Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják az egyedülálló...

Miért mondják az egyedülálló nőkre hogy besavanyodnak? A kapcsolatban lévőkre miért nem?

Figyelt kérdés

Ezt nem értem. Én is 30 felé közeledek, és nem vagyok savanyú. És sok nő boldogabb egyedül, mint párkapcsolatban. És én jobban tartok egy párkapcsolattól (amilyenek a mai kapcsolatok) mintha egyedül maradnék.

A nők 50%-a válik.

A nők 60-70%-a boldogtalan a kapcsolatában, csak egyéb okok miatt nem tud abból kilépni.

5 nőből hármat vernek Magyarországon.

Boldogtalanok...és még sem mondja rájuk senki hogy besavanyodottak!

Ellenben az egyedülálló nők nagy része boldog, van szabadideje, szabadsága, kiegyensúlyozott (pl. egyedülélők, vagy szüleikkel élők, vagy gyerekeiket egyedül nevelő nők).

Sokkal több boldogabb van... Ti ezt hogy gondoljátok?


2010. szept. 16. 20:59
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
61%
Savanyú a szőlő....és így próbálod magad nyugtatni miért jó ha nincs kapcsolatod???!!!Szerintem a te korodban ez nem normális hogy jól érzed magad egyedül és nem akarsz kapcsolatot.Amikor én is így láttam a világot akkor mentem pszichológushoz és 5 hónapos terápia után már akartam társat és lett is most van egy családom és hála égnek minden oké nem akarunk válni még van egy kis szerelem is és a párom nem szokott verni.Vannak viták és nézeteltérések de igyekszem megoldani és sokszor hálát adok az égnek hogy nem vagyok már egyedül.
2010. szept. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
88%

Én is sokat voltam egyedül 30 éves koromig, aztán megismertem a férjem. Akkor értettem meg, miért nem jó egyedül. Ráadásul addig sokat buliztam, utaztam (szerencsére megtehettem), csak magamra költöttem, de utólag látom, hogy ez a fajat 'boldogság' sehol sincs ahhoz képest, hogy most családom van, ahová lassan megérkezik a második kisbabánk. Én azóta vagyok igazán boldog, amióta mindez megvan.

És ez a boldogság már teljesen másfajta természetű, mint a korábbi, amit egyedülállóként annak hittem.

Persze, nem kell mindenkinek egyformán élni, DE! Ha végigolvasod azokat a válaszolókat, akik az egyedüllétre szavaztak, szinte kivétel nélkül rossz családi mintát látnak/láttak maguk előtt és ebből indulnak ki. És ezért utasítják el a komoly kapcsolatokat és a családot, ezért büntetik saját magukat. Holott a család nem csak a kudarcról szól, mert ha mindenki megdolgozik érte (igen, ingyen nem adnak semmit), akkor bizony a legszebb együttélési forma, ami létezik. Nem véletlen, hogy így alakult az emberiség történelme folyamán...

