Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednéd a szüleidnek, hogy...

Engednéd a szüleidnek, hogy beleszóljanak a szerelmi életedbe?

Figyelt kérdés
Ha azt mondják a szüleid, hogy nem lehetsz egy bizonyos személlyel, akkor elfogadod a döntésüket?
2010. szept. 16. 21:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem aki tényleg szerelmes,azt nem lehet befolyásolni. /fától az erdőt/
2010. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
91%

Nekem beleszóltak, és el is akartak tiltani, mert úgy látták, h nem őszinte, és h nem szeret. Mondanom sem kell oltári háborúkat vívtunk,verkedés, üvegdobálás, elcuccolás, minden volt, és közben próbáltam normálisan viselkedni a párommal. Akkor megtettem,ma már nem hiszem, h újra képes lennék végigcsinálni, de láss csodát igazuk volt.

Ennek ellenére nem dobtam ki, minél több vitánk volt a szüleimmel, annál jobban ragaszkodtam a páromhoz, annál jobban küzdöttem érte.

Nem bántam meg, ma már tudom, h szeret, megváltozott, feleségül fog venni, de nem állítom, h nem alakult volna másképp, ha nem akarnának belerondítani az életembe. A szüleim is közben beletörődtek, egészen megkedvelték, állítom, hogy erre az egészre már nem is emlékeznek.


De ha akkor nem szólnak bele, ma egészen biztosan mással lennék, valószínűleg jóval kevesebb szenvedés árán. És józanabbul tudtam volna tekinteni a saját kapcsolatomra is.

2010. szept. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
75%
Azert nem mindegy, hogy milyen szituaciorol van szo. Ha valaki csak azert nem szimpatikus, mert nem tud fozni vagy nincs diplomaja, akkor nem engednem, hogy beleszoljanak, viszont utolag mindig igazuk van a szuloknek, ha olyanert szolnak, ami tonkretehetne a sajat gyerekuk eletet. Gondolok itt arra, hogy az illeto kabszeres vagy bunozo...na akkor mindenkepp szolnek szulokent es a gyerekem lehet, hogy megkoszonne kesobb, ha abban a pillanatban nem is lat a rozsaszin kodtol. Egy szulonek kotelessege ilyen sulyos esetben beavatkozni, amugy nem.
2010. szept. 17. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
79%
Érvelés nélkül nem. Ha rendesen megindokolják, átgondolom.
2010. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ, ha csak a lila köd miatt nem látom amit ők, hogy a párom egy barom és kihasznál vagy bántani fog érzelmileg akkor örülnék neki ha valahogy megvédenének, de ha csak mert nem azzal jövök össze akit ők kinéztek akkor nem akarnám hogy beleszóljanak. Nekem anyum már figyelmeztetett hogy nem kéne bizonyos pasikkal járnom és sajna mindig igaza lett. De ő tényleg mindig csak jót akart, akar nekem.
2010. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
91%
Nekem beleszóltak anno. 18 évesen megismertem a jelenlegi férjem és nem voltam hajlandó parancsszóra elhagyni a szüleim kedvéért. Azóta saját magam tartom el, mert közölték, hogy nem vagyok a gyerekük többé.
2010. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
79%
Meghallgatnám az indoklásukat, ennyit megérdemelnek, de ha nem értek velük egyet, akkor nem hagynám.
2010. szept. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim válasza:
27%
Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, fontos a véleményük, ki is kérem, de a döntés az enyém. Tudom, hogy a legjobbat akarják nekem, de nem tudhatják mindig, hogy az tényleg a legjobb nekem, amit ők annak gondolnak. Volt, hogy nem hallgattam rájuk, és meg is bántam, nekik lett igazuk. De nem dörgölik az orrom alá, felnőtt nő vagyok, a saját hibáimat nekem kell elkövetnem. Tanácsot adnak, de én döntök, aztán ha mégis nekik lett igazuk és pórul jártam, még akkor is vígasztalnak:) Úgy érzem ez az arany középút.:)
2010. szept. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Nem
2016. jún. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
78%
Sokgyerekes apaként.. én nem szólok bele - hozzászólok, ha kérdeznek. De mindegyik gyerekem mindenkijéről tudok, tudtam az nekem fontosabb, mint, hogy én döntsek el bármi ilyesmiben. Néha nehéz volt megállni, az kétségtelen.
2016. jún. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!