Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják az egyedülálló...

Miért mondják az egyedülálló nőkre hogy besavanyodnak? A kapcsolatban lévőkre miért nem?

Figyelt kérdés

Ezt nem értem. Én is 30 felé közeledek, és nem vagyok savanyú. És sok nő boldogabb egyedül, mint párkapcsolatban. És én jobban tartok egy párkapcsolattól (amilyenek a mai kapcsolatok) mintha egyedül maradnék.

A nők 50%-a válik.

A nők 60-70%-a boldogtalan a kapcsolatában, csak egyéb okok miatt nem tud abból kilépni.

5 nőből hármat vernek Magyarországon.

Boldogtalanok...és még sem mondja rájuk senki hogy besavanyodottak!

Ellenben az egyedülálló nők nagy része boldog, van szabadideje, szabadsága, kiegyensúlyozott (pl. egyedülélők, vagy szüleikkel élők, vagy gyerekeiket egyedül nevelő nők).

Sokkal több boldogabb van... Ti ezt hogy gondoljátok?


2010. szept. 16. 20:59
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
50%

Szabó Magda se savanyodott be gyerek nélkül, bár párja volt, de gyerek mégse. Egyik kedvenc rokonomnak soha nem lehetett gyereke egy betegsége miatt, igaz, férjhez ment, de a betegsége ellenére egy életvidám nő volt.

Csak azért mondják, mert azt hiszik, hogy csak úgy lehet élni, ahogy ők élnek. De arra nem gondolnak, hogy nem mindenkinek jön össze a szerelem, vagy nem mindenkinek lehet gyereke.

2010. szept. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
78%
Előzőnek: olvasd el Szabó Magda nemrég kiadott levélgyűjteményét. Szenvedett ő épp eleget a magánytól idős korában.
2010. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
25%
Hát nem tudom, én mindennél többre értékelem a szabadságomat, és hogy legalább itthon az van amit én akarok. Hülye lennék alkalmazkodni egy másik akárkihez. A macskát is kitettem volna már 1-2szer mikor nem úgy viselkedett ahogy kellett volna, de az állataimhoz általában ennél azért jobban kötődök mint az emberekhez. Egy pasinak elsőre kiadnám az útját..
2010. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
84%

Nőjogi aktivistaként is sokallom azt,hogy "5 nőből hármat vernek Magyarországon" - az általam ismert NANE-adatok szerint minden 5. nőt ér valamikor élete során párkapcsolattal összeköthető erőszak. Nyilván ez is sok - de ha túlzunk az adatokkal, csak azt érjük el, hogy az emberek legyintenek, hogy ez nem így van.


Valóban magas nálunk a válások aránya,és ezt a jelenlegi politika a hagyományos nőkép erőltetésével próbálja "megoldani" - holott az okok azzal hozhatók összefüggésbe,hogy azon európai országok közé tartozunk, ahol a férfiak legkevésbé részesednek a házimunkából. A tipikus magyar feleségnek valóban a bele lóg, mindent egyedül csinál, és még meg is kapja, hogy nem kívánja a férje, mert milyen lestrapált, stb. Sok itt olvasható kérdés tükrözi a magyar mentalitást ("férjem csak gépezik" "elissza a pénzünket, én persze nem járhatok sehova" stb.)


Szóval valós problémákat vetsz fel,amikkel foglalkozni kell - de azt mondani, hogy MINDEN feleség lestrapált, és minden egyedülálló nő szabad és boldog, szintén általánosításnak tűnik nekem. Igen, nem kell megbélyegezni az egyedülállókat, mert egyedülállóként is lehet boldognak lenni - de ugyanúgy egy kapcsolat is lehet egyenrangú.

29/N

2010. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
53%
22:02 - Igen, a rokonom is szenvedett a betegségével, egész életét fájdalmakkal élte le miatta, élete végén már gépeken volt, DE MUTATTA A KÜLVILÁGNAK? NEM! Az, hogy valakinek valami rossz, nem azt jelenti, hogy be van savanyodva. És én több zsörtölődőt ismerek házasok között, mint egyedülállók között. Ezzel nem azt mondom, hogy egyedül lenni az ideális, hanem csak azt, hogy NEM SZABAD ÍTÉLKEZNI csak azért, mert valaki másképp él, mint amit a társadalom elvár.
2010. szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
55%
22:08 - Bocs, 1-szer kértem segítséget a NANE-től, és nem kaptam. A NANE azokat is jegyzi vajon, aki nem mer szólni, és azokat is, akik ügye fölött elsiklanak?
2010. szept. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
77%

nem most leszel besavanyodott,hanem 10 év múlva, de lehet hogy több. Persze vannak akik egyedül érzik jól magukat,nem lesz párjuk soha, de amikor egy ilyen nő meglát egy idős házaspárt sétálni,-akiknek van közös múltjuk- ne mondja senki,hogy nem facsarodik össze egy magányos ember szíve.

aki besavanyodott nem feltétlen magányos, vagy egyedülálló...számomra az besavanyodott aki nem megy sehova,csak a kutyáját sétáltatni meg dolgozni, amúgy a tv előtt ül 30 évig, majd meghal.És ez szomorú.

