Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szóljak otthon, hogy a tesóm...

Szóljak otthon, hogy a tesóm igazából semmit sem tanul?

Figyelt kérdés

3 hónapja költözött be hozzám, mert a párjával szétmentek és a lakás a srácé.


Mióta egyetemista, panaszkodik, hogy hiába tanul, nem sikerülnek a vizsgái, de még a zh-i sem mindig. Pedig amennyit tanult, annak elégnek kellett volna lenni nemhogy egy kettesre, de szerintem 4, 5-re is... Amióta együtt lakunk, látom, hogy amúgy semmit nem tanul.

Szorgalmi időszakban még oké, nem kell a napi 6-8(-10) órás tanulás. De most, vizsgaidőszakban is van, hogy ő délig alszik, aztán vagy főz, vagy rendel magának, közben elsorozatozgat vagy kiül olvasni a teraszra. Ha korábban kel fel, akkor is talál magának programot és délután pánikol, hogy még semmit nem tanult, de nem baj, majd fent lesz egész éjszaka. Ebből az egész éjszakás tanulásból meg az van, hogy közben megy valami film a háttérben, a kutyával játszik, velem beszélget, panaszkodik milyen álmos.


Tegnap is ment vizsgázni, megbukott. Utána meg nekem panaszkodott, hogy ő 5 napot nonstop tanult rá, mennyit kellett volna még? Mikor mondtam neki, hogy az 5 napból egyetlen egyet töltött itthon és azt is azért, mert esett az eső, megsértődött. Mert hogy ő vitte magával a jegyzetét és mindenhol olvasgatta, átnézte elejétől a végéig. De nem átnézni kell, meg körülbelülre tudni, miről szól, hanem betűről betűre, pontosan.

Már úgy érzem, hogy nem a szakon tanító professzorok, tanárok a szemetek, akik direkt pikkelnek rá, hanem ő az, aki semmit nem tanult eddig sem. Otthon meg sajnálják, hogy milyen nehéz szakon van és hogy mennyit tanul...


Nem akarok besúgót játszani, de szerintem nem fair ez így.


2022. máj. 25. 13:10
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom miből veszik le az itteni hozzászólók, hogy féltékeny vagy... Én jártam már hasonló cipőben mint a testvéred, erőltettem az egyetemet, mert nem tudtam, ha otthagyom, akkor mitévő legyek. Hazudtam otthon, közben nem csináltam semmit. Nem irigylem a húgodat. Szerintem ne mondd el otthon, ha annyira felnőtt ember, mint ahogyan azt itt is mondogatják, akkor előbb-utóbb szembe kell néznie a valósággal. Mint írtad, van olyan vizsgája, amiből ha most nem megy át, akkor kirúgják. Akkor úgyis kiderül minden. Szerintem őt sem érdekli a szak, amit tanul, ha érdekelné valamennyire, akkor legalább annyira megerőltetné magát hogy mindenből egy 2-est összekaparjon. Nem lehet, hogy családi nyomásra ment erre a szakra? Említetted hogy te is ott tanultál, plusz a családod tőle várja a megváltást, miután végzett.
2022. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

Szó nem volt ilyesmiről, egyáltalán nem volt nála erőltetve sem ez a szak, sem ez az egyetem. Ő akarta ezt tanulni.

Mikor az első vizsgái nem sikerültek, még évekkel ezelőtt, már akkor is beszéltek vele otthon. Hogy nem szégyen, ha mégsem ez a neki való út, adja be februárban megint valahová a jelentkezését, nézzen meg tavasszal más egyetemeket is akár, más szakokat. Nem, őt ez érdekli és majd belejön, következő félévben majd jobban fog tanulni. Én is beszéltem vele már, pár hete is. Hogy talán nem kéne ezt ennyire erőltetnie. De, mert ennyi évet nem fog a kukába dobni.

Biztosan van baj a motivációjával is, de úgy nem lehet tanulni, hogy közben pittyeg mellette a telefon, szól a tv...

2022. máj. 25. 14:05
 23/48 anonim ***** válasza:
9%
Árulkodni akkor se kell.
2022. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
Megnézném a te arcodat azért, ha a saját gyereked vágna át így, éveken át. :)
2022. máj. 25. 14:31
 25/48 anonim ***** válasza:
87%
Én nem a szüleidnek szólnék, hanem a tesómmal beszélgetnék. Szembesíteném, azzal, hogy nem tanul semmit se és a pótcselekvésbe menekül a tanulás elől. Ennek nem lesz jó vége.
2022. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
82%

Mi lenne, ha a testvéreddel beszélnél először? Vajon ő hogyan gondol arra, hogy anyád konkrétan azért dolgozik, hogy ő eltengedhőssen az egyetemen évekig a semmiért?

Én megértem a kérdezőt, és lehet egy ponton megemlíteném a szüleimnek, hogy egyébként teljesen más a gyerek fekvése, mint amit a kedves leányuk otthon előad. Aztán döntsék el ők, meddig finanszírozzák a seggvakargatást.

2022. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
20%

Mint szülő mondom: ha nem direkt dugják homokba a szülők a fejüket, akkor úgyis sejtik.

Épp ezért kár itt a kérdezőnek vergődnie. A szülők pénze megy rá, nem az övé. Amikor megelégelik, akkor majd beszélnek vele. Vagy ha most úgyis mindennek vége lesz, akkor meg úgyis kiderül.

2022. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem egyszerűen csak hagyd békén. Én legalábbis biztosan agyvérzést kapnék attól, ha a család folyton a tanulmányaimmal lenne elfoglalva, mert ők elvégezték és ők tudják mit hogyan kell tanulni, az nem lesz elég, már az első vizsgák után "beszélgetnek" velem, hogy lehet jobb lenne otthagyni stb. Ez nem segítség, hanem éppen ellenkezőleg. Ő pedig felnőtt ember, pénzügyileg nem önálló, de attól még igenis felnőtt és ez az ő dolga, ő végzi a képzést, ő kapja a jó vagy éppen rossz eredményeket, ő kap majd diplomát stb. Anyagilag támogatják, de azt majd ők eldöntik, hogy kívánják-e / tudják-e folytatni a jövőben, ez nem a te dolgod. (Zárójelben jegyzem meg, hogy mindenki másképp tanul és én például mindig úgy tanulok, hogy közben ott van nálam a telefon és a laptom, megy egy youtbe videó vagy tv műsor stb., és köszönöm szépen nincsen vele problémám).
2022. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
80%

"Megnézném a te arcodat azért, ha a saját gyereked vágna át így, éveken át. :)"


Kérdező, ha ilyen biztos vagy benne, hogy az a helyes, hogy elmondd a szüleiteknek, akkor miért írtad ki a kérdést, miért reagálsz így a válaszokra, amelyek ellentétesek a véleményeddel? Menj és számolj be nekik. Amúgy szüleitek is tudják, hogy nem tanul, nyilván összeállt már nekik a kép.

2022. máj. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:
Az, hogy valakinek megy úgy a tanulás, hogy van mellette egy alapzaj, közben írogatnak neki, másokkal beszélget, tök jó. De mint a példa is mutatja, a tesómnak így nem megy (több féléves csúszások, könnyebb tárgyakból is bukás 4-5 nap tanulás után is).
2022. máj. 25. 15:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!