Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Toxikus a családom? Tényleg...

Toxikus a családom? Tényleg kéne fizetnem?

Figyelt kérdés

Teljesen kikészít lelkileg a családom, főleg anyám. Néha tényleg már azon gondolkodom, velem van-e a baj? Elég hosszú sztori, nem is tudom hol kezdjem...

Anyám... egész életemben anyám megmentője akartam lenni. Szerintem azért, mert valószínűleg manipulált sokszor engem... például nem szeretett ott lakni, ahol voltunk, apám anyja miatt többek között, és azt mondta nekem, én könyörögjek nagyon cukin apámnak, hogy menjünk el onnan, mert nem szeret ott lakni, és őrá úgysem hallgat. 10 éves sem voltam.

Illetve anyám lelki szemetesládája voltam egész gyerek és tinédzser koromban. De nagyon durván. Nem túlzok, ha azt mondom 100-ból 99x az ő panaszkodását hallgattam, kb más témánk se volt, mint apám anyja, vagy ez szar, az szar, a nővérem egy szemét és stb...

Azt már csak zárójelben ideírom, hogy szinte mindennaposak voltak nálunk a durva veszekedések apám és anyám közt. Anyámat nem lehetett leállítani, ha belekezdett valamibe, képes a mai napig órákig tolni a f*szságait megállás nélkül, nem segít, bárhogyan érvel az ember...

Mikor beütött a 2008-as válság, a nővérem és a bátyám tartotta el a szüleimet. Én is nagyjából fenntartottam magam a nyári diákmunkájaimból. Persze a kaját a szüleim fizették, de sokszor előfordult, hogy a saját pénzemből vettem bérletet és stb... Ruhát mindig magamnak vettem. Persze cigire mindig volt pénz, a mai napig iszonyat fáj nekem, hogy egyik télen egy régi szakadt puma cipőben jártam, mert anyámék ,,nem tudtak,, pénzt adni egy olcsó kínai csizmára se, persze a cigi az ment.. ekkor a nővéremtől se kaptam egy tizest sem, arra hivatkozva hogy épp eleget segít ő anyàméknak.

A nővérem vett egy lakást Budapesten mikor még nagyon alacsonyan voltak az ingatlanárak. Akkor annyira szörnyű volt otthon a hangulat anyám meg apám között, hogy kb elmenekültem a nővérem lakásába, hogy ott lakhassak inkább vele. Ekkor elkezdtem dolgozni. Nem akarok itt konkrét összegekről beszélni, mert tudom, hogy mindenki más helyzetben van anyagilag, de nem volt 200 ezer a fizetésem, és szerintem a nővérem tőlem elég sokat elkért, rendes albérleti díjat, cserébe még azt is megszabta ki jöhet hozzám és mikor meg mindenfélével b.szt.tott :D jobban jártam volna albérlettel, ha megengedhettem volna magamnak... De még ez is jobb volt, mint az otthoni veszekedések.

A bátyám... Róla nem sokmindent tudok mondani, egy igazi szerencsétlen, a mai napig a szülői házban lakik, párkapcsolata soha nem volt (40 éves lesz). Gyerekkoromban 1-2x arról dumált nekem, hogy ő hogyan és miként lenne öngyilkos...


Nekem jelenleg van egy saját családom. Van egy tényleg nagyon szép házasságom (rengeteg pszichoterápiás munkám van ebben :D), és egy csodálatos kicsi fiam. Egy vidéki házikót vettünk, és szó szerint erre mi spóroltuk össze erre a pénzt, senki nem segített, évekig kb szórakozni is csak ritkan jártunk emiatt... Szépen el tudjuk tartani a kisfiunkat, én továbbképezni készülök magam egyetemen,hogy még jobban keressek a család érdekében, meg persze magam miatt is, hogy mindig legyen félretett pénz stb...


Apám sajnos már meghalt 1 éve, nagyon beteges volt, meg hát egészségtelenül is élt. Azóta anyámtól is azt hallgatom néha, hogy jobb lenne meghalni.

