Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Higgyek ebben az átokban,...

Higgyek ebben az átokban, vagy csak feleslegesen idegesítem magam, ahelyett hogy igent mondanék a vőlegényemnek?

Figyelt kérdés

A családomat mintha egy átok sújtaná már pár nemzedék óta. Minden férfitagja alkohol problémákkal küzd - vagyis inkább nem küzdött - és most félek, hogyha hozzámegyek a szerelmemhez ő is ilyen lesz. A nagymamám, anyukám, nagymamai ágról minden férfi aki beházasodott a családba, először azt mondta, hogy nem szereti az italt, és ha nem is vetette meg, de nem ittak csak bizonyos alkalmakkor. Ám ahogy beházasodtak a családba, két-három év múlva mindegyik el kezdett inni, elég nagy mértékbe, pedig nem is ismerték egymást. Volt aki bele is halt. Rettegek, mert én anyukámmal átéltem ezt apummal, és annyira félek, hogy a jövendőbelim is ilyen lesz. Beszéltem már erről vele, ő is azt mondja mint a többiek, és félek, hogy ez ha hozzámegyek rövid időn belül meg fog változni. Mit tegyek? Annyira szerettem, hogy inkább elengedném, csak ne essen bele ő is ebbe a hibába...


Ti mit tennétek a helyembe?


2010. dec. 25. 21:17
1 2
 11/18 anonim válasza:
17%
meditálj egy kicsit és rendbe jösz
2010. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ez nem átok, hanem valamilyen sorozatosan ismétlődő, rossz "minta". Sztem is pszichológiai oldalról kellene megközelíteni a problémát. Úgy tudom, a Hellinger-féle családállítás (ami állítólag egy működő és jó módszer)ilyen gond esetén is segítség lehet. Ebben mondjuk nem vagyok 100%-ig biztos, de sztem egy próbát megér, nézz utána a neten!

Sok sikert!

2010. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Egy olyan viselkedés minta van a családotokban, hogy a női vonalat képvieslők ugyanazt a hibát követik el, és ez minta, generációkon át öröklődik. Ezt hivhatjuk akár "átok"nak is mindaddig lesz igy amig valamelyik leszármazott meg nem szakitja.

Nézd meg a szüleidet nagyszüleidet kérdezd meg tőlük, hogy mikor kezdődött el az ivászat, ez az időpont általában akkor szokott eljönni, pár év múlva mikor kezdik megismerni egymást a két ember jobban és jobban, itt jönnek majd a konfliktusok, és az azok megnem oldása.

Vagy pl. a nők "elsárkányosodása" amit gyűlőlnek a férfiak a parancsolgató és szabályozó, akarnok feleségek. Ezt a viselkedést egyik férfi sem hajlandó elviselni, hiszen a házasság előtt egy nő sem ilyen, különben ki venné el őket, a konfliktuskerülés miatt, az ital mint pótcselekvést használják, ha időben van még megállitható, ha megbeszélik a gondokat, problémákat..

2010. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
63%

a félelem, negatív gondolatok teremtő hatásúak, ahogy a pozitívak is

állítólag, ha úgy teszel hogy megvannak párodnak azon tulajdonságai, amik amúgy nincsenek, egy idő múlva meglesznek - ez lehet poz. ill. negatív

pl. ha állandóan ajnározod a pasid, hogy örülsz, milyen megbízható, egy idő múlva a megbízhatatlan ember meg akarja ezt érdemelni és olyan lesz és arra büszke lesz)

a pozitív gondolatokon járjon az agyad/az idegeid és azokat vonzod be


az alkoholra visszatérve:

az én párom és a munkája az alkohol körül forog

évtizedek óta minden munkatársa alkoholista! vagy arra költ a legtöbbet (szakmunkások) az én párom évtizedek óta nem kívánja az alkoholt csak mint az átlag ember, ünnepek, haverokkal pár sör és ennyi.

a legnagyobb krízishelyzetben képes EGY üveg sörrel elücsörögni egész nap!

2010. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

az előző vagyok

az utóbbival csak annyit akartam mondani, ha megfigyeled a párod magatartását, ill felmenőit, azokhoz nagyban hasonlóakat hoz a házba, nem a te felmenőidhez

ami még vele jön, azt a többit te magad ülteted belé.

2010. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

,,Ha szülsz neki gyereket, nem lesz problámátok, akkor ő sem fog inni!"

Miii? Gyereket szülni azért, hogy összetartsák vele a házasságot??? Az első és legnagyobb hiba a legtöbb esetben...

2010. dec. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
54%

Az átok azért érdekes dolog, mert visszaszáll a kimondójára, viszont rajtad csak akkor fog, ha hiszel benne és félsz tőle.

A női ágon nincsennek ismétlődő viselkedésminták (gyakori rossz közérzet igénytelenség, stb.), amikre érdemes figyelni hogy elkerüld azokat?

2010. dec. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi ujsag veletek kerdezo????
2015. márc. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!