Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogy tudta elfogadni, hogy...

Ki hogy tudta elfogadni, hogy meghalt a rokona??

Figyelt kérdés
Édesapám meghalt, több mint fél éve. De még mindig nehéz. Kinek mi segített?? Apu hirtelen halt meg.
2022. máj. 8. 22:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
12%
az idő segíteni fog. csak ki kell bírni. Antidepresszáns, pszichologus/ pszichiáter, nyugtató. Ezzel ha kihúzod 1-2 évig , utána kicsit jobb lesz
2022. máj. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Nehogy elkezdj antidepresszánst meg nyugtatót szedni! A gyász normális, az lenne a baj, ha nem lenne. Régen is egy évet tekintettek gyászévnek, de ma már ezt kihúzzák kettőre. Nem kell siettetni, engedd meg magadnak az érzéseidet, csak közben ne foszd meg magadat a kellemes élményektől.
2022. máj. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Beszélgess a szeretteiddel és ne merülj bele az önsajnálatba. A halál az ittmaradóknak rossz.
2022. máj. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%
1. vagyok. A szüleimnek ez segített a tesóm halála után.
2022. máj. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Az időn kívül más nem segít. Azt, hogy az embernek elmennek a szülei, elfogadni nem nagyon lehet, legfeljebb megszokni.

Az én szüleim egymás után nagyon gyorsan mentek el. Lassan 10 éve, hogy megtörtént, de még fáj. Mindig is fájni fog, de az igaz, hogy az idő körbenövi a gyászt, most már tudok mosolyogva beszélgetni róluk. És tudok nyüszítve sírni is, ha róluk van szó. Ez ilyen :)

2022. máj. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
Le lett pontozva az egyes, pedig de, van az a szint amikor kell a segítség a gyásznál is. Nem állítom hogy mindenkinek, de idősebb embereknél gyakori.
2022. máj. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%
De a kérdező helyzete nem ilyen, 6-os! Gyógyszerre akkor van szükség, ha az illető mondjuk képtelen aludni vagy enni, vagy extrém ingerlékeny vagy annyira levert hangulatú, hogy nem tud dolgozni. A gyász fájdalmára nem kell gyógyszer.
2022. máj. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a nevelőapám hunyt el két hete. Hat éves korom óta ismertem. Váratlanul halt meg, műtétre várt, de nem amiatt ment el. Az első hét nehéz volt, de rájöttem, hogy akármit csinálok, nem tudom visszahozni, el kell fogadni, el kell engedni. Olyan ez, mintha elutazott volna, de nem ír és nem is telefonál.
2022. máj. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
6%
OFF. Az édesapád az nem a rokonod, hanem a hozzátartozód.
2022. máj. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

4-es, a szüleid tehát a gyereküket veszítették el!

Ezt ne hasonlítsuk ahhoz, ha felnőttként elveszítjük szüleinket.

Az a normális, ha a nálunk évtizedekkel idősebb családtagunk előbb hal meg, mint mi. Ha a nálunk évtizedekkel fiatalabb hal meg előbb; méghozzá az, akit kisbaba kora óta gondoztunk, szeretgettünk, az valóban olyan trauma, amihez pszichológus vagy akár gyógyszer is szükséges lehet.

2022. máj. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!