2010. szept. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%
Számomra szerelem nélkül nincs párkapcsolat, a kettő együtt létezik, szerelem nélkül nem vagyok képes párkapcsolatra. Most nem mindegy az nektek, párkapcsolatot erőszakolóknak, hogy hány évesen jön össze nekem? Ki tudja, hol és mikor sikerül... Most azokat hadd kérdezzem már meg, akik 30 fölött jöttek össze életük párjával, ha csak akkor találkoztak és előtte nem, vajon mi lett volna, ha épp akkor, amikor összetalálkoznak, éppen párkapcsolatban élnek? Meddig tépelődnek előző párjuk mellett, hogy váltsanak-e vagy maradjanak a megszokottnál? Nem volt jobb pont akkor pont egyedülállónak lenni és nem agyalni azon, mi legyen a már meglévő másikkal, hogy ne bántsák meg, csak mert a másikba szerelmesek?
2010. szept. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
64%
10:59-es itt most ha jól értettem a kérdezőt, nem arról van szó, hogy hány évesen taljuk meg az igazit, hanem hogy ugyanolyan jó egyedül leélni egy életet, mint társsal, családdal. Társat 35-40 évesen is találhatsz, még úgy is, hogy emiatt egy másiktól kell elválnod, ettől még lehetsz boldog. De itt most az egyedül-kontra-családdal dologról van szó.
2010. szept. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
11:05 - Nem, ez is tökéletesen ide vág, mert lehet, hogy valaki soha nem találja meg a szerelmet és ehhez még nagyigényűnek se kell lenni.
2010. szept. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
69%
Jót mosolyogtam a tapasztalt huszonéves szinglik válaszán. Azt gondolom, majd 50-60 évesen kellene erre a kérdésre válaszolni. Nos, nekem van egy jó 50-es barátnőm, egyedül él, nem takarít, mert neki mindegy, félkész kajákat vesz, mert magának nem főz, nem vasal, mert minek, stb. Most bajban van, mert kiderítették egy véletlen folytán, hogy valószínűleg nőgyógyászati daganata van , el kellene mennie nőgyógyászhoz, de nem mer, mert még sosem volt sem férfival, sem nőgyógyászaton. Inkább marad a "tudatlanságban. Szinte folyton alszik, annyira egyedül van, csak az állataival beszélget munkán kívül. Nos, nekem ez nem jön be, nekem férjem gyerekeim, unokáim vannak, el sem tudnám képzelni egyedül az életem. De nem is irigylem a szingliket.
2010. szept. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
48%
13:32 - Nem minden egyedül élő ilyen hülye (már bocs), sőt, ehhez nem kell egyedül élőnek lenni, elég, ha valaki tudatlan az élet dolgaiban. Van egy unokatestvérem, férje, gyereke is van, neki is nőgyógyászati daganata van, és miért? Mert nem járt rendszeresen ellenőrzésekre. Én akkor is járok az évente ajánlott szűrésre, ha nincs párom, mert fontos az egészségem.
2010. szept. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

Az ember természetes állapota, hogy párkapcsolatban él, mert társas lény. Genetikailag úgy vagyunk kódolva, hogy az átlag párba rendeződik, de ettől függetlenül mindig lesznek kivételek.


Az ugyanúgy nem igaz, hogy minden egyedülálló besavanyodott, mint ahogy az sem igaz, hogy a párok zöme boldogtalan, viszont van egy mondás:


Aki házasságban él, az kifelé vágyik, aki házasságon kívül van, az meg befelé vágyik.


Ez is egy általánosítás, de mint tudjuk, minden általánosításnak van valami alapja.


Általában azt gondoljuk, aki pár nélkül él, az többször érzi magát egyedül, magányosnak, mint aki társas kapcsolatban él.


Aki sokat érzi magát magányosnak, az boldogtalan, savanyú lesz. (Ez egy párban élő emberre is igaz lehet.)

2010. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
35%
A kapcsolatokban lévők ugyanugy besavanyodnak főleg ha a férj máshoz jár .......
2010. szept. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
51%

13:32-es: Nem hiszem, hogy egy huszonéves szingli megmosolyogni való csak azért, mert te esetleg idősebb vagy, vagy mert ismersz olyat, aki idősebb. Én írtam, hogy 23 éves vagyok, és 2 éve nincs párom. Nem azért nincs, mert nem szeretnék, vagy mert azt tervezem, hogy soha nem is lesz, egyszerűen csak most éppen nincs, és most az életemnek egy olyan periódusát élem, amikor úgy érzem, hogy jobb nekem egyedül. Tipikusan nem az az ember vagyok, aki pl. kész kajákat eszik, mert hogy saját magamnak minek főzzek. Én pont úgy vagyok vele, hogy bármilyen bonyolult kaját megfőzök saját magamnak is, mert értékelem magam annyira, hogy ezt megtegyem magamért.

Amúgy meg jól érzem magam úgy, hogy egyedül vagyok itthon, de azért ne gondolja senki, hogy nincs társaságom. Vannak barátaim, akikkel naponta beszélgetek, vannak családtagjaim (és itt nem csak a szüleimre gondolok), meg egyetemre járok, ahol naponta találkozom emberekkel. Szóval attól még, hogy egyedül vagyok, nem vagyok magányos.


Majd egyszer biztos lesz megint partnerem, nem zárkózom el a gondolattól, de jelenleg nem zavar, hogy nincs.

2010. szept. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!