És én akkor sem hiszem el,hogy egy pl 40 éves egyedülálló nő lehet boldog,ha hazamegy az üres lakásába és egyedül eszik.Még ha vannak is barátai...a barátai egyszer megházasodnak és ő egyedül lesz...úgy igazán.Ez nem besavanyodottság,hanem magány szerintem. Egy ember magányosan számomra nem lehet boldog.A boldogságot meg kell osztani valakivel ,át kell élni a boldog pillanatokat

valakivel,hogy az tényleg számítson!

Számomra elképzelhetetlen,hogy egyedül legyek 40 éves koromban, gyerek és férfi nélkül.Hogy aztán együtt öregedhessünk meg és együtt éljük meg,hogy az unokák nálunk nyaralnak.De ez még odébb van=)

Egyébként egy házas nő is lehet besavanyodva,nem csak egy egyedülálló,úgy ahogy egy boldogtalan nő nem feltétlen van besavanyodva.... de egy párkapcsolatban élő nőt van aki este átöleljen.(Feltételezzünk egy jó kapcsolatot

De mondom, a besavanyodottság nem ugyan az mint) a magány...szerintem!

2010. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
48%
Ne jósolgassatok már, hogy ekkor meg akkor lesz valaki besavanyodva... Miért lenne? Az élet nem csak a családból áll. Én gyerekként tudom, milyen a szüleim villámhárítójának lenni, én ezt a fajta családmodellt tudatosan el akarom kerülni, tehát ha egyszer lesz családom, nem akarom, hogy olyan legyen a légkör, amiben én felnőttem. Ez nem könnyű, és ezt sajnos a szüleim is nagyon megnehezítik, de nem tágítok, mert ha a társadalom elvárásainak eleget téve házasodok, akkor ugyanazt a hibát elkövetem, amit a szüleim, és az én gyerekeim is boldogtalanul nőnek fel. Nem érdekel, hogy huszonévesen, harmincasként vagy negyven fölött lesz csak esélyem a normális családra, és az se, ha esetleg soha, de még mindig jobb egy semmilyen, mint egy rossz.
2010. szept. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
47%

akkor tegyük fel hogy én még sosem éreztem magam magányosnak, pedig barátaim se sok van (van 1-2, de nem nagyon találkozunk), párom se volt még soha (lett volna már lehetőség, de nem igazán érdekelt..), és nem érzek kényszert arra, ha bárkivel megosszam ha boldog vagyok. Biztos egy elb*szott ember vagyok, mert alapból mindig jó kedvem van, azt csinálhatom amit szeretek, és még vannak céljaim, családot, gyerekeket viszont sosem terveztem. Úgy vettem észre, hogy amikor békénhagynak, jól érzem magam, csinálom amihez kedvem van, stb. Ha viszont bárki elkezd érdeklődni a dolgaim iránt, ideges leszek, és már nincs jó kedvem. Szüleimmel is ez a fő vitaforrás, ők kíváncsiak rám, én viszont nem akarom mással megosztani az életem (pedig jó viszonyban vagyunk egyébként). Ja, sétáló öregemberek láttan pedig max az jut eszembe, hogy mehetnének kicsit gyorsabban is..

Jó, igaz, még nem vagyok 30 se, de világéletemben ilyen voltam. Nem érdekelnek a párkapcsolatok, gyerekek, egyáltalán nem érdekel senki, egyedül az internet az, ahol 'szeretem' az embereket.

Elhiszem hogy a legtöbben nem ilyenek, és van aki most ilyen, aztán majd megváltozik.. de én már kisgyerekként is magamnak való voltam, sosem gondolkodtam nagyon máshogy...

2010. szept. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
32%

22.08

Ma magyaroszágon mit csinál egy nőjogi aktivista azon kívül hogy eléri hogy ne lehessen mesélni az oviban a Hamupipőkét mert sztereotíp és elnyomják benne a nőket?

2010. szept. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!