Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Toxikus a családom? Tényleg...

Toxikus a családom? Tényleg kéne fizetnem?

Figyelt kérdés

Teljesen kikészít lelkileg a családom, főleg anyám. Néha tényleg már azon gondolkodom, velem van-e a baj? Elég hosszú sztori, nem is tudom hol kezdjem...

Anyám... egész életemben anyám megmentője akartam lenni. Szerintem azért, mert valószínűleg manipulált sokszor engem... például nem szeretett ott lakni, ahol voltunk, apám anyja miatt többek között, és azt mondta nekem, én könyörögjek nagyon cukin apámnak, hogy menjünk el onnan, mert nem szeret ott lakni, és őrá úgysem hallgat. 10 éves sem voltam.

Illetve anyám lelki szemetesládája voltam egész gyerek és tinédzser koromban. De nagyon durván. Nem túlzok, ha azt mondom 100-ból 99x az ő panaszkodását hallgattam, kb más témánk se volt, mint apám anyja, vagy ez szar, az szar, a nővérem egy szemét és stb...

Azt már csak zárójelben ideírom, hogy szinte mindennaposak voltak nálunk a durva veszekedések apám és anyám közt. Anyámat nem lehetett leállítani, ha belekezdett valamibe, képes a mai napig órákig tolni a f*szságait megállás nélkül, nem segít, bárhogyan érvel az ember...

Mikor beütött a 2008-as válság, a nővérem és a bátyám tartotta el a szüleimet. Én is nagyjából fenntartottam magam a nyári diákmunkájaimból. Persze a kaját a szüleim fizették, de sokszor előfordult, hogy a saját pénzemből vettem bérletet és stb... Ruhát mindig magamnak vettem. Persze cigire mindig volt pénz, a mai napig iszonyat fáj nekem, hogy egyik télen egy régi szakadt puma cipőben jártam, mert anyámék ,,nem tudtak,, pénzt adni egy olcsó kínai csizmára se, persze a cigi az ment.. ekkor a nővéremtől se kaptam egy tizest sem, arra hivatkozva hogy épp eleget segít ő anyàméknak.

A nővérem vett egy lakást Budapesten mikor még nagyon alacsonyan voltak az ingatlanárak. Akkor annyira szörnyű volt otthon a hangulat anyám meg apám között, hogy kb elmenekültem a nővérem lakásába, hogy ott lakhassak inkább vele. Ekkor elkezdtem dolgozni. Nem akarok itt konkrét összegekről beszélni, mert tudom, hogy mindenki más helyzetben van anyagilag, de nem volt 200 ezer a fizetésem, és szerintem a nővérem tőlem elég sokat elkért, rendes albérleti díjat, cserébe még azt is megszabta ki jöhet hozzám és mikor meg mindenfélével b.szt.tott :D jobban jártam volna albérlettel, ha megengedhettem volna magamnak... De még ez is jobb volt, mint az otthoni veszekedések.

A bátyám... Róla nem sokmindent tudok mondani, egy igazi szerencsétlen, a mai napig a szülői házban lakik, párkapcsolata soha nem volt (40 éves lesz). Gyerekkoromban 1-2x arról dumált nekem, hogy ő hogyan és miként lenne öngyilkos...


Nekem jelenleg van egy saját családom. Van egy tényleg nagyon szép házasságom (rengeteg pszichoterápiás munkám van ebben :D), és egy csodálatos kicsi fiam. Egy vidéki házikót vettünk, és szó szerint erre mi spóroltuk össze erre a pénzt, senki nem segített, évekig kb szórakozni is csak ritkan jártunk emiatt... Szépen el tudjuk tartani a kisfiunkat, én továbbképezni készülök magam egyetemen,hogy még jobban keressek a család érdekében, meg persze magam miatt is, hogy mindig legyen félretett pénz stb...


Apám sajnos már meghalt 1 éve, nagyon beteges volt, meg hát egészségtelenül is élt. Azóta anyámtól is azt hallgatom néha, hogy jobb lenne meghalni.

