Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen ti is kibuknátok, vagy...

Ezen ti is kibuknátok, vagy feleslegesen idegesítem magam, és irigy vagyok?

Figyelt kérdés

Régebben nem igazán tartottuk a kapcsolatot a messze élő rokonokkal, de pont mostanában vette az összes a fejébe a rokonlátogatósdit.

Nemrég volt nálunk anyukám unokahúga, most meg az egyik nővére.

A nővére ma reggel utazott vissza, de ami közvetlenül előtte történt, azon nagyon felidegesítettem magam. Miközben készülődtek, anyukám odasúgta, hogy a nővére kijelentette hogy hazavisz két darab parfümöt a gyűjteményemből, (amit évek óta gyűjtök, és mindhez külön emlék párosul) csak mert "úgyis olyan sok van belőle, mint egy drogériában"

Mehettem be a fürdőszobába, és választhattam ki kettőt, amit elvisz.

Nem háborogtam, mert nem szokásom kicsapni a balhét, de belül azóta is forrok.

Nekem sose lenne pofám senkitől semmit elkérni.

Ez a parfümdolog meg olyan nekem, mintha mondjuk meglátott volna rajtam egy ruhát, és azt mondta volna hogy vegyem le mert ő hazaviszi. vagy mondjuk egy folyékonyszappant a mosdó széléről, mert most épp kettő van ott. ezek HASZNÁLATI TÁRGYAK. hogy képes valaki csak úgy kijelenteni hogy neki kell, és hazaviszi?

És ezután tudtam meg azt, ami végképp kiverte a biztosítékot nálam. Beszélgettünk anyukámmal erről, és ha már témánál voltunk, megkérdeztem hogy tud e valamit a DKNY parfümről, amit hetek óta keresek. És akkor elmondta hogy a múltkor mikor itt volt az unokahúga, ő ugyanezt bejátszotta. Mondta hogy neki kell az a parfüm, így hazavitte.

Ezekkel a rokonokkal egyébként is még csak 2-szer találkoztam életemben, de ezek után nem is akarok többet.

Gyűlölöm a harácsolókat.

Nem értem, ez bevett szokás, hogy ha valaki elutazik valakihez, akkor meglát egy parfümöt, és hazaviszi? Vagy pont így jött ki, hogy ez a kettő rokon volt itt nálunk ki eltéréssel, akik ezt csinálják?

Mindenesetre anyukámmal megbeszéltük hogy ha legközelebb jön valaki, akkor előtte elpakoljuk a parfümgyűjteményemet biztos helyre.

Most nagyon mérges vagyok, elnézést ha esetleg összefüggéstelen az írásom.

Mit gondoltok erről? Én vagyok irigy, vagy ti is kiakadtatok volna?


2010. szept. 18. 07:44
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
94%
És ha megsértődnek, mi van? Az nem számít, ha te sértődsz meg? Csak végy nagy levegőt, mondd amit gondolsz. Nem lesz vége a világnak...
2010. szept. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
87%
Mit képzelnek magukról azok a k*cs*gök? Monnd meg nekik a magadét, hogy azokból nem adsz nekik egyet sem, ha háborognak, akkor zárt el. De mindenesetre te is elég töketlen vagy. Ne hagyd magad!
2010. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
94%

nálunk úgy szokás, ha megyünk, akkor viszünk, cserébe iszunk, eszünk és fordítva is így működik....

ne haragudj, de erről a viselkedésről nekem úgy tűnik, mintha a 'kedves' rokon ingyenkosztot, szállást akart volna, mellé meg amit megkívánt. Esetleg nem tűnt el valamid, nem vetted észre? bocs,de ezek után lehet olyat is vitt, amit már nem mert kérni..

2010. szept. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
93%
ezek után a minimum, hogy te is tegyél egy rokonlátogatást náluk, és ami tetszik vidd!
2010. szept. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
93%

Valaki írt itt olyat, hogy az odautazóknak ajándék. Már bocs, de egyáltalán nem szokás, aki megy az visz ajándékot és megköszöni szépen, hogy fogadják, ellátják, míg ott van.


