Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyanok, akik csak...

Vannak olyanok, akik csak "elvannak" valaki mellet, míg nem jön egy jobb?

Figyelt kérdés

Összetett kérdés lesz. Szeretnék tanulni a saját tévedéseimből, és tapasztalataimból. Ám jó lenne, ha a meglátásaimat idősebb, értettebb, tapasztaltabb emberek egészítenék ki.


22 éves vagyok, sajnos igazán komoly párkapcsolatom nem volt még (nem azért, mert nem is szerettem volna). Aztán megismertem egy fiút, akivel 4 hónapig időnként találkozgattam, és utána 5 hónapot együtt is jártunk. Volt köztünk 50 perc távolság sajnos, így ritkán találkoztunk.


Én annyira hinni akartam, hogy szeret engem. Időnként hozott nekem apró, jelképes ajándékokat. Ha találkoztunk, sokszor ölelgetett, elbúcsúzásnál többször is. Hetenete egyszer, ritkábban kétszer felhívott telefonon, és mintha tényleg érdelelték volna a dolgaim, kedves volt és érdeklődő. Én tapasztalat hiányában azt hittem, tényleg szerethet. Vagy azt akartam hinni.


Ám nem mondta szavakkal soha, mit érez irántam, még, csak nem is utalt rá. Én szerettem volna többször találkozni, beszélgetni vele, de kitért ez elől. (Sajnos nem találkoztunk, és beszélgettünk sokat.)


Azt mondta nekem, hogy inkább barátai legyünk egymásnak, abból még később lehet mindig több. Az igazi okot nem mondta meg, ez volt a reakciója arra, hogy én szerettem volna többet beszélgetni, találkozni.


Olyasmit is mondott, hogy talán egy kicsit elsiette a kettőnk közti dolgokat, mert már nagyon vágyott egy kapcsolatra. Pontosabb magyarázatokat nem kaptam.


Jól érzem, hogy ha tényleg szeretett volna, akkor nem adta volna ilyen könnyen fel? A fenti jelek, amiket írtam, talán csak annak a jelei voltak, hogy kedvel engem?


Én naivan abból indultam ki, hogy azt az ember érzi néhány hónap után, hogy tud-e szeretni valakit, vagy sem. És ha érzi a másikon, hogy nem fogja meg igazán, akkor azt megmondja, és befejezi vele az egész kapcsolatot.


De ha a (volt) barátomra gondolok... mintha jó is lettem volna, meg nem is. Talán csak jól elvolt velem időnként, mert nem volt más.


Mi lehet ez a "legyünk barátok, abból mindig lehet több?" - Talonban tart, ha közben nem akadna neki másik társ?


2011. jan. 4. 00:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50 perc az nem távolság. Pesten ha dugó van, tömegközlekedéssel simán ennyi idő eljutni A-ból B-be.
2011. jan. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen pasikat kerüld el messziről.

Egyszerűen játszott veled. Nem volt senkije, gondolta jól elszórakozik, találkozgat valakivel, de nem akart tőled semmi komolyat.


Nekem két ilyen "kapcsolatom" is volt anno. Elpazaroltam az életemből rengeteg időt. Találkozgattam velük, kaptam néha apróságokat, pár kedves smst, volt, hogy a sráchoz leutaztam, mivel vidéki volt és náluk töltöttem egy hetet. Én hülye, akkoriban azt hittem kialakulóban van köztünk valami, de mégsem léptünk egyről a kettőre.


Ha egy férfi igazán szeretne tőled valamit, az ki is fogja mutatni és nem kétértelmű jeleket küldözget majd feléd.

2011. jan. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pár hónap alatt taliztatok kb 5-6 alkalomal gondolom te bele zugtál ő pedig próbálkozott hogy meg tud e fektetni, összeilletek e egy idő után rájött hogy nem jösz be neki és szakitott. Szerintem ez elég gyakori és ha elég tapasztalatod lesz nem borulsz ki egy ilyen szimpla próbálkozáson.
2011. jan. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most kicsit én is úgy érzem, jó sok időm elment a nagy semmire... persze vannak szép emlékek is, de csalódás is.


Mivel még nem volt más kapcsolatom, az apró ajándékokból, a heti egyszeri telefonhívásokból, a kedvességből nagyon sokáig arra gondoltam, tényleg szeret.


Aztán nekem nagyon kevés lett az, hogy 3-4 naponta beszélünk csak egymással, és nincsenek igazán tartalmas beszélgetéseink. Mondtam is neki, hogy ezen én szeretnék változtatni. Ahogyan az is furcsa lett, hogy nem törekedett rá soha, hogy időben összeegyeztessük, mikor fogunk találkozni (én tanulok a közelükben levő városban).

Mondtam neki azt is, hogy a hét közepén ha időben megbeszéljük, lesz-e találkozónk a hétvégén, akkor nem utazom haza, hanem maradok miatta.


Amikor előrukkoltam ezekkel a felvetéseimmel, sokszor kitért, majd azzal zárta le, hogy "inkább legyünk barátok".


De így utólag talán nem én vagyok a "tapadós". Gondolom, sok olyan pár is van, akik minden nap beszélneke egymással valamennyit.


Az bánt nagyon, hogy nem kaptam tőle világos feleletet, 25 éves kora dacára. De lehet, hogy neki éppen ez a laza kapcsolati forma állt érdekében...

2011. jan. 4. 00:46
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó választ is. El tudnám fogadni, ha ezt így Megmondta volna, mert könnyen lehet, hogy így van. Az bánt nagyon, hogy bár rengeteg módon kérdeztem a miérteket, nem kaptam világos feleletet.


Ő egészen addig folytatni akarta a "kapcsolatot", ameddig elő nem hozakodtam a gondjaimmal, azzal a kérésemmel, hogy találkozzunk és beszélgessünk egymással gyakrabban.

2011. jan. 4. 00:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Ő mondogatta, hogy túl sokat olvasol? Legközelebb szabj feltételeket a könyörgés helyett: vagy válaszol, vagy vége.
2011. jan. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, Ő volt az...

És talán túl elnéző voltam...


Tudom, hogy sok értelme már nincsen, hogy így utólag rágom magam, és próbálok sok mindent megérteni.


De talán legközelebb legalább ilyen tévedéseket nem fogok elkövetni. :(

2011. jan. 4. 00:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne is barátkozz vele.
2011. jan. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi. Most én is azt hiszem, talán a legjobb volna teljesen megszakítani vele minden kapcsolatot.


... még mindig a fejemben zakatol a legutolsó beszélgetésünk.


Mondogatott olyan dolgokat, hogy szerinte nem használtam ki vele a lehetőségeket eléggé a szex terén, sőt - erre köpni nyelni nem tudtam - megkérdezte, lányokkal nem próbálnám-e ki. Mert nem tudhatom, miről maradok le, míg nem próbáltam...


Lehet, hogy csak egy hasonlat akart lenni, de én nagyon meghökkentem. Korábban sohasem mondott ilyen dolgokat nekem.

2011. jan. 4. 01:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondhattad volna, hogy talán kipróbálod, amíg ő dolgozik:>
2011. jan. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!