Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így elmennétek orvosira?

Így elmennétek orvosira?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki meglenne a pontszámom az orvosira (önszántamból kapartam össze rá a pontokat, szüleim nem támogatnak ebben, ők szakmát akartak mint ami nekik van)

Legtöbb ismerősömet akik ilyesmi szakokra mennek, pénzelik... Lakást adnak alájuk és megélhetést. Nekem egyik sem lenne.


2022. jún. 21. 19:38
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csak azzal van bajom, hogy sokan úgy beszélnek itt kollégiumról, ösztöndíjakról stb. mintha az olyan természetes dolog lenne, mindenkinek alanyi jogon járna. Én tudom, hogy ez egyetemtől, szaktól stb. is függ és mindenkinek más a tapasztalata, de szerintem ez azért félrevezető és nem szabad kizárólag arra hagyatkozni, hogy majd úgyis kapok kolit, majd úgyis kapok ösztöndíjat stb., mert egyáltalán nem biztos. Én például az eddigi négy egyetemi évem alatt kétszer kaptam kollégiumot (ugyan nem keresnek jól a szüleim és messze lakok az egyetemtől, de nincsen tanuló testvérem, senki sem beteg, nem váltak el a szüleim, nincsen gyerekem stb., emiatt nagyon kevés pontot szoktam kapni, nem vettek fel minden évben), pl. most is albérletben élek (egy vidéki egyetemvárosban bérlek szobát, itt is 50-60 ezer forint plusz rezsi egy szoba bérlése, ami azért egy kollégiumhoz képest sokkal több). Szociális alapon nem kaptam semmiféle ösztöndíjat, támogatást, mert nem találtak rá jogosultnak (azt is hozzá kell tenni, hogy nagyon sok szempontnak meg kell felelni, rengeteg dokumentumot kell összegyűjteni, határidők stb., nem egyszerű... pl. nálunk van lakhatási támogatás azoknak akik elestek a kollégiumtól, de nem jelentkezhettem be az albérletbe ami követelmény volt, illetve túl magas volt a bérleti díja, nulla pont járt érte. Ez csak egy példa, de nagyjából mindegyik ilyen körülményes.). Az utolsó félévben már csaltunk, hogy több pontunk legyen (miután rájöttem, hogy kb. mindenki csal és pl. átjelentkezik a kisnyugdíjas nagymamához, a vállalkozó szülők minimálbérre jelentik be magukat stb.), mert másképp egyszerűen lehetetlen volt. Így egy félévemben már kaptam szociális ösztöndíjat, de előtte csak tanulmányi ösztöndíjat kaptam (ötös feletti átlagra 21 volt a max., annál csak kevesebb), egy félévben a kettő együtt kb. ilyen 50 ezer forint. Ha valaki tényleg mindent megigényel, mindenre jogosult, mindent megkap stb., akkor el tudom képzelni, hogy mondjuk kollégiumban élve elég lehet egy alap megélhetésre, de albérletben lakva szerintem semmiképpen.
2022. jún. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!