Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak otthon, hogy a tesóm...

Szóljak otthon, hogy a tesóm igazából semmit sem tanul?

Figyelt kérdés

3 hónapja költözött be hozzám, mert a párjával szétmentek és a lakás a srácé.


Mióta egyetemista, panaszkodik, hogy hiába tanul, nem sikerülnek a vizsgái, de még a zh-i sem mindig. Pedig amennyit tanult, annak elégnek kellett volna lenni nemhogy egy kettesre, de szerintem 4, 5-re is... Amióta együtt lakunk, látom, hogy amúgy semmit nem tanul.

Szorgalmi időszakban még oké, nem kell a napi 6-8(-10) órás tanulás. De most, vizsgaidőszakban is van, hogy ő délig alszik, aztán vagy főz, vagy rendel magának, közben elsorozatozgat vagy kiül olvasni a teraszra. Ha korábban kel fel, akkor is talál magának programot és délután pánikol, hogy még semmit nem tanult, de nem baj, majd fent lesz egész éjszaka. Ebből az egész éjszakás tanulásból meg az van, hogy közben megy valami film a háttérben, a kutyával játszik, velem beszélget, panaszkodik milyen álmos.


Tegnap is ment vizsgázni, megbukott. Utána meg nekem panaszkodott, hogy ő 5 napot nonstop tanult rá, mennyit kellett volna még? Mikor mondtam neki, hogy az 5 napból egyetlen egyet töltött itthon és azt is azért, mert esett az eső, megsértődött. Mert hogy ő vitte magával a jegyzetét és mindenhol olvasgatta, átnézte elejétől a végéig. De nem átnézni kell, meg körülbelülre tudni, miről szól, hanem betűről betűre, pontosan.

Már úgy érzem, hogy nem a szakon tanító professzorok, tanárok a szemetek, akik direkt pikkelnek rá, hanem ő az, aki semmit nem tanult eddig sem. Otthon meg sajnálják, hogy milyen nehéz szakon van és hogy mennyit tanul...


Nem akarok besúgót játszani, de szerintem nem fair ez így.


2022. máj. 25. 13:10
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem a te dolgod ezt megítélni, semmi közöd nincsen hozzá.
2022. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg először a tesóddal beszélj, és ha nem változtat vagy hazudik a szüleiteknek az eredményeiről, akkor igenis szólj.
2022. máj. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell anyád egész fizetését odaadni neki, ez az ő döntése. Harmadszor is megkérdezem, mert nem akarod meghallani: kinek a pénzéből van a lakásod?
2022. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
32%

Valószínűleg felesleges szólnod a szüleidnek, mert csak az lesz, hogy ez biztos nem így van vagy csak úgy elnéznik mert nem akarják elfogadni. De azért megpróbálhatsz velük beszélni, ha úgy gondolod változna bármi tőle.


Nálunk is hasonló a helyzet. Én tanultam 2 évig egy szakon tanulmányi ösztöndíj, TDK elkezdése, nagyon oda tettem magam. Majd rájöttem, hogy szakot kellene váltanom, több ok miatt is. Emiatt én lettem a lusta a családban akire azt mondják, hogy megbukott és nem csinál semmit, mert fél év passzívon vagyok. Mindezt úgy, hogy egy tárgyból sem bukta.

Eközben a bátyám a 7féléves képzésből a 8.félévét tapossa és előreláthatóan még 1-2féléve minimum lesz. Ebből 4 tárgyát én tettem le mert 3/3-as volt és ezért kihisztizték a szülők, hogy tegyem le neki. Mondjuk valószínűbb, hogy el se jut a diplomálásig mégis rá egy rossz szó se esik.

Ebből tanulva lehet a legjobb, ha halgatsz és lenyeled az egészet.

2022. máj. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
8%
Mi az, hogy te tetted le neki? Elmentél helyette vizsgázni? És mi az, hogy 3/3-as? Az 3 pótvizsga?
2022. máj. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

35-ös válaszoló, ne haragudj, de annyira fogalmatlannak tűnsz... Gondolom az is te vagy, aki azon rugózik itt oldalakon át, hogy nekem miből lett lakásom. Elárulom, nem az anyámék pénzéből!


Online vizsgáztatás alatt elég könnyű más helyett levizsgázni vagy akár segíteni a jobb jegyben. Nem fogom ezt részletezni, nem is erről szól a kérdés. De aki élelmes, megoldja.

A 3/3 pedig azt jelenti, hogy a három tárgyfelvételi lehetőségből már harmadjára veszi fel és ha a 3. felvételnél nem vizsgázik le belőle, mehet Isten hírével.

2022. máj. 25. 20:51
 37/48 anonim ***** válasza:
19%
Pályakezdőként összekerestél egy lakásravalót! Hát gratulálok, egy zseni vagy!
2022. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
Továbbra sem értem, miért érzed, hogy közöd lenne az én pénztárcámhoz.
2022. máj. 25. 22:01
 39/48 anonim ***** válasza:
13%
Pedig a legkevésbé se bonyolult kitalálni! Az az elképzelésem, hogy azt a pénzt, amit a szüleid most a tesódnak adnak, neked is odaadták lakásra. És mindaddig, amíg ezt nem cáfolod, addig ez a hitem marad. Már rögtön az elején tisztázhattad volna, ha nem így van.
2022. máj. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

És ettől úgy érzed, hogy bármiféle közöd van a pénzügyeimhez?

Nem fogok bizonygatni semmit se neked. Gondolj, amit akarsz.

Nem az anyáméktól van a lakást, 5 forintot nem adtak bele.

2022. máj. 25. 22:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!