Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogy tudta elfogadni, hogy...

Ki hogy tudta elfogadni, hogy meghalt a rokona??

Figyelt kérdés
Édesapám meghalt, több mint fél éve. De még mindig nehéz. Kinek mi segített?? Apu hirtelen halt meg.
2022. máj. 8. 22:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem próbálj arra fókuszálni, hogy a te életed minél tartalmasabb legyen. Bármelyik szülő ezt kívánná. Próbáld azt tenni, amitől boldog vagy , és tudod, ő is boldog lenne.

Ugyan nem halt meg egyik szülőm sem, nagyszülőm

Már igen, de úgy gondolom, az ő céljuk az, hogy te boldog legyél, és aztán így tovább :) Toltsd meg az életed programokkal , örömmel . Ennél szebb tisztelet nincs :)

2022. máj. 9. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
Időn kívül semmi sem, de még az sem teljesen segít.
2022. máj. 9. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Isti22 ***** válasza:
57%

Ez így sok mindentől függhet. Hány évesek vagytok pl.? Mit jelent, hogy nem tudod elfogadni?


Ha elég idősek vagytok, akkor ez az élet rendje. Így is normális, ha fáj, de nem történt "tragédia". Általánosabb dolog, hogy a halálhoz nagyon negatívan viszonyulunk, pedig a halál jó, hogy van vagy legalábbis egy szükséges rossz.


Személy szerint én is úgy álltam hozzá, hogy ez az élet rendje. Így is sokat gondoltam rá, még most is, évekkel később, de idővel enyhült az érzés.


Részvétünk. Éld meg nyugodtan a gyászt, ez normális. :)

2022. máj. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
30%
"De a kérdező helyzete nem ilyen, 6-os! " Aha, és ezt melyik infóból szűrted le? Talán abból hogy fél év alatt nem javult a lelkiállapota? Majdhogynem zéró infót adott meg magáról. És jó lenne leszokni arról a baromságról hogy ördögtől valónak kezeljük az antidepresszánsokat Még fél évi kínlódás után is.
2022. máj. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%

Ha kell akkor add ki magadból a fájdalmat, nyugodtan sírj. De ne merülj el nagyon a gyászban, éld mellette a saját életed. Az idő segíteni fog.

Nekem nagyszülőm halt meg évekkel ezelőtt, de ha eszembe jut van hogy még mindig elsírom magam.

2022. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a kedves válaszokat.
2022. máj. 9. 21:41
 17/19 anonim ***** válasza:
78%
Lassan két éve nem tudok túl lenni a nagymamámon. Igaz, nálunk egyedi a helyzet, kb. őt egyedül éreztem magamhoz közel az egész családból, a többieket csak ledobta a gép, de nincs egészséges kötődés. Nem segít az idő, és én nem vagyok bár sírós, viszont extrém ingerült vagyok kb. mindig.
2022. máj. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
46%
élni kell tovább. egyszer mindenki elmegy. ki előbb- ki utóbb.
2022. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
70%
Remélem, nem pontoztok le... Tavaly éltem meg utoljára egy nagy veszteséget, kirúgtak a munkahelyemről néhány perc alatt, váratlanul. Igaz, nem halt meg senki, de szó szerint gyászfolyamatot kellett megélni, még nagyon sok tervem volt, és SENKI nem mondta meg a valódi okát, miért is kellett távoznom. A kultúránkban nagyon helyesen egy év a gyászidőszak, minden napot meg kell élni a veszteség nélkül. Nem mindegy, ki hogyan éli meg ezt az időszakot. Súlyosabb esetben szükség van gyógyszerre és külső szakemberre is. Van, amit nem lehet elfogadni, csak megtanulni ezzel együttélni.
2022. máj. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!