Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így elmennétek orvosira?

Így elmennétek orvosira?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki meglenne a pontszámom az orvosira (önszántamból kapartam össze rá a pontokat, szüleim nem támogatnak ebben, ők szakmát akartak mint ami nekik van)

Legtöbb ismerősömet akik ilyesmi szakokra mennek, pénzelik... Lakást adnak alájuk és megélhetést. Nekem egyik sem lenne.


2022. jún. 21. 19:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem mindenképpen kezd el és próbáld meg. Lehetsz kolis, nem muszáj albérlet. Ha albit szeretnél, akkor összeköltözhettek többen és úgy sokkal olcsóbb. Akár hárman. Ha más orvostanhallgatókkal, gyógyszerészekkel, esetleg tanárszakosokkal költözöl össze, az még jobb mert ha nekik is sokat kell tanulni akkor nem fognak zavarni. Pénzed lehet ösztöndíjból. Ha jó jegyeid vannak akkor tanulmányi ösztöndíjból vagy ha anyagilag nagyon nem jól álltok, akkor szociális ösztöndíjat is igényelhetsz. Elvileg akár mindkettőt is kaphatod. Ott van még a diákhitel is mint lehetőség.


Én azt mondom, ne add fel az álmaid a szüleid miatt (még akkor sem ha neked nehezebb lesz mint másoknak) mert lehet akkor örökre bánni fogod. Gondolj bele, milyen büszke lehetnél magadra ha megkapnád az orvosi diplomád és hány embert meggyógyíthatnál ha ezt végigvinnéd! Lehet egy nagyon jó orvossal lenne kevesebb ha nem mennél orvosira. Az álmaidat miért kellene feladnod csak mert ők azt mondják? Mikor ha nem fiatalon?


Az ő tervük ráadásul teljesen más mint az orvosi. Én nem hiszem, hogy ha orvos szeretnél lenni akkor téged egy szakma boldoggá tenne. Lehet minden nap dolgoznál de úgy mennél be dolgozni, hogy utálod. Ha utálod amit csinálsz, akkor nem lehetsz igazán jó benne. És közben lelkileg is tönkremégy.


Hallgass a szívedre és olyat tanulj, ami érdekel, olyan munkát végezz, amit szorgalmasan, kitartóan, örömmel tudsz csinálni. Motiváljon az, hogy te alakítod a jövődet és nincs joguk ezt elvenni tőled. Ha pedig egyszer orvos lennél akkor nagyon is jó fizetésed lenne szóval biztos nem kellene nélkülöznöd. Még anyagilag is megtérülne.


Nem biztos, hogy a könnyű út fog mindig boldoggá tenni. Talán meg kell szenvedni azért, amit el akarsz érni de ha megszerezted, akkor már azt senki nem veheti el tőled.

2022. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tanulmányaidért nem kell fizetni, illetve vagy a szállást vagy a megélhetésed tudják a szüleid állni, akkor megéri.


Dolgozni nem nagyon fogsz tudni mellette, max annyit, hogy egy kollégiumi szobát tudj fizetni vagy tudj enni. De valószínűleg nem mindkettőt. 6-10 évre tulajdonképpen le vagy bénítva anyagilag. Akkor vágj bele, ha úgy érzed, ennyi idő alatt nem ér semmi drasztikus változás, ami miatt egy az egyben magadat kell eltartanod. Egy 3 éves alapképzésre még az ember össze tud szedni némi tartalékot és jobban tud számolni, illetve a tandíj is töredéke ennek. Itt kicsit jobban kell tervezni.


Aki meg ideokádja a szivárványt, hogy bárki és bármi lehetsz, vágj bele nyugodtan, az burokban él.

2022. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%
Már csak azért is, mert ha elkezded és abba kell hagynod, rád fogják verni a tandíjat, ami egy kisebb ház ára már egy év után is.
2022. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%
aha, ha nehéz is, de ez megoldaná az egész életed, ha felvesznek államira meg kollégiumba kevés pénzből meg lehet oldani és aztán bőven meg fog térülni a tanulás
2022. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%
Így van ahogy írják, állami helyre vegyenek fel +koli(vagy pici szoba) + diákhitel + ha nagyon jó átlagod van, jó magasak az ösztöndíjak. A diákhitel visszafizetése miatt ne aggódj, az orvosfizetesek most tényleg rohadt jók, menni fog. Hajrá!
2022. jún. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%

#8

Elírtam, és akkor mi van? Talán irigy vagy, vagy mi? Értelmetlen kommentáló.

2022. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
80%
Hát anyagi oldalról az mindenképp kockázatos, vagy végig kellc sinálni nincs mese.
2022. jún. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%

PErsze, tandíj nincs államin, de pl egy komoly anatómiai atlasz 40 ezernél indul, amit meg KELL venned, plusz köpeny, fonendoszkóp, etc sok sok szar.


Dolgozni orvosi mellett nem fogsz, szóval marad a koli, oda pedig tanulni kell h maradhass.

2022. jún. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
73%
Ja, és ha kibuksz, a tandíjat vissza kell fizetned, szóva ez a része nem vicces.
2022. jún. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
14%

Nem tudom, nem pontozok senkit. Az is egy eshetőség.


De az orvosiról azért kibukni nem olyan könnyű. Csúszni lehetséges, de nem rég néztem egy statisztikát, és a felvettek 85-90%-a elvégzi az orvosit... Egy programtervező informatikusnál ez az arány 50% alatt volt (nyilván más okok vannak, nem csak a kibukás van). Nyilván sokat kell tanulni, de akit felvettek államira, annak van már 80%-os két emeltje minimum. Sokat kell tanulni, igen.


Az anyagi helyzetre azért vannak megoldások, igen, diákhitel, jelenleg relatíve olcsó 2% a kamat. A szülőktől is megoldható feltételezem néha kaját hozni, esetleg rokonok pénzbeli ajándéka.


Nyáron meg diákmunkát tudna vállalni, legalább az első két évben.

2022. jún. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!