Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki második, harmadik gyereket...

Aki második, harmadik gyereket vár/tervez nem fél a jövőtől?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nagyon sok embernek nehéz ma megélni, sokan elvesztik a munkájukat, lakásukat.Minden drága és a fizetés sokszor nagyon kevés.

Lehet, hogy csak én vagyok túl negatív?

Én egyedül nevelem a gyermekem és azt gondolom, nem mernék még egyet szűlni, még egy új, jól működő kapcsolatban sem. Igy is éppen elég havonta mindent kifizetni és a gyerek szükségleteit kielégíteni.


2010. szept. 20. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Harmadik gyerek már olcsóbb, ketten sokkal könnyebb. Ha szerelmes leszel, merni fogsz! Egyedül nagyon nehéz!

Nme csak a gyereket tartod, hanem a háztartást is egyedül. A többfős háztartás olcsóbb.

2010. szept. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Szerinted nagyszeru d0l0g gyereket szulni es nevelni. Persze nem kell 3max 4nel t0bb mert a rajuk szant anyasagi id0d is meg0Szlik es az isk0lazatas se 0lcs0 mulatsag de csalad nelkul nincs ertelme az eletnek...

Az a nagy szabadsag amire vagyunk elszall id0vel es 0ttleszunk h0Gy max egy gyereket tudunk majd besuriteni az eletunkbe...egy francia m0ndas szerint egy gyerek nem gyerek

2010. szept. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet konnyu egy gyermekkel egyedul. En ugyan meg csak az elsot varom...mi kettot szeretnenk.

Sokszor eszembe jut a Nagymamam aki a masodik vilaghaboru alatt es utan szulte az 5 gyermeket. Az elso 3-at varta a masik 2 becsuszott...nagyon szegenyek voltak. Alig volt mit enni.

Mindig erre gondolok mert hajlamos vagyok a panikra, depire sajnos en is.

A gyermek igenyeit valahol mi alakitjuk es akarmilyen a vilag en akkor sem szeretnem, ha a kisfiam aki meg a pocakomban van, egyedul legyen a vilagban, ha en mar nem leszek. Ha ez lemondassal jar, mit tudok tenni. Megteszem.

2010. szept. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
szerinted =szerintem akart lenni :)
2010. szept. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1 gyermekünk van, szeretnénk már a kistestvért, de így is el vagyunk csúszva 1-2 csekkel... Nem tudom, mi lesz. Most 15 hónapos a pici, jövő júniusig még GYED-et kapok, utána GYES.... :( Nem tudom, hogyan tovább. Ha visszamennék dolgozni, az sem megoldás, mert amennyivel talán többet kapnék, az simán elmenne bölcsire, sőt, valószínűleg férőhely sem lenne, mert nem jeleztem még a szándékomat, nagyszülők 200 km-re...Akik egyébként nagyon sok mindennel (kertjük van) ellátnak minket!

Szóval elég siralmas a helyzet...bízni tudok csak benne, hogy valami változni fog. Nem a Fideszre szavaztam, de még mindig közelebb állnak ők a szívemhez, mint az előző bagázs...Reménykedjünk!

2010. szept. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Az en nagyim is a hab0Ru utan szult de csak 2 gyereket es mindkett0 halatlan v0lt h0zza. Visz0nt neki meg 6 testvere v0lt es nagy0n rendesek v0ltak vele mert szegenysegben j0bban 0sszetartanak az emberek csalad0k
2010. szept. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
30%
en a J0BBIKBAN remenykedtem,h0gy megved minket es talan majd egyszer sikerul nekik
2010. szept. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg ha egyedul nevelnem a gyermekem, es anyagi gondjaim lennenek, akkor megfontolnam a dolgokat, es jobban is felnek a jovotol. De szerencsere nem igy van, ezert nalunk jon a masodik gyerek, es nem felek a jovotol. Mindig lesz bennem annyi ero es pozitiv hozzaalas, hogy megeljek a gyerekeimmel. Ha folyton az jarna a fejemben, hogy mi lesz kesobb, akkor valoszinuleg mar reg felkotottem volna magam. Nem lehet ugy elni, hogy az ember attol retteg, mi fog tortenni a jovoben. Bar lehet, hogy en konnyen beszelek, mert nem rosszak a korulmenyeim. Lehet, hogy teljesen mas valaszt adnek, ha nem igy lenne....
2010. szept. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk három gyermekünk van, még egyet szerettünk volna, hát kettő lett belőle... Nekünk szerencsére nincsenek anyagi gondjaink, viszont a férjem sokat van távol és ez nehéz nekem és a gyerekeknek is.
2010. szept. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi három gyereket szeretnénk, mert számunkra a nagy család az boldogság. Bizony nem lehet tudni előre, mi lesz a munkahellyel, milyenek lesznek a kiadások, de rettegésben élni és a legrosszabbra számítva tengődni nem lehet. Egy életünk van, és vállalni kell a kockázatot.

Lehet biztosra is menni, és nem vállalni sok gyereket, de végül mind ugyanoda jutunk. Az azonban nem mindegy, hogy mit hagyunk hátra. A szüleim is szegények voltak, mégis 3 gyerekük volt, és nem voltunk boldogtalanok. Amíg kicsik voltunk, erőn felül teljesítettek, hogy mindent megkapjunk, amikor pedig már elég nagyok voltunk, nem vártuk el a feltétlen anyagi gondoskodást, félig-meddig a saját lábunkra álltunk, munkát vállaltunk az iskola mellett, beletanultunk az életbe. Talán éppen ezért ilyen a mai felfogásom.

Azt vallom, hogy nem a pénzzel kell egy ember boldogságát megváltani, hanem jó neveléssel és szeretettel.

2010. szept. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!