Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így, ilyen körítéssel elmennét...

Így, ilyen körítéssel elmennétek a családdal nyaralni?

Figyelt kérdés

Anyukám a férjével él, én is velük éltem 18 éves koromig (utána különköltöztem). A kapcsolatuk elején még nagyon rendes volt velem, folyton ajándékokat vett, befizetett mindenhová, aztán ahogy teltek az évek, megváltozott. Úgy alapból a viselkedése is (teljesen idegbeteg, több orvos barátunk is azt mondta, hogy reggel-este nyugtatót kéne szednie és ez nem vicc, vagy ugratás). De velem kapcsolatban is. Mindenbe belekötött, ha otthon voltam, akkor minek vagyok otthon, lusta tetű vagyok (mindent lehet rám mondani, de ezt pont nem). Ha mentem valahová, akkor hova megyek már megint, mindig csavargok és semmire nem fogom vinni (ez sem jött be). 14 éves koromban vittek magukkal utoljára nyaralni, azóta soha. Mondván, hogy ő csak anyámmal akar menni, "MOST KETTEN MEGYÜNK" címszóval. De közben anya velem sosem ment sehová, mert nem engedte neki. 16 éves koromban volt az utolsó próbálkozásom, hogy velük menjek, akkor Dominikára mentek, ami nagy álmom volt. Azt mondta, hogy az én részemet nem fogja kifizetni, ha kifizetem, mehetek. Gondolta, hogy a nyáron megkeresett kis pénzem erre nem lesz elég, amiben igaza is volt, de apukám felhívta, és mondta, hogy kifizeti az én utamat, ki is visz minket Bécsbe a reptérre, stb. Akkor nagyon csúnyán beszélt apukámmal (is) és apa mondta nekem, hogy ilyet tőle többet ne kérjek, menjek inkább barátnőkkel/unokatestvérekkel/nagyszülőkkel, kifizeti az ő részüket is, de ez egy barom és nem is akar a közelében tudni. Eltelt azóta több év, már 20 éves vagyok. Az utazás a hobbim, nyelveket beszélek, imádok menni, felfedezni. De az anyámmal azóta sem voltam sehol. Ez nekem valahol fáj, mert látom, hogy más családok a mai napig viszik a (már felnőtt) gyerekeiket nyaralni, apukámék is mindig hívnak, de az anyámmal így alakult a kapcsolatom... Mert nem az utazás a fő gond itt, hanem hogy az élet minden területéről elmarta mellőlem a férje. De bezzeg ha hozni, vinni kellett őket a reptérről, vagy a kutyákat kellett menni etetni, vagy rendelni/beszélni/fizetni kellett külföldön (nem beszélnek még angolul sem), akkor rögtön jó voltam. Nekem is lett közben párom, vele is sokat utazunk, barátnőkkel is szoktam menni évente párszor, szóval elvagyok én így, nem hiányzik egy ordítással teli utazás.

Idén belföldön mennek valahová, 4-5 napra. Ott voltam náluk, amikor ez feljött szóba és mondta anya, hogy ő csak akkor megy, ha engem is visznek (nem tudom, hogy ezt miért évek múltán nyögi ki). Volt ebből egy 10 perces ordítozós vita, amit én végighallgattam a terasznál csukott ablakkal, aztán mondtam, hogy nekem elég is volt a családi szocializációból, megyek haza.

Utána felhívott a férje, hogy akkor lenne-e kedvem július végén elmenni velük nyaralni, mert hogy foglalná a szállást. Mondtam, hogy ne haragudjon, de én nem megyek olyan helyre, ahol nem akarnak látni és vannak olyan személyek, akik maguktól, szeretettel hívnak, inkább velük tölteném el az időmet. Rá 5 percre felhívott az anyám, hogy én mit képzelek magamról, végre elhívnak és így viselkedem, így ne csodálkozzak semmin és hogy örüljek inkább, hogy gondoltak rám. Mondtam, hogy végig hallgattam a kis beszélgetésüket és engem senki ne hívjon el, miután elhordott mindenfélének. Válasz: "hát de azt nekem mondta, nem neked, neked sosem mondaná" ... Most rám haragszik, hogy mégis hogy viselkedtem és miért nem ugrándozom örömömben, hogy végre méltóztatott a férje is észrevenni, hogy a feleségének van egy lánya.


2020. máj. 30. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Biztos, hogy nem mennék.
2020. máj. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Nop
2020. máj. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Savlekotő ***** válasza:
89%

Ne menj,szívességeket se tegyél,pusztán kihasználnak aztán beléd rúgnak,a ő meccsükbe meg ne állj be kapusnak,se bírónak..

70F

2020. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Kizárt.

Anyádnak meg majd felnyílik egyszer a szeme egyszer, aztán rájön, hogy volt egy lánya, akit sikerült elmarnia magától.

2020. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%

Oké.

1. Anyádnak fontosabb a férje, mint te, ha már egyszer nem tudott veled bárhova is elmenni. Ez gondolom számodra is világos, ha csak nem vagy nagyon nagyon buta. Vagy esetleg van valami mentális problémád? Ezt el kell fogadni, le kell nyelni.

2. Anyád egyszer végre kiállt érted baxki, és rábeszélte azt a fax fej mostoha apádat, hogy magukkal vigyenek. Én CSAK AZÉRT IS mennék, hogy halálra idegesítsem a csávót. Ez innentől kezdve már a te döntésed. Mindenesetre én nem nyavajognék rajta, hogy "dehát jujj a Feri nem is akarja hogy itt legyek". Kit érdekel? :D Lehet ez lesz az egyetlen lehetőséged míg anyád meg nem hal. Persze nem érdemli meg hogy rá nyisd a kaput, de mindenestre én megfognám a lehetőséget, akkor is ha szörnyű lesz, csak a csávó miatt. :)

2020. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"De közben anya velem sosem ment sehová, mert nem engedte neki"


Azt próbálta volna meg velem.

Ajtót mutattam volna neki.

2020. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem így mondta, hogy "nem engedi", de pl közölte, hogy jó, menjen, de pénzt nem ad rá, vagy éppen akkor abban a hónapban pont nem adja oda anyának a rezsi ráeső részét, nem segít a bevásárlásban, stb. Ők külön kasszán vannak a mai napig, feleznek minden kiadást és azért amíg anya keres 200 ezret, a férje milliókat egy hónapban, úgy anyának igenis nagy kiesés, ha nem adja oda a rezsi felét, vagy egyedül fizeti a kétheti bevásárlást.
2020. máj. 30. 22:00
 8/10 Savlekotő ***** válasza:
100%

Anyád egy elnyomó kapcsolatban él..

70F

2020. máj. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anyukád meg nyilván eltűri ezt a helyzetet cserébe a luxusnyaralásokért és pénzért.

Meg is érdemli ezt a kapcsolatot az ilyen ember.

2020. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is második férjem van. Az előző házasságból született lányomat együtt neveljük szeretetben békességben. De ha ilyet csinálna a gyernekemmel akkor valószínűleg, sőt biztos is hogy nem maradnank sokaig együtt. Ha anyukad helyében lettem volna megfogtam volna a kezedet és elmentünk volna Dominikara is ketten nyaralni.

De egyilyen meghívás utan biztos hogy el sem mennék velük. Nem ők tesznek neked szivesseget hogy elvisznek magukkal (felnőtt embert)hanem te hogy szóba állsz velük. Mint anya nagyot bukott amikor nem téged választott.

2020. máj. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!