Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vetnéd föl egy rokonodn...

Hogyan vetnéd föl egy rokonodnak, hogy szerinted is problema van a gyerekével, ha ő ezt mereven elutasítja?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem kisfia. Szeptemberben lesz nagycsoportos. Néha én vigyázok rá és elég szembetűnő, hogy sok téren el van maradva a kortársaihoz képest. A szülők, főleg az anyukája ezt nem akarja látni, belátni. Ha felmerül, hogy gond van, azonnal azzal zárja a beszélgetést, hogy a család szerint sincs semmi baja, pedig ők biztos tudnák (ezzel valószínűleg ránk céloz). Ez nem egészen így van, csak van aki tesz rá és van aki nem tudja, hogyan közölje vele, hogy el is érjen hozzá és ne csak a támadást lássa benne.

Ti hogyan futnátok neki egy ilyen beszélgetésnek?


2022. jún. 9. 18:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
85%
Hagyd békén. Ha az óvónő, vedonomes az orvos is szólt már, neked semmi dolgod a helyzettel. Az ő dolga, az ő gyereke.
2022. jún. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
82%

Sehogy nem kell vele leülni, nem kell vele semmit közölni. Ha ő nem látja be, hogy le van maradva a gyereke, ha nem számít sem az övi, sem a védőnő véleménye, akkor a tiétek sem fog. Sőt, a te szavad tuti támadásnak is fogja venni, hogy azért mondod ezt, mert neked sem egészségesek a gyerekeid.


Nem tudom, miért kell folyton belemászni más életébe

2022. jún. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
80%
Többektől eltérően, én úgy gondolom, hogy kötelesség segíteni a gyereknek azzal, hogy az ember szól, ha látja, hogy valami gond van. Sok esetben segít a fejlesztés,nem vitatom, hogy sok esetben meg nem. De ez csak menet közben tud kiderülni. Szerintem egyszer szólni kell, a gyerek érdekében. Az más kérdés, hogy ahol ilyet tapasztaltam, és a családban valaki szóvá tette, mindig harag lett a vége, a szülők egészen döbbenetes mértékben felháborodtak és tiszta erőből küzdöttek a segíteni próbáló ellen ahelyett, hogy a gyerek fejlesztéséért küzdöttek volna. Akkor nem tehetsz mást, mint hogy elengeded ezt a dolgot, de legalább a lelkiismereted tiszta, hogy te megpróbáltad. Ez a gyerek érdeke.
2022. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy, mamzillákkal nem lehet beszélni.
2022. jún. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd őket békén.
2022. jún. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Elnézést, hogy eltűntem, de az év végi őrület miatt nem volt időm gyakorizni.

Kicsit nehéz nem belemászni az életünkbe, mikor ők nyakig vannak a miénkben.

Igen, részben igazatok van, hogy az ő dolguk, de pont azért költöznek hozzánk, mert segítség kell nekik. Unokatestvérem külföldön dolgozik, 2-3 havonta jár haza, anyuka meg nem tud elmenni dolgozni a gyerek miatt és azért mert nem fejezte be a középiskolát. Az eredeti terv az, hogy hozzánk költöznek és a kicsi ugye kezd az új oviban szeptembertől, anyuka meg valahogy befejezi az utolsó évét, hogy legalább az érettségije meglegyen. Így viszont én is felelősnek érzem magam miattuk.

2022. jún. 16. 05:55
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Odaveszel magadhoz egy hibbant családot? Te megőrültél! Úgy vágod tönkre az életeteket, hogy még évek múlva is azt fogod nyögni!
2022. jún. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!