És itt jönne igazából a kérdésem, ezeket a dolgokat le kellett írnom, hogy milyen helyzetben vagyok jelenleg lelkileg... A nagymamám nagyon lebetegedett és otthonba kell beadni, mert 24 órás felügyelet kell neki, és anyámnak van még pár éve a nyugdíjig. Eddig otthon ápolták a bátyámmal, de a bátyám megint azt mondta, ő öngyilkos lesz, nem bírja ezt a szitut már, nincs így élete, hogy anyámat hallgatja állandóan meg öreganyámat ápolja... (Sosem volt élete szóval nem is értem, miért lett igénye hirtelen erre).

Amikor mamám háza el lett adva, az a pénz 3 felé lett osztva köztem és a testvéreim között, és anyám is megtartott belőle. 3 milliót kaptam, abból vettem egy kocsit, meg a gyerekemnek bútort, ruhákat,mikor még nem született meg. Ez volt az egyetlen anyagi segítség életemben. Azóta is ezt hallgatom anyámtól, hogy ő milyen iszonyat jószívű volt velünk, más szülő megtartotta volna a pénzt. Volt egyszer arra is egy sunyi megjegyzése virágnyelven, hogy bánja, hogy odaadta nekünk.

Most anyám azt kérte tőlünk, hogy adjunk bele a testvéreimmel az öregotthonba. Én ezt visszautasítottam, nem tudok jelenleg segíteni, nem sok pénzt kapok a kisfiam után, és pl a tápszer is aranyáron van. Van félre tett pénzem, de azt az egyetemre akarom költeni, meg a kisfiamra. És iszonyatos lelki terrort kaptam emiatt. Anyám megint meg akar halni, szenved, az unokája az egyetlen öröme, hálátlan vagyok...

Nem arról van szó, hogy nem vagyok hálás az örökségemért, hogyne lennék... De egy válság előtt vagyunk, nekem meg itt van egy kicsi fiam, akinek mindent meg akarok adni, igen, anyagi biztonságot is. Segítettem anyámnak már anyagilag amikor tudtam, jelenleg nem tudok. Nem is tudom, már miket vágott a fejemhez, de rettenetesen fájt...

Röhejes, de anyám komolyam arra is hivatkozott, hogy neki a cigi is havi 40 ezer. De meg ne próbáljak azzal jönni, hogy leszokjon, mert nem fog. A nővérem is azt mondta, az örökség jól jött, most meg nem segítek...

Teljesen kivagyok lelkileg. Máshol is így kezelik az örökséget? Utána lelki terrorban vannak tartva az unokák, gyerekek? Nem tudok ennél kedvesebb, odaadóbb lenni a családommal, egyszer kapnak tőlem egy visszautasítást és kikészítenek. Egyébként sem azt mondtam, hogy soha nem fogok beleadni, de jelenleg nem megy, hogy itthon vagyok a gyerekkel. Ha dolgoznék más lenne a helyzet. Persze most is megkaptam, hogy jobb lenne meghalni, nem így explicit, de célozgatott erre anyám... Nem bírom már, hogy ebben a k*va családban mindenki öngyilkos akar lenni.


Nem tudom mennyire kesze-kusza, remélem valamennyire érthető a történetem. Félkómásan próbáltam összeszedni a gondolataimat, mert aludni se tudtam, annyira bántja ez az egész a lelkemet...



2022. máj. 1. 05:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
75%

Hát lehet, hogy anyádnak nem kéne dohányozni, de neked meg nem életfeltétel kocsit fenntartani. (Az sem olcsóbb, mint a cigi). Pláne, ha csak kevéske pénzt kapsz a kicsike fiad után, és a tápszer is aranyárban van. És egyetemre is szeretnél menni.

Feltételezem, hogy van lábad és van tömegközlekedés. Főleg úgy, ha a kocsi az előre elköltött örökségből van.

