Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokat várok el? Szerintem ez...

Sokat várok el? Szerintem ez a minimum ha már nem ad a közösbe.

Figyelt kérdés
Anyósom 1hónapja nálunk lakik. Hogy miért nem ad pénzt az mindegy! Van egy 4hónapos kislányom. Eleinte minden szép és jó volt,vigyázott a gyerekre megfőzött jól kijöttünk. Az utóbbi 2hétben viszont már alig akar a gyerekkel lenni,mindég valami sürgős dolga akad ha el kezd sírni. Van hogy beül a Wc-be mint aki a dolgát végzi. Érzem hogy már nem szívesen teszi,és unja. Ha megkérem hogy vigye már le a gyereket levegőzni,még főzök mindég azt mondja majd levisszük együtt. Már nem is főz meg,csak az első héten tette. Szinte semmit nem csinál. Most már majdnem ott tartok mint mikor egyedül voltam a gyerekkel. Jó ha már nagyon sír,és nem tudok rögtön menni azért ránéz,de én ettől többet "várnék el" ha már mi etetjük. Nagyon jól esne ha néha magához venné nappal,hogy kicsit tudjak pihenni,mert elég sokat fel van éjjel. Már kezdem unni, ennyi erővel egyedül is lehetnék,így legalább kevesebb lenne a kiadás. Nem kérek bunkó válaszokat,ha pld:anyukám lenne,nála is így gondolnám!
2010. jún. 26. 10:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Azt nem tudm sokat vársz-e el, de elírom a saját sztorim.

Mi együtt lakunk anyósommal. Kisnyugdíjas, a rezsibe nem segít be, és hónap végén még mi is kell adjunk neki. Házimunkát nem végez. 74 éves, de ahhoz azért elég virgonc, hogy napjába 3szor eljárjon szomszédolni, de két szalmaszálat nem tesz keresztbe itthon.

Hát mikor megszültem, komolyan megígérte, hogy a kövekező 4-6 hétben főz, és takarít, segít amiben tud.

Egy hét után elegem lett, mondtam, hogy köszi ilyen segítség nem kell. Takarítás az nem volt onnantól kezdve, hogy kórházba kerültem. 2 hetes piszkot takarítottam ki, a lakásban úgy, hoy császáros voltam, tehát nem volt egyszerű a helyzet. 1szer sikerült neki egy hét alatt főzni, így azt is megköszöntem, és inkább én csinátam onnanól. Így nekem már a gyerek egy hetes korától mindent egyedül kellett csináljak, amíg a férjem nem ért haza, és onnantól ő foglalkozott a picivel. Szóval mire 4 hónapos lett simán ment a napi rutin ahogy kell. Nálatok nincs már napirendje a picinek? Nálunk iyenkorra szépen beállt, így tudtam mikor tuok mosni, főzni stb...


A véleményem pedig annyi, hogy küldd haza az anyóst. Csináld a dolgod, ahogy eddig nem kell mindig másra várni, és másra lőcsölni a gyereket meg a főzést. Ha egyeltalán nem ment volna, akor még minig neked kén csinálnod mindent tök egyedül. Köszönd meg a segítséget, és mondd, hogy hazamhet nyugodtan, már bírni fogod.

2010. jún. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

jav.:

tudom; leírom

2010. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem fix három hetet fog segíteni az anyósom, de nem az első időktől, a mi helyzetünk más. Kinn élünk külföldön, és a kiírt időpontomtól számítva két hétre rá jön, addig meg a párom szerencsére itthon tud maradni velem, kap 2 hét szabit fizetve. (nagyon házias, bármit megcsinál, még ha szükséges, a fürdőszobát is kitakarítja, volt rá példa)Anyósom meg szerencsére még jobban tud mozogni, 54 éves, és ahogy ismerem, egy darab pöszmötöt nem fog engedni, hogy felvegyek az alatt a 3 hét alatt:D Szóval én nagyon szerencsés vagyok. Elképzelhető (most nem mennék bele annyira), hogy ha Magyarországon romlik még a helyzet, és már nem tudja eltartani magát, akkor kihozzuk ide, hogy velünk éljen (megjegyzem, imádom anyósom, de remélem nem kell vele laknom, nem akarok senkivel lakni, csak a szűk családommal), de tudom azt, hogy rettentően rosszul érezné magát, ha nem csinálna semmit, úgyhogy biztos kivenné a kezemből a főzést. De ha idősebb az anyósod, akkor lehet, hogy a kora miatt nem bírja már, hogy segítsen. Tényleg az lenne a jó, ha haza tudnád küldeni.
2010. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Haza menni nem tud,a miértjét nem szeretném részletezni. 3hónaposan látta először az unokáját,a párom kérte hogy had jöjjön már ide. Szó nélkül belementem. Ő nem kizárólag az unoka miatt jött,nem nagyon volt más lehetősége. Eddig én is teljesen egyedül voltam a babámmal,csak az első héten volt itt anyukám. Neki dolgoznia kell. Nekem is császárom volt,és pár nap után már emeltem nem volt lehetőségem pihenni. Nem azt várom el hogy legyen a gyerekkel,de ő mást sem akar csinálni. Szerintem semmi oka nincsen rá hogy így viselkedik,mert nem változott semmi. Mindég panaszkodik hogy fáj a feje és neki "bronhitisze"van. A páromnak hiába mondom,ő 12órázik nem igazán foglalkozik vele.
2010. jún. 26. 12:29
 15/16 A kérdező kommentje:
52éves
2010. jún. 26. 12:31
 16/16 anonim ***** válasza:

11-45 vagyok

Akkor azt kell hogy mondjam, sajnos így jártál. Ha hazamenni nem tud, akkor gondolom innentől fogva nálatok lakik. Akkor csak simán ne várdd el tőle, hogy segítsen. Nálunk is mindig a magasvérnyomásra van fogva minden. Nem jövünk ki rosszul, de ha átlép bizonyos határokat, én megmondom hogy ez nem tetszik. Lehet, hogy megsértődik, de ilyenkor mindig mondom neki, hogy én is megsértődhetnék, mert már hatszor elmondtam, hogy valamit ne úgy csináljon, erre hetedszerre is rosszul csinálja. Ekkor azért megérti (többnyire).

Legyen helye a lakásban anyósodnak, azt tartsa rendbe, aztán a többi a te dolgod.

Az mondjuk egy elég nagy probléma, hogy a férjedet ez nem érdekli. Kéne, hogy érdekelje, nem mindegy, hogy milyen életre kell berendezkedni, és hány embert kell eltartani.

2010. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!