Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így elmennétek orvosira?

Így elmennétek orvosira?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki meglenne a pontszámom az orvosira (önszántamból kapartam össze rá a pontokat, szüleim nem támogatnak ebben, ők szakmát akartak mint ami nekik van)

Legtöbb ismerősömet akik ilyesmi szakokra mennek, pénzelik... Lakást adnak alájuk és megélhetést. Nekem egyik sem lenne.


2022. jún. 21. 19:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Egyszerű a számolás:

*Bejutsz államilag támogatott helyre?

*Tudod finanszírozni a költségeket? (Segítenek benne a szüleid, diákhitel)

Ha igen, hajrá.

2022. jún. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Miért, ha inkább szakmát szerzel, akkor pénzelnek és adnak alád lakást? Nem hinném...
2022. jún. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

3

"Szakma" pár hónapos, és valljuk be nem valami megterhelő mentálisan.

2022. jún. 21. 19:49
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Kollégiumot és diákhitelt és nyári munkát erre találták ki. Sokan így járnak egyetemre.
2022. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Kollégiumot se fizetnék a szüleid? Beszéltél velük erről?
2022. jún. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%
Én jogra mentem, az évfolyamtársaim 85%-át komolyan pénzelték, lakás, autó, minden, én havi 20e -t kaptam, amiből 9e volt a kollégium, a maradék 9e-ből éltem. Legalább ennyi volt anno. Elég rossz volt, nem éreztem jól magam abban a társaságban, de nem azért mentem egyetemre, hanem azért, hogy tanuljak. Ma már lényegesen jobb a helyzetem. És neked is az lesz.
2022. jún. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem próbáld meg. Legfeljebb nem sikerül. De akkor tudni fogod hogy te megpróbáltad. Ha nem teszed örökké bánni fogod.
2022. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
13%

"én havi 20e -t kaptam, amiből 9e volt a kollégium, a maradék 9e-ből éltem"


És neked diplomád van? 😀

2022. jún. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
10%
Aha
2022. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Számolj. Gondolom államira felvételiztél, úgyhogy tandíjat nem kell majd fizetned, de azt leszámítva is elég sok költséggel kell számolni. Például, ha el kell költöznöd otthonról, akkor a lakhatás költsége máris egy nagyobb tétel. Nyilván a kollégium a legjobb megoldás csak sajnos nem mindenkit vesznek fel, nehéz bekerülni (gólyaként ugye leginkább a szociális helyzet számít mint pl. mennyit keresnek a szülők, van-e tanuló testvér, van-e valami betegséged stb.) és az albérlet - akár csak egy szoba bérlése is - jelentősen többe kerül. Emellett költened kell majd kajára, közlekedésre, higiéniai termékekre stb., ami az egyetem nélkül is kiadás, alap szükséglet. Valamint úgy tudom orvosin számolni kell azzal is, hogy pl. meg kell vásárolni bizonyos könyveket, jegyzeteket, eszközöket, köpenyt stb., ami megint pénz.

Én azt gondolom (persze ez csak az én véleményem), hogy az egyetem első éve szaktól függetlenül is húzós... emiatt én nem tartom reálisnak, hogy mindezt egyetem mellett diákmunkából fedezd (pláne egy orvosin, ami pont nem arról híres, hogy sok időd lenne mellette dolgozni, vannak nyári gyakorlatok is stb.). Plusz, az sem mindegy hol tervezel továbbtanulni mert diákmunka terén is óriási a különbség mondjuk Budapest és egy vidéki egyetemváros között (munkalehetőségek, fizetés).

Úgyhogy én maximum abban gondolkoznék, hogy próbálnék minden létező ösztöndíjat és juttatást megigényelni hátha kapnék ezt-azt (én mondjuk átlagosnak mondható családi háttérrel soha nem kaptam semmit szociális alapon), hasonlóképpen a kollégiummal és mikor éppen lehetőségem lenne rá megpróbálnék dolgozni, illetve diákhitelt vennék fel. Én azt javaslom, hogy próbálj minél pontosabb információkat szerezni ezekről, felmérni a lehetséges kiadásokat és a bevételi forrásokat, majd az alapján mérlegelni, hogy működőképes-e vagy sem.

2022. jún. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!