Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen ti is kibuknátok, vagy...

Ezen ti is kibuknátok, vagy feleslegesen idegesítem magam, és irigy vagyok?

Figyelt kérdés

Régebben nem igazán tartottuk a kapcsolatot a messze élő rokonokkal, de pont mostanában vette az összes a fejébe a rokonlátogatósdit.

Nemrég volt nálunk anyukám unokahúga, most meg az egyik nővére.

A nővére ma reggel utazott vissza, de ami közvetlenül előtte történt, azon nagyon felidegesítettem magam. Miközben készülődtek, anyukám odasúgta, hogy a nővére kijelentette hogy hazavisz két darab parfümöt a gyűjteményemből, (amit évek óta gyűjtök, és mindhez külön emlék párosul) csak mert "úgyis olyan sok van belőle, mint egy drogériában"

Mehettem be a fürdőszobába, és választhattam ki kettőt, amit elvisz.

Nem háborogtam, mert nem szokásom kicsapni a balhét, de belül azóta is forrok.

Nekem sose lenne pofám senkitől semmit elkérni.

Ez a parfümdolog meg olyan nekem, mintha mondjuk meglátott volna rajtam egy ruhát, és azt mondta volna hogy vegyem le mert ő hazaviszi. vagy mondjuk egy folyékonyszappant a mosdó széléről, mert most épp kettő van ott. ezek HASZNÁLATI TÁRGYAK. hogy képes valaki csak úgy kijelenteni hogy neki kell, és hazaviszi?

És ezután tudtam meg azt, ami végképp kiverte a biztosítékot nálam. Beszélgettünk anyukámmal erről, és ha már témánál voltunk, megkérdeztem hogy tud e valamit a DKNY parfümről, amit hetek óta keresek. És akkor elmondta hogy a múltkor mikor itt volt az unokahúga, ő ugyanezt bejátszotta. Mondta hogy neki kell az a parfüm, így hazavitte.

Ezekkel a rokonokkal egyébként is még csak 2-szer találkoztam életemben, de ezek után nem is akarok többet.

Gyűlölöm a harácsolókat.

Nem értem, ez bevett szokás, hogy ha valaki elutazik valakihez, akkor meglát egy parfümöt, és hazaviszi? Vagy pont így jött ki, hogy ez a kettő rokon volt itt nálunk ki eltéréssel, akik ezt csinálják?

Mindenesetre anyukámmal megbeszéltük hogy ha legközelebb jön valaki, akkor előtte elpakoljuk a parfümgyűjteményemet biztos helyre.

Most nagyon mérges vagyok, elnézést ha esetleg összefüggéstelen az írásom.

Mit gondoltok erről? Én vagyok irigy, vagy ti is kiakadtatok volna?


2010. szept. 18. 07:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
A kérés pofátlansága hallatán, indokolt lett volna női szemérmedet legyűrve eképpen válaszolni: ne haragudj, de a gyűjteményem minden darabja egy-egy kedves emlék az életemből, ezért nem ajándékozom el, de gyere, megmutatom merre van a legközelebbi DM...
2010. szept. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%
én a magam részéről ezt pofátlanságnak tartom.
2010. szept. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
44%

Fura ez a rokonlátogatósdi nekem is.A mi családunknál nem gyakran járogatunk,de a férjemék családja igen.

Namármost illik vinni ilyenkor valamit,és adni is valamit.

Az anyósomékhoz van aki hűtőtáskával jön,mert hát hogy tyúkot,kacsát, kapnak általában a fagyasztóból.:)

Most kellet volna mennünk anyósommal az egyik rokonhoz,de betegek lettek a gyerekek,így mi nem mentünk.Küldtek nekik játékot.Mi a fenének,kérdem én?

A te történetedről az a véleményem,hogy valójában anyukád ajánlgatta fel a rokonoknak a parfümöt,csak letagadja.Ne haragudj rá lehet,hogy megterhelődött a családi kassza a rokonok miatt,és nem jutott már pénze ajándékra,és azért tette.Gondolkozott mi van otthon amit odaadhatna,hát a parfümök pont megfeleltek a célnak.De most tisztáztátok,remélhetőleg nem tesz többet ilyet.

