Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vetnéd föl egy rokonodn...

Hogyan vetnéd föl egy rokonodnak, hogy szerinted is problema van a gyerekével, ha ő ezt mereven elutasítja?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem kisfia. Szeptemberben lesz nagycsoportos. Néha én vigyázok rá és elég szembetűnő, hogy sok téren el van maradva a kortársaihoz képest. A szülők, főleg az anyukája ezt nem akarja látni, belátni. Ha felmerül, hogy gond van, azonnal azzal zárja a beszélgetést, hogy a család szerint sincs semmi baja, pedig ők biztos tudnák (ezzel valószínűleg ránk céloz). Ez nem egészen így van, csak van aki tesz rá és van aki nem tudja, hogyan közölje vele, hogy el is érjen hozzá és ne csak a támadást lássa benne.

Ti hogyan futnátok neki egy ilyen beszélgetésnek?


2022. jún. 9. 18:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
5%

Készítesz videofelvételt, arra csak nem mondja anyuci, hogy ez nem az ő csipetkéje;)

Ha így is kétségei vannak, tojd le az egészet, ő dolga lesz később.

2022. jún. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem hagyd őket békén.

Semmit nem fog segíteni a családon, ha te most ezt így az arcukba nyomod. Ha nincsenek készen arra, hogy ezt belassak, akkor mindegy hogy te mit mondasz.

És amúgy miért gondolod hogy segítenél rajtuk ezzel? Legalább most nyugodt életük van, jövőre még úgy is elküldik a megfelelő helyre a fiucskat, és akkor majd egyúttal szembesülniük is kell.

Sokak fejében el az a tevkepzet, hogy majd a fejlesztés meg így meg úgy. Hát mint érintett szülő elmondhatom, hogy azért az sem tesz csodat. Sokkal fontosabb hogy a család jól funkcionaljon, mert ha szeretettel a gyerek igényeinek megfelelően bannak vele annál többet nem adhat egy fejlesztés sem.

2022. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Igen, nekem mutogatja, mert folyamatosan a mi gyerekeinkhez hasonlitgatja, hogy nincs is baj. Ezzel csak az a bibi, hogy hiába mondja, hogy nincs itt baj, hiszen a kisfiunk is csak 6 évesen mondott szavakat és 7 évesen lett szobatiszta, mikor ő autista, adhd-s és enyhén ugyan, de értelmileg is serült. Én mindig elmondom, hogy a mieink is le voltak és vannak maradva, de ő mindenből azt hozza ki, hogy a fia még időben van. Olyan ez, mintha saját magát próbálná meg nyugtatni, de félek, hogy ez majd át fog csapni amikor már nem tudja tagadni és minket fog okolni, amiért nem szóltunk neki. A kissrácot is sajnálom, mert rengeteg fejlesztéstől esik így el.

Tünetei? Nem szobatiszta. Szavakat keveset mond, a mondókáknak, daloknak inkább a ritmusát mormolja. Csak pár ételt eszik. Szemlélődő típus, ez mondjuk nem tudom mennyire baj, de az furi, hogy ha az ember nem szól neki, akkor órákig elvan mondjuk csak úgy a szőnyegen ülve. Ezt például megerősítésnek veszi, hogy az ő fiával minden rendben, mert a mi gyerekeink folyamatos mozgásban vannak. Az oviban nincs vele sok gond, de amikor van, akkor általában a harapdálás miatt van probléma, ezért is váltanak ovit.

