értettem és sem, de így van.

45 nő

2010. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet beteg az anyósod, kérdezz rá légyszives. Lehet az a típus, aki nem tárja fel nektek hogy valami nincs rendben nála egészségileg. Ha eddig segített, akkor valami oka lehet, hogy hanyagolja a dolgokat.
2010. jún. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a férjeddel és vele
2010. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!