Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a lányommal? Ti...

Mit csináljak a lányommal? Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
15 éves és nagyon válogat,mindig kell neki külön főzni vagy sütni valamit,és ez egy kicsit lefáraszt. Tudom hogy az én hibám,mert nagyon el lett kényeztetve,de mit tehetnék?
2010. szept. 17. 16:52
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
82%
szia, ugyanebben a cipőben járok, 14 éves koráig külön főztem őnagyságának, aztán meguntam. most azt eszi ami van, ha nem akkor nézze, vagy egyen amit talál. érdekes, mióta nem főzök külön neki hanem leszarom, normálisan kajál!!!
2010. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
63%
Hidd el egy két napig lesz szájhúzás, aztán jön az éhség nagy úr állapota, amikor tök mindegy lesz mit főzöl, mert meg fogja enni. Egy-két összeütközést ki bírsz.
2010. szept. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

Hú, micsoda anyukák, éheztetés ahelyett, hogy odahívnátok magatok mellé, és megtanítanátok a főzés alapjaira, amit nem 20 évesen kellene elkezdeni, hanem ilyen korban már bőven. Én gyerekként már ott álltam anyu mellett és paníroztam a rántott húst, csigatésztát hengergettem, tekertem a tésztagépet, később anyu megtanította a többi alapot is, hogyan kell rántást csinálni, lassan 26 éves nő leszek (sajnos saját háztartásom még nincs, ahhoz sok pénz kell), de bármi ilyent megkérdezhetek tőle, ha elakadok, viszont jól tanított, és sokszor már azt mondja, jobban csinálom, mint ő, belekóstol és újból-újból szed.


Nem éheztetni kell, hívd oda magad mellé, amikor épp az egyik kedvencét kéri és csináljátok meg együtt. Hiszen nem fog örökké veletek élni, egyszer önálló életet kezd, önálló háztartást vezet, mit csinál majd, ha most nem tanulja meg, rendel futártól, eszik konzervet, mint keresztanyám csinálta sokáig - még gyerekkel is (neki egyedül kellett aztán megtanulnia, keservesebb volt így, mint ha az anyja maga mellé vette volna)...


Apropó, anyu öcsémet is megtanította, amikor hasonló ízlés-különbség problémák voltak, ha öcsémnek más kell, beáll és megcsinálja.

2010. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Én biztos nem főznék külön. Összeiratnám a gyerekkel, hogy mit szeret enni. Aztán azokból válogatnék többnyire a családnak. Viszont ha csak kevés ilyen étel van, amit szeret, akkor bizony lennének napok amikor a kishölgy nem eszik főtt kaját mert nem főznék neki külön. (Kivéve akkor ha betegség miatt nem eheti azt amit a többiek)


Nálunk is iszonyat válogatósak a fiúk, na meg én is, de megoldottuk. Minden nap más mondja meg, hogy mi legyen a kaja és nincs vita belőle. A nem szeretem és a nem eszem meg, nálunk külön kategória.

2010. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

16:25 egyrészt nagyon is igazad ven, másrészt viszont a mai hasonló korú lányok "már csak nem fognak főzni". Osztálytársamat is megkérte az anyja, hogy mosogasson el, mire "már csak nem fogok mosogatni, most lakkoztam ki a körmöm" De ez az szülők hibája, akik hagyják így elkényesedni.

Amúgy 16/L vagyok, és tudok/szoktam is főzni, persze még nem tökéletesen:)

2010. szept. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
az "éheztetési" módszer nem válik be mert akkor nem hajlandó enni,volt hogy 3 napig nem evett semmit,utána rosszul lett,de akkor sem akart enni.
2010. szept. 17. 17:36
 27/36 anonim ***** válasza:
Mondom, állítsd magad mellé, ha egyszer rákap, ki se tudod parancsolni a konyhából.
2010. szept. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
27%

ÖÖ nem lehet hogy a lányodnak bajok vannak a súlyával? Lehet diétázni szeretne, és amiket te egyébként főzöl, azok nem felelnek meg ennek. De mivel nem írtad le részletesebben ez csak egy tipp.

Amúgy nálunk mindig úgy ment, hogy anya megkérdezte mit szeretnénk enni, és aszerint főzött.

2010. szept. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Fözzetek közösen, csak akkor föz neki külön ha besegit.
2010. szept. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Most mondjam azt, hogy edd meg amit főztél?
2010. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!