És itt jönne igazából a kérdésem, ezeket a dolgokat le kellett írnom, hogy milyen helyzetben vagyok jelenleg lelkileg... A nagymamám nagyon lebetegedett és otthonba kell beadni, mert 24 órás felügyelet kell neki, és anyámnak van még pár éve a nyugdíjig. Eddig otthon ápolták a bátyámmal, de a bátyám megint azt mondta, ő öngyilkos lesz, nem bírja ezt a szitut már, nincs így élete, hogy anyámat hallgatja állandóan meg öreganyámat ápolja... (Sosem volt élete szóval nem is értem, miért lett igénye hirtelen erre).

Amikor mamám háza el lett adva, az a pénz 3 felé lett osztva köztem és a testvéreim között, és anyám is megtartott belőle. 3 milliót kaptam, abból vettem egy kocsit, meg a gyerekemnek bútort, ruhákat,mikor még nem született meg. Ez volt az egyetlen anyagi segítség életemben. Azóta is ezt hallgatom anyámtól, hogy ő milyen iszonyat jószívű volt velünk, más szülő megtartotta volna a pénzt. Volt egyszer arra is egy sunyi megjegyzése virágnyelven, hogy bánja, hogy odaadta nekünk.

Most anyám azt kérte tőlünk, hogy adjunk bele a testvéreimmel az öregotthonba. Én ezt visszautasítottam, nem tudok jelenleg segíteni, nem sok pénzt kapok a kisfiam után, és pl a tápszer is aranyáron van. Van félre tett pénzem, de azt az egyetemre akarom költeni, meg a kisfiamra. És iszonyatos lelki terrort kaptam emiatt. Anyám megint meg akar halni, szenved, az unokája az egyetlen öröme, hálátlan vagyok...

Nem arról van szó, hogy nem vagyok hálás az örökségemért, hogyne lennék... De egy válság előtt vagyunk, nekem meg itt van egy kicsi fiam, akinek mindent meg akarok adni, igen, anyagi biztonságot is. Segítettem anyámnak már anyagilag amikor tudtam, jelenleg nem tudok. Nem is tudom, már miket vágott a fejemhez, de rettenetesen fájt...

Röhejes, de anyám komolyam arra is hivatkozott, hogy neki a cigi is havi 40 ezer. De meg ne próbáljak azzal jönni, hogy leszokjon, mert nem fog. A nővérem is azt mondta, az örökség jól jött, most meg nem segítek...

Teljesen kivagyok lelkileg. Máshol is így kezelik az örökséget? Utána lelki terrorban vannak tartva az unokák, gyerekek? Nem tudok ennél kedvesebb, odaadóbb lenni a családommal, egyszer kapnak tőlem egy visszautasítást és kikészítenek. Egyébként sem azt mondtam, hogy soha nem fogok beleadni, de jelenleg nem megy, hogy itthon vagyok a gyerekkel. Ha dolgoznék más lenne a helyzet. Persze most is megkaptam, hogy jobb lenne meghalni, nem így explicit, de célozgatott erre anyám... Nem bírom már, hogy ebben a k*va családban mindenki öngyilkos akar lenni.


Nem tudom mennyire kesze-kusza, remélem valamennyire érthető a történetem. Félkómásan próbáltam összeszedni a gondolataimat, mert aludni se tudtam, annyira bántja ez az egész a lelkemet...