Nem vagy irigy,a tiéd,nem kérdeztek,jogosan vagy felháborodva.

Te magadtól,ha ismered az indítékot,és a szokásokat,akkor vettél volna több ezerért ajándékot,vagy leveszel a polcról egy általad kevésbé kedvelt parfümöt?

2010. szept. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%
sztem is pofátlanság volt nem is kicsit. Neked meg hagynod nem kellett volna magad. Meg kellett volna neki mondanod h a parfümjeid neked fontosak és kész.
2010. szept. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

07:58

tuti hogy nem anyukám ajánlotta fel a parfümöket, tudja jól, hogy mennyit számítanak nekem.

egyébként természetesen kaptak ajándékot az ideutazó rokonok, ellenben ők nem hoztak semmit. de nem is számít, csak ne vinnék el a parfümjeimet..

2010. szept. 18. 08:03
 6/33 anonim ***** válasza:
88%
ha legközelebb bejelentkeznek a rokonok, egyszerűen közöld velük, hogy nem alkalmas a látogatás. én is mélységesen fel vagyok háborodva emiatt. milyen dolog az, hogy csak úgy elvisz valamit? én tuti hogy nem adtam volna oda neki, annyi szent! főleg hogy gyűjtemény! egy darabot se kapott volna! kerek perec meg kell mondani hogy ha parfümöt akar, vegyen magának. ilyen nincs!!! még jó hogy kibuktál! én a helyedbe nem fogadnám a kedves rokonokat...
2010. szept. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

tudom hogy nem kellett volna hagynom magam, de annyira féltem hogy megbántanám. én sose tudtam valakinek "nem adni" ha kért.

és utálom magam ezért, de azért is, amiért így felhúzom magam ezen. irigy dögnek érzem magam

2010. szept. 18. 08:05
 8/33 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem irigység! Úrsiten, hogy van ennyi bőr a képükön? Ráadásul egy DKNY nem két fillér. Basszus, ha tetszik neki, megmondom, milyen márka, melyik fajta és vegye meg magának!

Igazad van teljes mértékben, csak ne adtad volna oda őket!

2010. szept. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagy irigy. Az pofátlan, aki elviszi.

Nálunk is az volt a szokás, hogy eljöttek a rokonok, és mivel falun lakunk, és "úgyis van belőle", ami éppen aktuális volt (gyümölcs, zöldség, stb) felpakolták és vitték. Ajándékba meg hoztak egy doboz csokit, meg egy üveg piát. Azután már a gyerek játékait is vitték volna, mert az ő gyerekük olyan jól eljátszott vele. Na, ez tette be a kaput és szépen le lett építve a rokonlátogatás. (mellesleg mi nem jártunk hozzájuk)

Máskor ne engedd, hogy elvigyenek a parfümjeidből. Nem az a bunkó, aki megmondja, hogy nem ad a gyűjteményéből, hanem az, aki látogatóba megy és kér belőle.

2010. szept. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
63%

A kérdező kommentje:

07:58

tuti hogy nem anyukám ajánlotta fel a parfümöket, tudja jól, hogy mennyit számítanak nekem.

egyébként természetesen kaptak ajándékot az ideutazó rokonok, ellenben ők nem hoztak semmit. de nem is számít, csak ne vinnék el a parfümjeimet..



Jó nem ő ajánlotta fel,de nem is tiltakozott,amikor kérték,hogy ejnye de sok parfümötök van,de jó lenne nekem belőle...Nem mondta,hogy azt nem ígérhetem neked,mert nem az enyém,és a lányomnak rosszul esne.Csak odasúgta neked,hogy Rózsi kettőt elvisz ezekből.



A kérdező kommentje:

tudom hogy nem kellett volna hagynom magam, de annyira féltem hogy megbántanám. én sose tudtam valakinek "nem adni" ha kért.



Nagyon hasonlíthattok egymásra anyuval,valószínűleg ő is így gondolkodott.

2010. szept. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!