Pofátlanság igen, de az meg anyádnak meg neked a hülyeséged, hogy hagyjátok. Érdekes, nekem anyám mindig megmondta, hogy nem nem adjuk oda, mert a gyereké, akkor is ha rokon kölyke vörös fejjel üvöltött valamelyik játékomért, mikor mentek el. Ugyanígy megvédene most is, de már magamat is megtudom. Nekem ilyen a fülebe sugdosna, biztos az ég a földdel egybe érne, hogy mit gondolnak, vegyék meg maguknak, egy ilyen parfüm eleve sok ezernél kezdődik, hát bszódjanak meg.

2010. szept. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
74%
ma 08:39 vagyok. Megkérdezhetem, hogy aki engem lepontozott, miért tette? Nem vagyok megsértődve, csak érdekelne, hogy mi az, amiben haszontalan volt a válaszom. Előre is köszönöm.
2010. szept. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
88%
Menj el hozzájuk, és te is vigyél haza "csak úgy" dolgokat. Én tuti ezt tenném, mit képzelnek magukról??
2010. szept. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
76%

Az én részemről simán megmondtam volna, hogy sajnálom de úgy tűnik irányítószámot tévesztett, mert a a DM tőlünk 500 m-re van, és ott lehet VENNI.


Nem utálom ezt a hozzáállást, hanem egyenesen rühellem!

Mi az hogy ha valakinek több van valamiből, akkor feltétlenül osztozni kell a rokonokkal? Te, tudod mit? Menj te is hozzájuk rokonlátogatóba (hívatlanul) és hord el a házuk felét!! :DDD


Amúgy valószínűleg egy kicsit Te is hibás vagy, mert nem merted közölni anyuddal, hogy na ezt azért már nem, vendégül láttad őket x napig azt ennyi! (lehetett volna hangosan is, hogy a rokon meghallja!) Gondolom Te etetted őket... És vigyázz, mert ha ezt egyszer engedted, nagy valószínűséggel a következő alkalommal már szó néllkül teszik majd ezt, és ráadásul nemcsak a parfümök terén!


(és még egy jó tanács: ezeknek a rokonoknak ne adj kölcsön még pénzt sem, nagy valószínűséggel nem fogod viszont látni! Sajna!)


És amúgy mondd meg anyudnak, hogy ne tőle kérdezzék, hogy a te dolgaidból vihetnek-e, hanem TŐLED és akkor majd megmondod, hogy igen vagy nem!


Szerintem eddig is el voltatok rokonok nélkül, nemde? Így nem is nagyon szorultok rájuk, így nem kell velük feltétlenül jópofizni, mert akkor rákapnak! És egyféleképpen tudsz nekik visszavágni: elterjeszted a rokonok körében, hogy mit csináltak, persze úgy hogy ezt ők harcolták ki, és hogy milyen dolog az hogy vendégségbe megyünk, és visszaélünk a helyzettel!


És van egy sanda gyanúm, hogy most nem is a parfümök miatt vagy kiakadva, hanem egyrészt a soha nem látott rokonok viselkedésén, holott Te mindent megtettél értük, másrészt anyukádon, hogy nem állt ki melletted (márpedig nem vihetsz el belőle, mert ez a lányom gyűjteménye...stb) harmadrészt szintén anyukád miatt, mert nem mondta meg a rokonnak, hogy inkább tőled kérdezze meg az ilyen dolgokat!


És igen igazad van! A rokonlátogatás csomagolással jár (sokszor nálunk is)! Kicsit fárasztó,de inkább megcsináljuk, minthogy keresgéljük egy életen át a dolgainkat!

2010. szept. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
32%

Nem vagy irígy,mert mindenki ragaszkodik a saját dolgaihoz.

Ellenben hisztériás és eléggé gyatra értékrendű vagy.

Ha nem akartad odaadni mondat volna,hogy nem adom és nem utólag höbörögni.

Az,hogy szerinted egy nővér távoli rokon,mert ritkán látjátok...hm,talán egy hat éves szájából elfogadható,neked már némi több logikával kellene rendelkezned.

Szóval az azért nem semmi,hogy némi gagyi pacsulikat többre tartasz(bármely)embernél.Azért ezt igyekezz kinőni!

2010. szept. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
41%
ugylátom mindenki le van pontozva
2010. szept. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!