Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyanok, akik csak...

Vannak olyanok, akik csak "elvannak" valaki mellet, míg nem jön egy jobb?

Figyelt kérdés

Összetett kérdés lesz. Szeretnék tanulni a saját tévedéseimből, és tapasztalataimból. Ám jó lenne, ha a meglátásaimat idősebb, értettebb, tapasztaltabb emberek egészítenék ki.


22 éves vagyok, sajnos igazán komoly párkapcsolatom nem volt még (nem azért, mert nem is szerettem volna). Aztán megismertem egy fiút, akivel 4 hónapig időnként találkozgattam, és utána 5 hónapot együtt is jártunk. Volt köztünk 50 perc távolság sajnos, így ritkán találkoztunk.


Én annyira hinni akartam, hogy szeret engem. Időnként hozott nekem apró, jelképes ajándékokat. Ha találkoztunk, sokszor ölelgetett, elbúcsúzásnál többször is. Hetenete egyszer, ritkábban kétszer felhívott telefonon, és mintha tényleg érdelelték volna a dolgaim, kedves volt és érdeklődő. Én tapasztalat hiányában azt hittem, tényleg szerethet. Vagy azt akartam hinni.


Ám nem mondta szavakkal soha, mit érez irántam, még, csak nem is utalt rá. Én szerettem volna többször találkozni, beszélgetni vele, de kitért ez elől. (Sajnos nem találkoztunk, és beszélgettünk sokat.)


Azt mondta nekem, hogy inkább barátai legyünk egymásnak, abból még később lehet mindig több. Az igazi okot nem mondta meg, ez volt a reakciója arra, hogy én szerettem volna többet beszélgetni, találkozni.


Olyasmit is mondott, hogy talán egy kicsit elsiette a kettőnk közti dolgokat, mert már nagyon vágyott egy kapcsolatra. Pontosabb magyarázatokat nem kaptam.


Jól érzem, hogy ha tényleg szeretett volna, akkor nem adta volna ilyen könnyen fel? A fenti jelek, amiket írtam, talán csak annak a jelei voltak, hogy kedvel engem?


Én naivan abból indultam ki, hogy azt az ember érzi néhány hónap után, hogy tud-e szeretni valakit, vagy sem. És ha érzi a másikon, hogy nem fogja meg igazán, akkor azt megmondja, és befejezi vele az egész kapcsolatot.


De ha a (volt) barátomra gondolok... mintha jó is lettem volna, meg nem is. Talán csak jól elvolt velem időnként, mert nem volt más.


Mi lehet ez a "legyünk barátok, abból mindig lehet több?" - Talonban tart, ha közben nem akadna neki másik társ?


2011. jan. 4. 00:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ha te komoly kapcsolatot akarsz, akar ne kezdj ilyen fiúval,mert csak időpocsékolás.Ő sose fogja komolyan godnolni.Lehet szexre jó vagy neki,de érzelmileg nem tudna kötődni.Én 6 évig voltam együtt egy fiúval,aki nem szeretett,nem is voltam boldog de féltettem váltani, aztán jött egy olyan aki foglalkozott velem és bele szerettem, egyből szakítottam a 6 éves kapcsolattal és megtanultam, h. milyen is egy igazi kapcsolat ahol szeretnek.Most másik párom van,de ő is nagyon szeret és foglalkozik velem, mi köztünk is volt 30km,de szerencsénkre mi meg tudtuk oldani, h. egymáshoz költöztünk.Így is csak pár órát talizunk a munka miatt,de sokat beszélünk telefonon.Az alényeg, h. legyenek elvárásaid, h. te mire vágysz.Hidd el vannak ilyen fiúk.
2011. jan. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!