2022. máj. 1. 05:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 A kérdező kommentje:
19-es, köszi a korrekt választ. Sajnos nem tudom a mamát magamhoz fogadni jelenleg, egyrészt az ország másik végében vagyok, másrészt amíg csecsemő a gyerekem addig tényleg nem tudom, mert ő is jelenleg 0-24 foglalkozást igényel. Egyébként már folyamatban van a mamám elhelyezése, szóval gondolom sikerült nem horror áron találni egy helyet (csak ennyit tudok, mert most nem beszélnek velem anyámék), szóval emiatt se lenne opció, jobb helyen van szakemberek között, mert tényleg elég beteges, sok esetben azt se tudnám mit kezdjek vele, ha rosszul lesz. Egyébként nem értem a sok támadást, én tényleg nem akartam rosszat a mamámnak, amint tudok, segíteni fogok neki, ezt is írtam feljebb. Illetve persze jelenleg, amit tudok meg fogok adni neki. Ahányszor engedi időm meglatogatom, viszek neki gyógyszert, illetve amire szüksége van.
2022. máj. 1. 07:37
 22/76 anonim ***** válasza:
25%
Örülhetsz hogy kaptál örökséget. Nálunk úgy volt amikor édesanyán lebetegedett a bátyámmal ketten ápoltuk. Fekvő, legyengült beteg volt már édesanyánk. Nővérünk nagy ívben tojt az akkori problémákra semmiben nem segített, minden féle kifogást gyártott. Édesanyánk mellett ott volt a már legyengülőben lévő nagyapánk is, akit kénytelenek voltunk otthonba adni, oda is sűrűn bejárni, de édesanyámat már nem mertük egyedül sem hagyni. Nővéremnek hiába írtam mi a helyzet, nézzen rájuk mert nem tudni meddig lesznek még, vissza sem írt. Őt kizártuk az örökségből. De amikor volt a tárgyalás miután nagyapánkat is meg édesanyánkat is eltemettük egyből időre oda tudott érni a tárgyalásra. Undorító és gyomor forgató részéről és jött a kopp amikor megtudta ki lett zárva az örökségből.Annyival nyugtázta nem is baj mert akkor az adóságát kellett volna belőle úgy is törlesztenie és neki nem jutott volna semmi amúgy sem. Szóval ennyit az ilyen tesókból, akik ítélkeznek a másik felett de nem tudnak semmit. Bátyádnak is van ép baja, azért játszik a gép előtt, mert menekül a fo.s, xar valóság elől.Hidd el nagyon is gáz az élete és az is volt és nem volt lehetősége lelépnie, de nyugalomra hidd el ő is vágyik ám!
2022. máj. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj, a két kérdés, amit felteszel, nem függ össze.


Igen, a kérdés alapján a családod toxikus, én nem is értem, minek tartod a kapcsolatot velük, ha ennyire nem szeretitek egymást, ha ez a véleményed róluk. Én se beszélek évek óta a mérgező, mártír idegsokkos anyámmal, te miért beszélsz a tiéddel, ha egész életedben csak tolta rád a sz*rt?


Már rég meg kellett volna szakítanod a kapcsolatot, és élni egy normális életet a saját családoddal.


A kérdés másik részében viszont a többiekkel kell egyetértenem, nagy, hülyeség volt az, hogy eltapsoltátok a nagyanyátok házának árát, míg élt, ezt se értem. Mind hülyék voltatok, ő, mert hagyta, anyád, mert szétosztotta, ti, mert elfogadtátok és elköltöttétek.


Sajnálatos az, hogy a szüleid egy fityinggel sem támogattak soha, ezzel én sem értek egyet, de a nagymama házának árát nem lett volna szabad elkölteni, amíg él. Az igen, mondhatni az ő pénze, nem anyádnak kell visszaadnod, tőle elfogadnod sem kellett volna más pénzét, hanem nagyanyádnak, mert az övé, nem ő osztotta ki nektek. Tulképp. elloptátok tőle, bocsi, és ez még mindig független attól, milyen családod van.


A helyedben iparkodnék valahogy visszaadni, közben pedig megszakítanám velük a kapcsolatot.

2022. máj. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
62%
A távoktatásos képzések közt nem nagyon van olyan, aminek van közép szintje, hogy szakmán belül maradj. Max a turizmus, de azzal meg azért lehet keresni.
2022. máj. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
73%
Az aki lepontozott annak fogalma sincs mivel jár az otthon ápolás, mi ne dolgoztunk a bátyámmal akkoriban nem adtak ápolási segélyt sem! És éjjel, nappal fen kellett lenni, felváltva, vásárolni, mosni főzni és még a nagyapánkkal is foglalkozni. Könnyebb a problémák elől elmenekülni és kiforgatni a dolgokat, meg kifogásokat találni miért nem tudod vállalni az idős hozádtartozódat, de a pénze az amit gyerekkorodban adott az jó volt. Pfúj! Gázok vagytok
2022. máj. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
37%
Vannak vidéki otthonok, ahová a nyugdíjért cserébe beveszik a mamádat.Keressetek ilyet, akkor nem kell vissza adni a pénzt. De szerintem neked van igazad,a pénzt nem kérted, hanem ajándékba kaptad.És miért kellene inkább neked spórolni- akár a gyerekeden- spórolhatna anyád is pl. a cigin. Egyszer kaptál az életedben nyomorult 3 millát és megy érte a csesztetésed, amíg élsz. Na ez biztos, hogy nem normális dolog.
2022. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 A kérdező kommentje:
Kedves 26-os, köszi a választ. Hát, anyám a szegényebb időkben sem spórolt a cigin, nekem ez fáj nagyon, mert tényleg azt érzem, hogy elvárják, hogy a gyereken spóroljak. Köszi a megértést, jól esik.
2022. máj. 1. 08:17
 28/76 anonim ***** válasza:
68%
Add el a kocsit, most meg tobbet is er mint 3 milla.
2022. máj. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
76%

