Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyuék miért alszanak évek...

Anyuék miért alszanak évek óta külön ágyon? De hát a házasok akkor miért van ez? Bajt biztos nem jelent mert nagyon jól elvannak de ezt nem értem!

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat 17L
2010. szept. 18. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont ma olvastam erről egy cikket a női lapozón, belinkelem neked: [link]

Szerintem ezek között lehet az ok.

2010. szept. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem tudsz róla de van oka! Nekem nagyon sok ismerősömnek a szülei külön alszanak, esetleg nyugtalanul forgolódik az egyik, vagy azért mert az egyik fél horkol, vagy esetleg olyan nagy dolog történt amit nem tud a másik megbocsátani (ne adj isten megcsalás).

Kérdezd meg a szüleidtől, ha azt látod hogy a válasz nem őszinte akkor gyanakodhatsz komolyabb dologra is. Mindenesetre én remélem nem komoly.

20/L

2010. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
lehet hogy horkolnak :d
2010. szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Anyósomék is külön ágyban alszanak évek óta.

De azért sejtelmesen megjegyezte az egyik fiának, hogy "Attól, hogy külön ágyban alszunk, azt hiszed, nem történik közöttünk semmi?!"

Lehet, hogy nagyon eltérnek az alvási szokásaik. Az egyikük a keményebb felületet, a másikuk a puhábbat szereti. Vagy ha valamelyikük sokat jár éjszaka is pisilni, nem akarja zavarni a párját.

Nem feltétlenül gond a külön alvás. :)

2010. szept. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Okok lehetnek:

-nem élnek nemi életet, mert egyik vagy másik vagy mindkettő már nem akar vagy nem tud

(felálló farokkal frigid nő mellett nehéz elaludni)

-egyikük beteg

-egyikük vagy mindkettő önző és nem férnek össze egy ágyban

-rossz szokások (fingadozás, horkolás stb.) miatt az egyik messzebb akar aludni, mert már elég volt

-egyikük megbuz*ult

2010. szept. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi külön ágyban alszunk, mert

- én állandóan forgolódok mint a ringispil

- sokszor van, hogy felkelek éjszaka (WCre menni)

- én csak puha fekhelyen tudok aludni, a férjem nem tud matracon, csak polifómon

- az én ágyam körül sötétnek kell lennie, hogy aludni tudjak

- a férjem nem tud felébredni rendesen, ha be van húzva a függöny

sőt még az is elő szokott fordulni, hogy átmegyek a másik szobába aludni a lányomhoz, mert úgy horkol a férjem, hogy felébredek rá.

Mindezek ellenére több mint 26 éve vagyunk házasok, sok mindent átéltünk együtt, és most is boldogok vagyunk egymással (de ha nem tudjuk kipihenni magunkat, mindketten ingerlékenyebbek vagyunk)

2010. szept. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Az én szüleim is külön alszanak már évek óta, de nemcsak hogy külön ágyban, hanem ráadásul ők még külön szobában is alszanak, apu egyrészt iszonyatosan horkol, másrészt elhidegültek egymástól. Szexuális kapcsolat már kábé 10 éve nem volt köztük.
2010. szept. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért alszanak külön, mert nekik ez így jó. Egyszer olvastam egy interjút egy középkorú magyar színésszel (neve nem jut eszembe) és ő azt mondta, hogy a külön szoba hozzájárul a boldog és szerelmi (!) házasságához. Miért is?


Pl. eltérő a munkabeosztásuk, nem egyformán kelnek - most akkor miért zavarja föl egyik 5 órakor a másikat ébresztőórával, azzal, hogy csörög, pakol a szobában, felkapcsolja a villanyt, stb., ha a másik utána már nem tud visszaaludni? Holott neki csak 8-kor kell kelnie? Miért legyen kialvatlan?


Nagyon sok bepunnyadt, egymásnak hátat fordító házaspár van közös ágyban,közös szobában. Nem ezen múlik. Ez csak egy társadalmi elvárás. Nem feltétlenül kell minden éjjel külön aludni, de ha valakinek megvan a lehetősége (anyagilag is - hogy van egy plusz szoba,amit tudnak erre használni) , az szerintem nagyon jó. Régen is bevett szokás volt, hogy a férfinak, ha pl. író, volt "dolgozószobája" - manapság meg mindkét felet meg kell, hogy illesse a minimális privátszféra, attól még imádhatják egymást.

29/N

2010. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukam mondta, hogy fiatal koraban nem ertette, hogy mit ertenek az idosek az alatt, hogy amikor fiatal a par, eleg a fel agy, amikor idosek, akkor mar az egy agy sem eleg...gondolta, beszelnek ezek hulyesegeket, aztan belejutott. Bar nem alszanak kulon, de egyetlen vitaforrasuk az, hogy vagy az egyik horkol vagy a masik es letagadjak. Allitolag a TV-t sem halljak neha egymas horkolasatol. Volt mar arrol szo, hogy menjenek kulon szobaba aludni, de nem azert, mert valni akarnak, hanem mert apu allandoan meccset nez, ejjel is a sport csatornan, anyunak meg mar elege van ebbol. Ha meg bealszik, ugy horkol, hogy csak ugy lehet leallitani, ha raut. Mikor naluk laktam, a fenti szintrol az en lenti szobamba siman hallottam a horkolast. Hat pl. ezert lehet...vannak olyan emberek is, akik ugy erzik, hogy tobb ter kell nekik, nem tudnak az agyon osztozkodni es ez nem feltetlen jelenti, hogy nincs szexualis eletuk...nagymamaink koraban divat volt, hogy kulon agyon aludtak, aztan megis lettek gyerekek...szexelni nem csak a kozos agyban lehet.
2010. szept. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%
Arra nem gondoltál még, hogy megkérdezd őket? Szerintem még az előtt, hogy elkezdenél kombinálni olyan dolgokat, amiknek a valósághoz nincs semmi közük, inkább kérdezd meg őket. De úgy kérdezd meg tőlük, hogy mindkettőjüktől külön-külön, amikor egyedül vagy velük, hogy egyforma választ adnak-e?
2010. szept. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!