Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak otthon, hogy a tesóm...

Szóljak otthon, hogy a tesóm igazából semmit sem tanul?

Figyelt kérdés

3 hónapja költözött be hozzám, mert a párjával szétmentek és a lakás a srácé.


Mióta egyetemista, panaszkodik, hogy hiába tanul, nem sikerülnek a vizsgái, de még a zh-i sem mindig. Pedig amennyit tanult, annak elégnek kellett volna lenni nemhogy egy kettesre, de szerintem 4, 5-re is... Amióta együtt lakunk, látom, hogy amúgy semmit nem tanul.

Szorgalmi időszakban még oké, nem kell a napi 6-8(-10) órás tanulás. De most, vizsgaidőszakban is van, hogy ő délig alszik, aztán vagy főz, vagy rendel magának, közben elsorozatozgat vagy kiül olvasni a teraszra. Ha korábban kel fel, akkor is talál magának programot és délután pánikol, hogy még semmit nem tanult, de nem baj, majd fent lesz egész éjszaka. Ebből az egész éjszakás tanulásból meg az van, hogy közben megy valami film a háttérben, a kutyával játszik, velem beszélget, panaszkodik milyen álmos.


Tegnap is ment vizsgázni, megbukott. Utána meg nekem panaszkodott, hogy ő 5 napot nonstop tanult rá, mennyit kellett volna még? Mikor mondtam neki, hogy az 5 napból egyetlen egyet töltött itthon és azt is azért, mert esett az eső, megsértődött. Mert hogy ő vitte magával a jegyzetét és mindenhol olvasgatta, átnézte elejétől a végéig. De nem átnézni kell, meg körülbelülre tudni, miről szól, hanem betűről betűre, pontosan.

Már úgy érzem, hogy nem a szakon tanító professzorok, tanárok a szemetek, akik direkt pikkelnek rá, hanem ő az, aki semmit nem tanult eddig sem. Otthon meg sajnálják, hogy milyen nehéz szakon van és hogy mennyit tanul...


Nem akarok besúgót játszani, de szerintem nem fair ez így.


2022. máj. 25. 13:10
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

A tandíját a nagyszülők fizetik, vagyis gazdálkodják ki a nyugdíjukból. Szóval neki ez az egész tényleg semmibe sem kerül.

Mindig azzal jön, hogy ő dolgozni akarna már és hogy kikészíti ez a monotonitás, hogy mindig ott van az a tudat, hogy tanulnia kéne. Mondtam neki, hogy menjen át levelezőre és akkor dolgozzon valamit, akár olyat, ami azzal kapcsolatos, amit tanul. Hát ő nem, így is alig bírja az egyetemet, nem fog mellette még gürizni is valahol, majd dolgozik, hogyha lediplomázott.

2022. máj. 25. 13:38
 12/48 A kérdező kommentje:

Mire lennék féltékeny, áruld már el?

Hogy már most 2 évet csúszott és a nehezebb tárgyai még hátravannak? Hogy a legkönnyebb vizsgáin is maximum a kegyelem kettest kapja meg?

Hogy ott tart felnőtt nőként, hogy kuporgatja a zsebpénzét? Vagy hogyha elfogy a pénze, tőlem kell kölcsönkérnie?


Az én életem maximálisan rendben van.

2022. máj. 25. 13:42
 13/48 anonim ***** válasza:
35%
Mért nem hagyod rá, hogy ő úgy élje az életét, ahogy akarja. Ha nem bírja, majd abbahagyja. Neki kell a szülők, nagyszülők felé elszámolnia, nem neked. A kérdés továbbra is fennáll: saját magad vetted a lakásodat?
2022. máj. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
86%

"Felnőtt ember."


Hát bocs, de az nem felnőtt ember, akinek a szülei finanszírozzák az életét, főleg abban a hiszemben, hogy tanul normálisan, ehelyett cseszik tanulni.


És nem, nincs ez rendben így.

2022. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Azért nem hagyom rá szívesen, mert tudom, hogy pl. az anyámnak ez az egész mekkora áldozat. Ő azért dolgozik konkrétan, hogy a testvérem tudjon miből megélni itt, neki ne kelljen dolgozni az egyetem mellett.

A testvérem pedig hülyének néz maga körül mindenkit. Nem tudom, neked hogyan esne szülőként, ha beleölnéd minden pénzedet a gyereked taníttatásába, megtennél mindent, hogy könnyebb legyen neki. Aztán meg kiderülne, hogy egyetlen dolga volt, a tanulás és arra sem volt hajlandó.

2022. máj. 25. 13:47
 16/48 anonim ***** válasza:
11%

Igen, ez bizony testvérféltékenység.

Arra vagy féltékeny, hogy az a pénz, amit a tesódra költenek, annak a fele a te zsebedbe is mehetne.

Lesz itt még marakodás, ha örököltök valamit!

2022. máj. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

Dolgozom, van passzív jövedelmi forrásom is. Nem kell nekem az a pénz, amit ő kap (főleg, hogy még én is adok neki, amikor az otthonról érkező pénz elfogy).

Nem számítok nagy örökségre egyáltalán, nem erre alapozom az életemet, jövőmet. Megteremtem én magamnak, amire szükségem van.

2022. máj. 25. 13:49
 18/48 anonim ***** válasza:
8%

15: "az anyámnak ez az egész mekkora áldozat. Ő azért dolgozik konkrétan, hogy a testvérem tudjon miből megélni itt, neki ne kelljen dolgozni az egyetem mellett."


Egy felnőtt embernek áldozat, hogy dolgoznia kell? Ha a tesód már eltartaná magát, akkor anyukád otthon heverészne?

2022. máj. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
Az az áldozat, hogy ő minden egyes megkeresett forintját elutalja a testvéremnek, ahogy a fizetése a számlájára érkezik. Emiatt ők egy fizetésből élnek otthon.
2022. máj. 25. 13:51
 20/48 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy ez a diploma fetish is egy nyomasztó trend egyes családokban. Gondolom apu/anyu szemében nincs más karrier út, csakis az, hogy egyetem, hiszen akkor érsz valamit. Aztán persze csodálkoznak sokan, hogy 19 éves fejjel beűlnek egyetemi hallgatónak és nincs meg a motiváció, mert azt se tudják, mit akarnak az egésztől. Elképzelésük sincs a világról, csak magoltak az érettségire, hogy meglegyen a 400+ pontszám. Út végén legjobb esetben, mint motiváció valami multis állás, vagy legalább a felsőbbrendűségí érzés, hogy lediplomáztam (elégedettek lesznek velem). Egyetem elött minimum 1-2 évet világot kell látni, dolgozni/utazgatni külföldön, stb. Aztán egy olyan szakmát/területet kell választani, amit tudsz odaadással végezni. Ha kell a papír akkor végezz el valami lightos vidéki egyetemet. Ennyi. Ne másoknak, meg a társadalom elvárásainak akarj megfelelni. Húgod is valószínű itt csúszott el. Alátettetek mindent, kényelmes élet csak tanulni kell cserébe, és pesze fingja sincs semmiről, kóvályog, mert egyrész kényelmes amiben van, viszont aranykalickába zárt kanári szindromában is szenved, így ellenkezni/lázadni/kirepülni se tud igazán.
2022. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!