2022. jún. 9. 20:15
 14/27 anonim ***** válasza:
26%
Én igazából sehogy. Az unokatesóm miatt mindig úgy aggódtam, mert pl. gyerekkorában szerintem nagyon el volt maradva. Például annyi idősen, amikor én már gyönyörűen rajzoltam, ő pálcikaembereket tudott csak rajzolni, én már óvodás koromban tudtam csomó mindent, meg kitűnő tanuló voltam, ő meg nem. Most az a helyzet, hogy már felnőttek vagyunk, ő máris okkal többre vitte, mint én, anyagilag is, meg mindenhogy is sokkal jobban áll. Szóval kedves anyukák, felesleges irigyelni a jó képességű gyerekeket és aggódni, ha a ti gyereketek nem olyan fejlett.
2022. jún. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
90%
Ja hogy neked az a bajod, hogy félsz, hogy majd téged fog okolni! Ja, itt van a kutya elásva! Egyrészt nem okolhat, mert szóltál, másrészt ha okol, akkor mi van?
2022. jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
40%

Mondd a szülőknek, hogy hatszemközt szeretnél beszélni nekik valami fontosról, így kevésbé érzik kellemetlenül magukat, hiszen nincs ott a többi családtag, rokon, akik előtt még jobban szégyellnék az egészet.

Próbáld meg tudatosítani bennük, hogy ez a gyerek javát akarod, és mekkora kárt okozhat, ha nem részesül a megfelelő fejlesztésekből.

Ha teljesen elutasítóak, akkor azt is megpróbálhatod, hogy leírod nekik ugyanezt egy Facebook, vagy e-mail üzenetben. Nagy valószínűséggel elolvassák, és akkor elkerülöd azt a helyzetet, hogy nem tudod végigmondani, mert annyira elutasítók.

2022. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
68%
Sehogy, szülők privát dolga.
2022. jún. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

A saját példánkat tudom leírni.


Nagyobbik lányommal ovi kezdés előtt bementem a pedagógiai szakszolgálathoz, mert tudtam, hogy más a gyermekem, van elmaradás és szükség van fejlesztésre.

Elvesztünk a rendszerben, annak ellenére, hogy több mint 1 évig jártam a nyakukra. Iskolahalasztásnál és a 2.ovinál bukott ki számukra.

A 2 ovi szerint "rendben" volt a lányom, holott kapásból megkapta sni státuszt..


Középső lányomnál is látom, hogy baj van. Kértem az ovit indítsa meg, ne az legyen, hogy ismét elveszünk a rendszerben.

A pedagógiai szakszolgálat pedig, az első lányommal történt hiba miatt azonnal reagált.

Az ovi szerint nincs baj, illetve nincs akkora baj. De maguktól eszükbe se jutott volna küldeni.

A szakszolgálat fel se tudta mérni a gyerekem, olyan fokú a figyelemhiánya.. Van jócskán elmaradása, és sajnos nagyon sokszor észlelhető, hogy egyszerűen nem érti, nem tudja feldolgozni az információt a gyerekem, amellett van viselkedés probléma is. Most adhd gyanúval küldenek tovább, de rengeteg a szenzoros tünete is.


Szóval aki szerint az ovi mindenesetben jól szűri a gyerekeket.. Hát a nagy lófszt.

Hány szülő van aki becsukja a szemét, vagy nemes egyszerűséggel tagadádban él az elfogultsága miatt.


Az viszont sántit ha az ovi, a védőnő jelezte és többször felszólították a szülőket, hogy el kell vinni a gyermeket pedagógiai szakszolgálathoz, de ennek nem tesz eleget, akkor jelezniűk kell a gyámügynek.

2022. jún. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közöm hozzá, az ő gyerekük, oldják meg.
2022. jún. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
78%

Sokszor a diagnozistol várt előnyöket nem kapod meg csak a hátrányokat. Aztán viheted minden nap 50 km-re óvodába/iskolába a gyerekedet, ahova felveszik, pedig simán ellenne a közeliben is, mert a heti egy fejlesztés nem fog segíteni rajta.

Persze ez gyerekfuggo mert van akivel nem tudnak mit kezdeni magatartás problémák miatt, na azokat küldik is egyből a szakszolgalathoz.

Ha a kérdéses kisfiú iskolaerett akkor majd eldönti a szakértői hogy hova menjen, egyébként logopediat úgyis kap nagycsoportban, ha nem akkor kóddal se kapna.

Ha meg senki nem tesz lépéseket, miközben dokumentáltan eltérő a gyerek fejlődése akkor ugyan mit tehetne a szülő?

2022. jún. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!