Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Higgyek ebben az átokban,...

Higgyek ebben az átokban, vagy csak feleslegesen idegesítem magam, ahelyett hogy igent mondanék a vőlegényemnek?

Figyelt kérdés

A családomat mintha egy átok sújtaná már pár nemzedék óta. Minden férfitagja alkohol problémákkal küzd - vagyis inkább nem küzdött - és most félek, hogyha hozzámegyek a szerelmemhez ő is ilyen lesz. A nagymamám, anyukám, nagymamai ágról minden férfi aki beházasodott a családba, először azt mondta, hogy nem szereti az italt, és ha nem is vetette meg, de nem ittak csak bizonyos alkalmakkor. Ám ahogy beházasodtak a családba, két-három év múlva mindegyik el kezdett inni, elég nagy mértékbe, pedig nem is ismerték egymást. Volt aki bele is halt. Rettegek, mert én anyukámmal átéltem ezt apummal, és annyira félek, hogy a jövendőbelim is ilyen lesz. Beszéltem már erről vele, ő is azt mondja mint a többiek, és félek, hogy ez ha hozzámegyek rövid időn belül meg fog változni. Mit tegyek? Annyira szerettem, hogy inkább elengedném, csak ne essen bele ő is ebbe a hibába...


Ti mit tennétek a helyembe?


2010. dec. 25. 21:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%
nem olvastam végig, de nehiggy!
2010. dec. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Ha egy férfi nem alkoholista,akkor később vagy azért iszik,mert rossz társaságba keveredik,de legtöbbször a házassággal van baj. A feleség nem, törődik a férj gondjaival,önző,házsártos stb.

Ha hiszel ebben az ostoba átok mesében,akkor soha nem fogsz senkihez feleségül menni,mert mindenkiről azt feltételezed,hogy alkoholista lesz.

Ismerjétek meg jól egymást a pároddal (nem csak az ágyban) mielőtt összeházasodtok. AQzután pedig közösen oldjátok meg a gondokat,szeressétek,becsüljétek meg egymást. Viseéljétek el a másik apró hibáit. Akkor nem lesz alkoholista a férjed.

2010. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Maximum annyi a családi átok, hogy hasonló típusú férfiakat választotok, akik valamiért hajlamosak az alkoholizálásra, vagy csak érzékenyebben reagálnak a problémákra és előbb-utóbb az ivásba menekülnek. A vőlegényedet el sem átkozod azzal, ha hozzámész és meg sem mented azzal, ha nem. Hogy alkoholista lesz-e, az a legnagyobb mértékben tőle függ.
2010. dec. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Tudod szokták mondani,hogy az alkoholista szülő mellett felnőtt gyerekek vagy ugyanolyanok lesznek,vagy éppen ellenkezőleg,megvetik az italt,tartozkodnak az ilyen férfiaktól stb.

Köze nincsen ehhez semmiféle átoknak.

2010. dec. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
21%
Ők isznak, és te érzel bűntudatot. Gondolom az utcán még te mész hátul.
2010. dec. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem menj hozzá, és ne higgy "átkokban", mert végén még ez a félelmed telepszik rátok, és a férjed ezért fog inni...
2010. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Érdemes lenne megnézned a "Halálos csók c. régi magyar filmet! Szerezd be valahonnan!!!!!!!
2010. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Eric Berne a Sorskönyvében foglalkozik a témával, pszichológiai oldalról.

De ha szereted, akkor menj hozzá. Ha mégis beüt az átok, akkor majd hadakozz vele. Esetleg kérj feloldozást egy paptól. Az ilyesmi néha működik.

2010. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8%
házasodj össze vele! Ha elkezd inni, akkor válj el tőle! Ha igazán szeret, akkor úgysem fog piás lenni! De ha nagyon babonás vagy, akor házasság előtt intézz néhány jogi papírt! Egyébként is! A férfiak azért rosszak, mert baj van a házassággal! Ha szülsz neki gyereket, nem lesz problámátok, akkor ő sem fog inni! De ne korlátozd ha egy kicsit sörözget, mert abból csak aa baj lesz! Higgy nekem, tapasztalat!
2010. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
10%
Hihetetlen, hogy a 21. században valaki még átkokban hisz. Ha egy felnőtt férfi inni kezd holott előtte nem ivott, annak oka van, és az nem egy babona.
2010. dec. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!