Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások is elvannak barátok nélkül?

Mások is elvannak barátok nélkül?

Figyelt kérdés
Kép pici gyerekünk van. A napjaink csak róluk szólnak, mellette persze a férjem dolgozik. Szinte sehova se járunk, csak éppen vásárolni. Barátok teljesen eltűntek. De nekünk ez jó így, bár néha érezzük, hogy jó lenne egy kis baráti összejövetel. Más is él ennyire begubózva?
2011. okt. 14. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen,sokan vannak így.
2011. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Nekem soha nem voltak barátaim még gyermekkoromba sem. Férjemnek voltak barátai. Már kérdeztem tőle, hogy őt nem zavarja, hogy nem járunk össze baráti társasággal? Mert részemről ugyebár kizárt az ilyen társaság, de őt nem szeretném ebben megakadályozni. Ekkor kiderült, hogy ő sem szeretne barátokkal összejönni. Inkább a családdal szervezünk közös programokat. Egyikünknek sem hiányoznak a barátok.
2011. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerkőcök kicsit nagyobbak lesznek és nekik is lesznek majd külön programjaik, akkor jobban lehet majd érezni a barátok, a társaság hiányát, de akkor sem lesz késő lekezdeni (újra) társasági életet élni. Ha nektek ez a mostani helyzet megfelelő, akkor nincs ezzel semmi gond. Az én véleményem az, hogy azért egy-két barát nem árt, anno kisgyerekként örültem, mikor jártak hozzánk vagy baráti összejövetel vacsik voltak, mert gyerekként is élmény volt ez, hát még felnőttként végre kiszakadni picit a mindennapi rutinból. És szerintem a gyerekeknek is csak jót tesz a társas kapcsolatok kiépítésénél, ha látják, hogy a szüleik is ápolnak barátságokat.
2011. okt. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Dettó.Egyedül szilveszterkor fáj a szivem hogy senkink sincs akivel koccintanánk.

3éve még tök jókat buliztunk ilyenkor.

2011. okt. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
tyú, remélem mi nem fogjuk ezt csinálni. félre ne értsd, mi sem vagyunk "patrtyarcok", kb havonta járunk össze a barátokkal, szerintem az nem sok. nem szeretném ha ennél ritkábban lenne ilyen
2011. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Nekem nagy baráti társaságom sosem volt. De néhány igazán közeli barátom mindig. Velük általában 1-3 hetente találkozom, külön mindenkivel.

Az nem zavar, hogy társaságom nincs, de ha ezek a barátaim nem lennének, akkor szegényebbnek érezném magam.

2011. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nos, ha azt vesszuk, nekem meginkabb sz*rabb, mivelhogy nekem nemcsak barati tarsasagom, de meg parom sincs. Tulajdonkeppen igy maradoztak el mellolem a baratok, hogy mindenkinek lett parja, nekem valahogy motanaig nem jott ossze, de hat ez van, ami kesik, nem mulik, ami az enyem, az felre van teve... Egyetlen egy olyan baratom maradt, akivel jolesik neha orakig csacsogni minden semmiseget telefonon, de vele is ritkan, ugy havi egy alkalommal jutok el egy kavezoba beszelgetni.

23/N

2011. okt. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

16.22-es:Én dettó ugyan ez vagyok.Mindenki már kapcsolatban van,és néhányuk már gyereket is nevel.A legjobb barátnőm is tőlem majdnem 100 km-re ment férjhez.Úgy látom ez a mi generációnk "specialitása",hogy elmaradnak a barátok.


Kedves kérdező:Ha valamelyik gyermeketek óvodába kerül,esetleg ismerkedhetnétek ottani szülőkkel is.De egyébként ezzel nincs semmi baj,legalább több idő jut a gyereknevelésre.24/N

2011. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokan "elvannak" így, a kérdés csak az, hogy biztosan jobb-e ez így, mintha több társasági életetek lenne. Hogy feltetted ezt a kérdést, az arra utal, hogy van némi hiányérzeted, és kb. azt várod, hogy ha majd visszahallod 25 embertől, hogy nekik is megszakadt minden kapcsolatuk a gyerek születése után, akkor ez majd megnyugtat, mert "más is így van vele".
2011. okt. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!