2022. máj. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 A kérdező kommentje:
Mint írtam, egy kis faluban élünk, ezért vettem autót. Itt sokan nagyon félreértettek engem, az jöhetett le az irasombol, hogy pénzéhes vagyok, rosszul fogalmazhattam. De most eldöntöttem, amint elkezdek dolgozni, én ezt a pénzt visszafizetem a családomnak. A 3 milliót. Nem szeretnék én senkinek tartozni, a saját nagyanyàmnak sem, nekem nem volt célom elvenni tőle a pénzét, aztán elverni azt, de fogalmam se volt nekem pár évvel ezelőtt erről,hogy milyen költség egy öregotthon, milyen helyzetbe kerülhetünk. Így utólag igen, jobb döntés lett volna nem szétosztani a pénzt. Így inkább tiszta lappal indulok majd, és ha jelenleg nincs pénzem ezt visszaadni, de vissza fogom. Talán az se jött át annyira az írásomból, pl a bátyám kapcsán erősnek tűnhetett a megfogalmazás, de neki tényleg annyiból áll az élete, hogy számítógépes játékokkal játszik, neki minden nő r.banv, ezért nincs barátnője, engem is sokszor megbantott, ezért fogalmaztam így. Köszönöm a segítő, nem kritizáló, hanem objektív kommenteket, mostmár tisztábban látom a dolgokat! :)
2022. máj. 1. 07:09
 13/76 anonim ***** válasza:
65%

Ezt még olvasni is rettenetes volt.

Tudod, öregotthonba a legtöbben úgy mennek, hogy eladják a házukat, mert annak az árába kerül, hogy felvegyék őket. Ez azzal jár, hogy az örökösöknek nem jut semmi. Ti ezzel szemben megkaptátok az örökséget előre, még a mama életében, és most, amikor szüksége lenne belőle valamennyire, már te vagy felháborodva, mert ebből veszed a tápszert(????), meg a csecsemő fiad egyetemére spórolsz(????) (Megsúgom, van ingyenes egyetem is, sokszor még jobb is, mint a fizetős).

Igaza van az előttem szólóknak. Ez arról szól, hogy a nagymamádnak van-e lehetősége méltósággal leélni az utolsó napjait, és semmi köze ahhoz, anyád dohányzik-e.

Még annyi, hogy nem vagyok egy gyerekgyűlölő, nekem is van kettő, de rosszul vagyok az olyan nőktől, akik úgy gondolják, szültek egy gyereket, és innentől fogva mindenki nekik álljon haptákba. Tudod, az élet a gyerekedtől függetlenül is megy tovább, és ritka gusztustalan dolog az öreganyádat hagyni meghalni azért, hogy a gyereked 20 év múlva egyetemre menjen.

2022. máj. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 A kérdező kommentje:
Egyébként dolgoztam 5 évet a gyerek előtt, de sajnos olyan szakmám van, amit hiába imádok, nem kerestem sokat vele, tehát lustának sem vagyok mondható, aki dörzsölte a kezét az örökségért. Illetve mivel kis faluban élek, nincs sok egyetem a közelben, távoktatásra vagy online kell járnom a kisfiam miatt (mivel segítségem sincs, nem tudom rábizni senkire) az pedig költséges.
2022. máj. 1. 07:12
 15/76 anonim ***** válasza:
34%

Távoktatás is van állami finis.

És gondolom, a faluban nincs mindenkinek autója, te is megleszel nélküle.

2022. máj. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 A kérdező kommentje:
Az én szakmámban a továbbképzésen nincs államis.
2022. máj. 1. 07:15
 17/76 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező tök jó hogy kb majd 20 év alatt visszafizeted a 3 milliót, de most miből menjen otthonba a mama? Ha már nem dolgozol akkor vedd magadhoz, hiszen a világ háta mögött kisgyerekkel neked se lehet semmilyen életed.
2022. máj. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
87%
Mi a szakmád, amivel jól keresni nem lehet, és nincs államis képzés belőle? Bár tudom, hogy nem lesz válasz.
2022. máj. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, anyádnak kellett volna előre gondolkodni, a mama házának az árát betenni mondjuk állampapírba és nem szétosztani a testvérek között. Ő akkor úgy gondolta, hogy bírni fogja a mamáról való gondoskodást. Nem megy neki. Munka mellett nem is lehet 24 órában ápolni valakit. Elhiszem, hogy elege van belőle. A bátyádnak is.

És most hárman (vagy anyáddal négyen) összedobjátok a pénzt, vagy te és a nővéred felváltva gondoskodtok a mamáról. (Anyád és a bátyád ebből már kivette a részét) És kábé akkor kerültök egálba.

DE az, hogy anyád és a bátyád szívjon egyedül, mert a mama vagyona részben nálatok van, szóval ez nincs rendben.

2022. máj. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért fontos megneveznem a szakmám, de egy távképzés sincs ingyen, ha megnézed a felvit...
2022. máj. 1. 07:31
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!