Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak otthon, hogy a tesóm...

Szóljak otthon, hogy a tesóm igazából semmit sem tanul?

Figyelt kérdés

3 hónapja költözött be hozzám, mert a párjával szétmentek és a lakás a srácé.


Mióta egyetemista, panaszkodik, hogy hiába tanul, nem sikerülnek a vizsgái, de még a zh-i sem mindig. Pedig amennyit tanult, annak elégnek kellett volna lenni nemhogy egy kettesre, de szerintem 4, 5-re is... Amióta együtt lakunk, látom, hogy amúgy semmit nem tanul.

Szorgalmi időszakban még oké, nem kell a napi 6-8(-10) órás tanulás. De most, vizsgaidőszakban is van, hogy ő délig alszik, aztán vagy főz, vagy rendel magának, közben elsorozatozgat vagy kiül olvasni a teraszra. Ha korábban kel fel, akkor is talál magának programot és délután pánikol, hogy még semmit nem tanult, de nem baj, majd fent lesz egész éjszaka. Ebből az egész éjszakás tanulásból meg az van, hogy közben megy valami film a háttérben, a kutyával játszik, velem beszélget, panaszkodik milyen álmos.


Tegnap is ment vizsgázni, megbukott. Utána meg nekem panaszkodott, hogy ő 5 napot nonstop tanult rá, mennyit kellett volna még? Mikor mondtam neki, hogy az 5 napból egyetlen egyet töltött itthon és azt is azért, mert esett az eső, megsértődött. Mert hogy ő vitte magával a jegyzetét és mindenhol olvasgatta, átnézte elejétől a végéig. De nem átnézni kell, meg körülbelülre tudni, miről szól, hanem betűről betűre, pontosan.

Már úgy érzem, hogy nem a szakon tanító professzorok, tanárok a szemetek, akik direkt pikkelnek rá, hanem ő az, aki semmit nem tanult eddig sem. Otthon meg sajnálják, hogy milyen nehéz szakon van és hogy mennyit tanul...


Nem akarok besúgót játszani, de szerintem nem fair ez így.


2022. máj. 25. 13:10
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
75%

Egyetemista, nem kisgyerek.

Ne mondd el a szüleiteknek. Neki mondd el, ha kell, keményen, hogy mi a véleményed az állítólagos "tanulásáról". Esetleg mutasd meg neki, te hogyan szoktad. Ne abból indulj ki, hogy direkt rúgatja ki magát, hanem, hogy nem tud tanulni.

Esetleg biztasd, hogy ha van egy jó ismerőse azon a szakon, akkor tanuljanak együtt a vizsgákra. A másik miatt mindenképp foglalkoznia kell a tananyaggal, és amikor együtt vannak, akkor is a tananyagról beszélnének (ha a másik nem ilyen linkóci). Sokszor ilyen enyhe kényszerek segítenek annak, aki nehezen áll neki a munkának.

2022. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
85%
Felnőtt ember.
2022. máj. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Felnőtt ember, akit a szülei tartanak el (+ én). 2 éves csúszásban van az egyetemmel. Most is van egy 3/3-as tárgya, amiből még egyszer nem ment el vizsgázni eddig (nem épül rá semmi, de ha most nem vizsgázik le belőle, kirúgják az egyetemről).

Ha a saját idejét és pénzét pazarolná, nem zavarna.

2022. máj. 25. 13:24
 4/48 anonim ***** válasza:
10%
Nem fair? Kivel szemben nem fair? Az ember azt hinné, hogy testvérek nem keresztbe tesznek egymásnak.
2022. máj. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, egy ponton túl mindegy, hogy a képességei vagy a szorgalma miatt nem megy neki. Nem megy, ez a lényeg. A szüleid döntése, hogy ezt meddig szponzorálják. Ha a szüleidnek ebből elege lesz, akkor majd elbeszélgetnek vele a "hogyan tovább"-ról.
2022. máj. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem. Miért érdekel az, hogy tanul-e vagy sem. Felnőtt ember, az Ő dolga, mit kell pesztrálgatnod. Ha viszont nem ad bele az albérletbe/rezsibe, mert nem dolgozik, míg te meg dolgozol és fizeted az albit az már probléma. Akkor tedd ki a picsába, majd megtanul életképes lenni a saját bőrén.


Viszont, ha albit szülők fizetik, vagy ti ketten, akkor meg tényleg hagyjad a tesódat, legyél vele megértő, diploma is egy túlhipolt cucc, sok szakmában a tényleges piacképes tudás amit néznek. Lehet válságban van, nincs motivációja, rájött, hogy amit tanul nem igazán érdekli, a szakítás is megviselhette. Legrosszabb, ha a sarkában loholsz és azt méricskéled, hogy hány őrát töltött aznap effektív tanulással. Nem gépek vagyunk, hanem emberek, komplex lények, legyél empatikusabb, viszont a pénzkérdés, beletenni a közösbe, a munka elvárt, ha te is dolgozol/beleteszel a közösbe, abban nincs pardon, még testvérek között se.

2022. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem nem fair, hogy az anyánk szinte a fizetése egészét elutalja neki minden hónapban, mert hogy ő nehéz szakon van és tanul, nem tud mellette dolgozni. De cserébe semmi eredményt nem ér el, semmit nem tud felmutatni. Csak azt, hogy itt mindenki csúszik, a tanárok direkt szemétkednek vele és hogy ő mennyit tanult pedig, mennyire depressziós a vizsgaidőszakok alatt.

Otthon folyamatosan ez a téma, hogy mennyire sok lemondással jár az egész családnak az, hogy ő itt tanul és hogy milyen jó lesz, ha végre elvégzi az egyetemet és lediplomázik. Dehát ilyen tempóban ez 10 év alatt sem fog megtörténni.

2022. máj. 25. 13:31
 8/48 anonim ***** válasza:
94%
Majd felébrednek a szülők. Tandíjas?
2022. máj. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

Dehát semmi tudása nincsen. Nem azzal van a baj, hogy a lexikális dolgok nem mennek neki, hanem hogy a legalapvetőbb témákhoz se nagyon tud hozzászólni. Ugyanott végeztem, ahol most ő tanul. Párszor kértem, hogy segítsen már nekem, tényleg alapfeladatok lettek volna. Nem, ő ahhoz nem ért, nem tudja, fogalma sincs róla, ő ilyet még nem csinált.


Otthonról azért támogatják ennyire anyagilag, hogy ne kelljen dolgoznia és tanulhasson. Nem tanul. Ezt az eredményei is mutatták eddig, de ugye akkor még nem láttam bele ennyire a napjaiba, tényleg úgy voltam vele, hogy rossz tanárnál vizsgázott biztos, belenyúlt abba a tételbe, amit annyira pont nem tudott stb.

2022. máj. 25. 13:35
 10/48 anonim ***** válasza:
14%
Féltékeny vagy rá. A lakást te vetted magadnak?
2022. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!