Itt hőbörögsz, aztán viszed tovább te is a csodálatos otthoni mintát.

Zéró pénzügyi kultúra. Gondolom azért volt mérges anyós és anyád között a viszony, mert kedves anyu odapotyogtatott három gyereket is az anyós házába, de alkalmazkodnia hozzá már büdös volt, így ment a nagy mártírkodás, hogy milyen rossz dolga volt. Annyi eszük nem volt nekik apáddal, hogy ne gyártsanak három kölköt, ha a hátuk közepére nem kívánják őket és foglalkozni velük is büdös.

Erre mit csinálsz, te is a pucér fenekedre vállalod a tiéd, jöhetsz itt a hülye dumával, hogy milyen a szakmád, de ha lett volna legalább annyi eszed, mint egy marék molylepkének, akkor normál munkaviszony után babázol le, akkor a cseded még több is lenne jelenleg, mint a fizud, no meg ha a gyednek van is maximuma, azért nem hal belőle éhen az ember, ha apa is dolgozik mellette rendesen. Adó-visszatérítést is kellett kapjatok, már ha volt miből. De nem, te a nagy áldozat, már a seggére is vertél nagyanyád pénzének, aztán majd visszaadod mikor tudod, addig meg akár meg is dögölhet az a szerencsétlen, mert a hálátlan utódai elverték minden pénzét, szegénykém, idősen nem gondolt erre előre, egyedül őt sajnálom az egész történetben.

Tudod, ha olyan sanyarú sorsdod volt, akkor csináltad volna jobban, nem kell egy világvégi zsákfaluba költözni a szar szakmáddal és kölköt potyogtatni a semmire, aztán akkor nem lennél ekkora kakiban.

Kéoezni magad és tartalékot halmozni pedig gyerek előtt szokás, nem akkor picsog az ember, mikor már megszületett, hogy jajj, mindent meg kell neki adni, de nincs miből, az 2örökség" is kocsira, bútorra kellett.

Summa summárum egy fokkal nem vagy különb mint anyád, ilyen felfogással soha nem is leszel és ne gondold azt fél másodpercig is, hogy majd te jobban csinálod, mikor egy idős ember most azért van bajban, mert a prüntyőkédnek, akiről magatok gondoskodni képtelenek voltatok, kellett a bútor, most meg drága a tápszer. Annyira amúgy nem drága, ha allergiás is, persze nem két fillér, de ha nem csak csest kapsz és dolgozik az apja, azért nem kellene gondot okozni a megvételének, bár egyszerűbb lett volna akkor papást mamást játszani, mikor stabilak vagytok anyagilag, mert itt most ti is csak a más fas*ára vertétek a csalánt, aztán ekézed a famíliádat, mikor pont olyan vagy, mint ők.

2022. máj. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
88%
#26, az anya odaadta azt a pénzt - igaz, idő előtt -, ami az ő öröksége lett volna. És most egyedül maradt az idős mamával, akinek meg kell oldani az időskori elhelyezését. Oké, ne cigizzen (drága, egészségtelen), de ezért most nehogy már az ő dohányzása legyen a fő indok, amivel rá kéne mutogatni, hogy "oldd meg, és te vagy a hibás, mert dohányzol!!"
2022. máj. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!